'Als ik ernaar keek, lag de bal er Dumoulin kan gat niet meer dichten al in' Gesink content met vijfde plek 9 AANVAL voorbij. Quintana werd tweede en derde in de Tour, won de Giro twee jaar geleden en sinds dit weekeinde staat ook de Vuelta op zijn erelijst. De afgelopen drie weken was Quintana nagenoeg gelijkwaardig aan Tourwinnaar Chris Froome. Bergop was Quintana iets be ter, in de tijdrit sloeg Froome terug. De sleuteletappe van deze Vuelta was rit 15, die naar de Alto del Formigal. Quintana reageer de er vlak na de start op een verrassingsaan val van Alberto Contador. Froome lette even niet op, zijn Sky-ploeggenoten zaten te tukken achterin het peloton. Toen ze op kop gingen rijden, was de schade al niet meer te repareren. Die dag verloor Froome meer dan tweeënhalve minuut. In de eind afrekening komt hij 1.20 tekort. Na afloop was er nauwelijks blijdschap te zien op het gezicht van Quintana. Dat is niet zo vreemd: er is sowieso vrijwel nooit emotie te zien op zijn gezicht. Wat hij denkt, blijft vaak een raadsel. Een groot spreker is hij niet. Hij praat monotoon, hij zegt zelden iets dat de krantenkolommen haalt en als hij spreekt staart hij met grote ogen in de verte zonder te knipperen. Nairo Quintana is geen vedette, en hij zal het nooit worden ook. Dat hoeft ook niet. Hij is wielrenner. Meer dan dat heeft hij nooit willen zijn. Voor de sfeer en de beleving was Luiten een geweldige ambassa deur. Vooral doordat hij om de hoofdprijs meespeelde, was het gisteren afgeladen op de anders zo serene baan van The Dutch. De toeschouwers verdrongen zich rond de holes waar hun favoriet speelde. Luiten bleef er opmerke lijk kalm onder. „Het was een ge weldige week", vertelde hij glun derend. „Met een laatste dag waar op alles liep zoals het moest lo pen. Ik hoefde maar naar de bal te kijken en hij lag er al in." Experts Luiten begon aan de slotdag met een achterstand van drie slagen op de Australiër Scott Hend en twee op de Italiaan Nino Bertasio. Het had vooraf geregend en dat maakte de baan zachter en makke lijker te bespelen. Volgens de ex perts een nadeel voor Luiten. Dat bleek echter nergens uit. De genoemde koplopers kon den de druk niet aan. Hend (ge deeld vierde) eindigde uiteinde lijk op liefst zeven slagen van Lui ten en Bertasio (gedeeld 24ste) zelfs op twaalf slagen. Met gezich ten als oorwurmen kwamen ze van de baan af. Het contrast met Luiten was gigantisch. Hij hield na zijn tegenvallende prestatie (32ste) op de openingsdag de moed erin en bleef in de zenuw slopende laatste ronde kaarsrecht overeind. Mijn ronde zat dicht tegen de perfectie aan. Ik heb één mindere bal geslagen De Nederlandse nummer één be gon gisteren meteen met twee bir dies (één slag onder het baange- middelde) en dat gaf hem veel ver trouwen „Mijn ronde zat dicht te gen de perfectie aan. Ik heb één mindere bal geslagen, die beland de op hole dertien in het water." Aanvallen Alleen de Oostenrijker Bernd Wiesberger bleef nog lang in zijn spoor. Luiten: „Ik moest daarom wel blijven aanvallen. Ik denk dat dat alleen maar goed is geweest. Als je gaat verdedigen, denk je ook te veel na." De laatste hole werd uiteinde lijk toch een soort ereronde voor Luiten. Voordat hij de beslissende In de tijdrit over 15 kilometer ein digde de Limburger van Giant-Al- pecin als derde in 18.12, op vijf se conden van winnaar Tony Martin. Cummings verloor elf seconden op Dumoulin, die in de twee af sluitende etappes het gat van 38 se conden niet kon dichten. De Au straliër Rohan Dennis eindigde als tweede in het klassement. Dylan Groenewegen was giste ren in de slotrit dicht bij dagsuc ces. De sprinter van Lotto-Jumbo werd in hartje Londen afgetroefd door de Australiër Caleb Ewan. „Ik kwam goed door de laatste bocht, maar ging iets te laat de sprint aan", reageerde Groenewe gen. „Ik moet wel bekennen dat het beste eraf was. Ewan was van daag gewoon sneller." In de middagetappe van zater dag was Groenewegen goed voor de derde plek. „Dat was het maxi male wat ik eruit kon halen." Den nis zag een late aanval in Bristol worden beloond. De sprint van het peloton werd gewonnen door Maximilio Richeze, voor Groene wegen en Danny van Poppel. putt maakte, kon hij al met gerust hart naar de duizenden toeschou wers zwaaien. De sfeer was zeer uitbundig. Lui ten, die met zijn laatste ronde van 63 slagen het baanrecord evenaar de, werd niet door een paar, maar door tientallen mensen innig om helsd en gezoend. Er moesten vei ligheidsmensen aan te pas komen om de winnaar uit de menigte te ontzetten, zodat hij zijn score- kaart kon aftekenen en de beker in ontvangst kon nemen. „Dit geeft een ongelooflijk ge voel", zei Luiten, wiens dag nog plezieriger werd toen hij hoorde dat de club waarvan hij een fana tiek supporter is, Feyenoord, van ADO had gewonnen. maandag 12 september 2016 In de laatste bergetappe liet Nairo Quintana nog even zien dat hij Chris Froome bergop de baas was in de Vuelta. Hij finishte als tiende, foto afp ALTO DE AITA- NA Een tweede rit- zege zat er niet in, maar met de vijfde plaats in de laat ste bergetappe van de Vuelta was Robert Gesink za terdag ook tevre den. De klimmer van Lotto-Jumbo was de hele dag op avontuur ge weest met een groepje. „In de fina le moest ik passen toen Atapumaen Latour aanvielen", zei Gesink. „Ik heb tot de laatste me ter gevochten." Gesink kwam ruim een minuut na de Franse winnaar Pierre Latour bo ven op de Alto de Aitana. „Het was 70 kilometer lang een gevecht om weg te komen", zei ploegleider Jan Boven. „Ro bert zat in alle ont snappingen. Door die zware start was het op het ein de een gevecht van man tegen man. Robert kwam helemaal ka pot aan." George Bennett, de Nieuw-Zeelandse ploegmaat van Ge sink, bemachtigde zaterdag ook nog de tiende plaats in het klassement. —Joost Luiten LONDEN Stephen Cummings heeft de Ronde van Groot-Brit- tannië op zijn naam geschreven. De Britse renner van Dimension Data hield in de slotetappes stand, nadat hij zaterdag een aanval van Tom Dumoulin op de leiderstrui had afgeslagen. s Naast Tom Dumoulin eindigde ook Dylan van Baarle in de top van het klassement. De renner van Cannondale liet zich vaak voorin zien en werd uiteindelijk vijfde op 1.21 van Cummings.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37