10 Nieuwe nummer één van de wereld wint US Open 2016 is het jaar van Angelique Kerber. De Duitse won na de Australian Open zaterdag ook de US Open, en stond in de finales van Wimbledon en de Spelen. Wie is de nieuwe nummer één van het vrouwentennis precies? e houdt van schoenen, schilderen en snelle auto's. Oh, en van snoep, maar dat heeft Angelique Kerber (28) in 2011 afgezworen. I Na elf nederlagen in de eerste ron de was ze de wanhoop nabij. Waar deed ze het nog voor? Ze besloot haar carrière nog één serieuze kans te geven. Keihard trainen, gezond eten, en dan zou ze op de US Open wel zien. Ze haalde de halve finale. „Daar be gon het, vijfjaar geleden", zei Kerber zater dagnacht. In New York besefte ze dat het voor stoppen veel te vroeg was, dat ze wel degelijk wat in haar mars heeft. „Daarom is deze plek speciaal voor me en betekent het zoveel dat ik hier nu heb gewonnen." De Duitse is vanaf vandaag de nieuwe num mer één van de wereld en gedroeg zich daar in de mooie finale ook naar. Karolina Pliskova bood prima partij, maar redde het net niet: 6-3,4-6, 6-4. Kerber leek in de derde set kopje onder te gaan, maar richtte zich op en won na de Australian Open haar tweede grand slam van het seizoen. Met finaleplaatsen op Wim bledon en de Olympische Spelen is 2016 het jaar van haar grote doorbraak. Ze is de opvolger van Steffi Graf, die de US NUMMER 1 Open vijf keer won en de laatste Duitse mon diale nummer één was. Als Kerber het in de afgelopen jaren even niet meer wist, vloog ze naar Las Vegas voor wat trainingen en praat sessies met haar grote idool en mentor. En dan kwam ze er weer bovenop. Wonderkind Waar Graf het natuurtalent was, moet Kerber het hebben van haar doorzettingsvermogen. „Ze is geen wonderkind, zoals Michael Schu macher, Dirk Nowitzki of Franziska van Alm- sick. Die status zal ze ook niet snel krijgen. Maar ze is wel een prachtig voorbeeld voor de jeugd: als je maar hard werkt, is alles moge lijk", schreef de Duitse krant Die Welt. Als kind was Kerber nooit een toptalent. Ze had als meisje van 3 al een racket in haar han den, omdat haar ouders - Pools van origine - in het tenniscentrum onder hun huis in het Noord-Duitse Kiel werkten. Haar vader was tot haar 17de haar trainer. „Omdat hij tegen over me stond, deed ik alles in spiegelbeeld. Ik ben rechtshandig, maar tennis daarom met links", vertelde Kerber ooit. Ze woont nu in het Poolse Puszcykowo, vlakbij haar grootouders. Ze kreeg forse kri tiek te verduren toen ze de uitnodiging om voor Polen uit te komen, afsloeg. Met haar va der is ze inmiddels gebrouilleerd, moeder Bea- ta is nog altijd haar manager. Kerber moest na de winst in Melbourne wennen aan haar nieuwe status. Ze staat lie ver in de schaduw dan de spotlights. Op Ro land Garros was de druk op haar schouders te groot en verloor ze van Kiki Bertens. „Daarna ben ik thuis tot mezelf gekomen, terug naar de basis gegaan. Technisch, tactisch, fysiek en mentaal, ik heb dit jaar zo veel geleerd. Vanaf nu zal er op me gejaagd worden. Ik denk dat ik er klaar voor ben." Kampioenen van 2011 zien Oranje weer winnen EK is voor Oranje binnen bereik Pedrosa troeft thuisrijder af maandag 12 september 2016 Liever in de schaduw dan de spotlights Rik Spekenbrink New York Angelique Kerber is de dertiende vrouw die sinds het jaar 2000 de wereldranglijst in het vrouwen tennis aanvoert. Serena Williams ging het langst aan de leiding: 293 weken, verdeeld over meerdere periodes. Serena Williams (VSt) 293 Justine Henin (Bel) 117 Caroline Wozniacki (Den) 67 Viktoryja Azarenka (WRu) 51 Amélie Mauresmo (Fra) 39 DinaraSafina (Rus) 26 Maria Sjarapova (Rus) 21 Kim Clijsters (Bel) 20 Jelena Jankovic (Ser) 18 Jennifer Capriati (VSt) 17 Ana Ivanovic (Ser) 12 Venus Williams (VSt) 11 HONKBAL De Nederlandse honkballers staan na drie speelronden bij het EK in eigen land op de maximale score. Een dag na de 10-2 zege op Duitsland was Oranje met 3-1 te sterk voor Rusland. De titelverdediger be gon vrijdag met een dikke over winning tegen Groot-Brittan- nië (11-1). Voor het begin van het ietwat stroeve duel met Rusland werden zes onlangs afgezwaaide internationals ge huldigd. Danny Rombley, Michael Duursma, Vince Rooi, David Bergman, Bryan Engel- hardt en Shaldimir Daantji maakten in 2011 deel uit van het team dat op historische wijze het WK in Panama won. BASKETBAL De Nederlandse basketballers hebben na de prima winst van zaterdag in Oostenrijk (61-75) een riante uitgangspositie voor een plaats op het EK. Het gaat alleen aan kop in de kwali- ficatiegroep, woensdag win nen van Denemarken en zater dag van Duitsland is sowieso voldoende voor kwalificatie. En zelfs in het geval van een verliespartij is Oranje kansrijk. Dat heeft het zelf afgedwon gen. Na het onnodige verlies in de eerste wedstrijd, thuis te gen Oostenrijk, won de ploeg alle drie de uitwedstrijden. In Oostenrijk nam Oranje na de rust (38-39) afstand van de thuisploeg. MOTORSPORT De Spaanse wegracer Dani Pe drosa (foto) heeft gisteren de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. Hij troefde op het circuit van Misa- no publiekslieveling Valentino Rossi af. De 37-jarige Italiaan reed lang aan de leiding, maar zag zeven ronden voor het ein de de ontketende Pedrosa voorbijkomen. Mare Marquez, de leider in het wereldkampi oenschap, finishte als vierde. In de Moto3 kon Bo Bendsney- der zijn derde plaats van Silver- stone geen vrvolg geven. De 17-jarige Rotterdammer ging al vroeg onderuit in een bocht. „Ik raakte de voorkant kwijt", zei hij. Na haar winst in New York weet Angelique Kerber één ding zeker: Vanaf nu zal er op me gejaagd worden." foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38