Monumentaal concert over leven en dood DELTA ZEELAND 21 SCOOR DE BESTE DEAL OP DELTA.NL/FOXSPORTS fFoxy PZC ONLINE Carola @DutchLittleOne Heeft Feye- noord trouwens al de Coolsingel gereserveerd voor volgend jaar? li september is en blijft een ge denkwaardige dag. Vijftien jaar geleden veranderde de wereld. Twee vliegtuigen boorden zich in de Twin Towers van het World Trade Center in New York. Er vie len drieduizend doden en Bach- Plus wilde deze gebeurtenis her denken met een uitvoering waar in smart, tranen, angst en ook wel een beetje troost de belang rijkste ingrediënten waren. 11 sep tember 2016 was bovendien Mo numentendag. Deze twee the ma's lagen aan de basis van een monumentaal concert over leven en dood. Experimenteren BachPlus opende met dit opmer kelijk concert de reeks Bachcanta- ten 2016-2017. Artistiek leider Bart Naessens blijft experimente ren en koos voor de combinatie van werken van Cimarosa en Bach. De eerste drie delen van het Re quiem aeternam van Cimarosa vormden een serene opening en gaf de vocalisten de kans om de stem los te maken. De cantate BWV13 Meine Seufzer, meine Tranen is de meest smartelijke uit de cantatereeks die Bach schreef. Schrijnende akkoorden en onopgeloste dissonanten moe ten voor koude rillingen zorgen. Er wordt gezucht, gekreund en geklaagd door de instrumenten en de zangers. De dramatische on derstreping van smart door de oboe da caccia was krachtig, de strijkers gaven met mooie boog- streken het gezucht weer en de korte aria's werden door de solis ten mooi vertolkt. Vooral de alt Clint Van der Linden overtuigde met een warme volle stem. Goed gekozen beladen intervallen zet ten de tranenvloed nog dikker in de verf Daarom klonk het harmo nische slotakkoord als een troos tende oplossing. Afwisseling Vinciane Baudhuin speelde het bekende hoboconcert van Cima rosa. Een werk dat zowel klassie ke als barokke kenmerken heeft. De vier delen (langzaam, snel, langzaam, snel) zorgen voor een afwisseling van mooie melodieën en virtuoze, snelle passages. De bezetting was aan de dunne kant, de cellopartij was erg eenvoudig, de hobo stal de show en gelukkig was de klavecimbelbegeleiding beter uitgewerkt. De somberheid in het totale concert werd even verdrongen, zeker toen de zon door de ramen van de kerk scheen. Met Warum betrübst du dich mein Herz (BWV 138) was het klagen weer helemaal terug. Bach experimenteerde in dit werk, dat gebaseerd is op een oud Luthers koraal. Het werk is een afwisse ling van recitatieven en de tel kens terugkerende koraalregels. De solisten zongen hun recitatie ven met spanning en overtui ging. Pas in de enige aria, gezon gen door de bas, begint de hoop aan de horizon te gloren. Het slot- koraal werd meesterlijk onder steund door een concertante or kestpartij. Een aparte uitvoering zonder spectaculaire hoogtepun ten, maar dat zou ook niet passen als er gekozen is voor een derge lijk triest thema. maandag 12 september 2016 VIDEO Op de website van de PZC vindt u niet alleen de laatste nieuwsbe richten, maar u kunt er ook te recht voor beeld en geluid. Afge lopen weekend filmden we de koetsentocht in Sluis en de truckroll in Zeeuws-Vlaanderen. Kijk voor meer video's op pzc.nl/video ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Nieuw festival Zoute Neu zen blijkt aanwinst voor Ter- neuzen 2. Volkert van der Graaf is de zondigste Zeeuw 3. Lang lint motoren tijdens Walcherse jubileumtocht Mos- selrit soms onderbroken door verkeerslichten 4. Vrouw wordt onwel en rijdt tegen een paaltje in Terneu- zen 5. 'Eén grote veerboot per uur tussen Vlissingen en Bres- kens' Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie D facebook.com/depzc ~r (Dpzcredactie TWITTER Met 15 punten na 5 duels is Feyenoord de trotse kop loper van de eredivisie. De fans dromen al van een vol le Coolsingel. Jeanette Vergouwen RECENSIE Bachconcerten Werken van Cimarosa en Bach. Door BachPlus o.l.v. Bart Naes sens. Gehoord zondag 11 septem ber in de Sint Baafs in Aarden burg verbindt eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21