0 V Fitte selectie voor Europa League er nog geen licht na de Wijkertunnel 3 «OR Fl H maal gewonnen, maar als je op pa pier vooraf de competitie bekijkt, hadden we al deze wedstrijden kunnen winnen. Dat wij dat heb ben gedaan, daar is op zich niets vreemds aan. In Eindhoven tegen PSV kunnen we echt zien hoe ver we zijn. Hopelijk wat verder dan in de strijd om de Johan CruijfF Schaal. En ja, tussendoor nog Man chester United." Dat laatste is op papier inderdaad een tussendoor tje, maar in de praktijk het hoofd gerecht. Aftellen naar de kraker in Eindhoven heeft dus geen zin. In de Kuip houden ze rekening met andere namen dan de gebrui kelijke basiself van José Mourin- ho. Maar wie er dan ook door de Portugees op het wedstrijdformu- 1 lier worden gezet, voor Feyenoord is het een prachtkans om de krach ten te meten met topspelers. „Toen ik bij Liverpool zat, rekende manager Rafa Benitez altijd sim pel. Driemaal winnen thuis en uit een keer gelijkspelen, dan ben je door. Maar dit Feyenoord heeft al tijd een kans, zeker in de Kuip", zegt Dirk Kuyt. ROTTERDAM Giovanni van Bronkchorst haalde opgelucht adem na afloop van het treffen met ADO Den Haag. Het slotoffen- sief van de bezoekers werd gepa reerd met de 3-1 van Karim El Ahmadi. En fysiek zijn de Rotter dammers kaarsrecht overeind ge bleven. Lucas Woudenberg (kramp) en Rick Karsdorp (beide hamstrings) haalden strompelend het einde, maar zijn donderdag te gen Manchester United inzetbaar. Kongolo Terence Kongolo (knie) is dat ook, de centrumverdediger diende gis teren zijn plek nog wel af te staan aan Jan-Arie van der Heijden. „Er breekt een zware periode aan, maar iedereen is gelukkig in or de", zegt Van Bronckhorst. „We zijn de competitie uitstekend ge start. Nu wacht Manchester Uni ted. De kans voor de jongens om zich te meten met de wereldtop. Ik denk niet dat wij in de tweede helft al met het hoofd bij die wed strijd waren. We misten alleen te veel kansen op 3-0." De Rotterdammers spelen don derdag uiteraard wel zonder de langdurig geblesseerden Warner Hahn (knie), Kenneth Vermeer (achillespees) en Eljero Elia (schouder). Er breekt een zware periode aan, maar iedereen is gelukkig in orde pas in de extra tijd. Lachman liet zich van de bal zetten door inval ler Levi Garcia, die zelf afrondde. Die goal had eigenlijk alleen nog statistische waarde. Na twintig mi nuten verschafte Alireza Jahan- bakhsh. AZ met een zondagsschot de ideale uitgangspositie. De Alk- maarders konden daarna geduldig Ron Vlaar is niets overkomen. Daryl Lachman maakte een fatale fout wachten en gunden Willem II het balbezit. Bij de openingsgoal was Lach man ook al ongelukkig. Hij trapte de bal in een poging uit te verdedi gen via het achterwerk van Joris van Overeem in de voeten van de rechterspits van AZ. Door wild in te komen had Pele van Anholt nor maal uitverdedigen onmogelijk ge maakt. Die twee momenten bepaalden het gevoel van Van de Looi. Die had verder best veel om tevreden over te zijn. Zijn ploeg gaf nauwe lijks kansen weg. Jordy Croux de buteerde acceptabel. Willem II was vooral na de rust ook heel bal vast. Maar het echte geloof in een stunt, dat er tegen Ajax nog wel zo nadrukkelijk was, ontbrak. Het in 2006 geopende stadion van AZ krijgt nu eenzelfde reputa tie als de Arena voor de Tilburgse club. Aan de andere kant van de Wijkertunnel is er nog geen licht voor Willem II. Het won één keer, maar dat was nog op de Alkmaar- derhout. Er is ook alweer 517 mi nuten verstreken sinds de laatste goal van Willem II in Alkmaar. De Tilburgse club moet nu ge noegen nemen met een positie op de ranglijst die niet bij de kwalitei ten van de huidige selectie past. De komende wedstrijden tegen Excelsior (thuis) en NEC (uit) zijn van enorm gewicht. Met driepun ters moet Willem II een valse start zien af te wenden. maandag 12 september 2016 AUU*«' 11 tt 111 Zï 1111 ïtZZZt ittt' «AA A« 4 AAAAAAAA. Feyenoord-doelman Brad Jones torent boven de spelers van ADO Den Haag uit. De Rotterdammers liepen geen schade op in aanloop naar het duel met Manchester United, fotoanp Karim El Ahmadi viert zijn treffer die Feyenoord in de extra tijd in veilige haven bracht, fotoanp aaaaa-.». w k T J -.TTT-TJ-TT-yM 4'^ L4*4AA4A.*«A4A4AA<A*At«4,W4N 4...M44...4...A444U..41M 4 44 4 A —Giovanni van Bronckhorst Erwin van de Looi Willem ll-verdediger Darryl Lachman (m) wordt fel op de huid ge zeten door lliass Bel Hassani. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31