Oldtimerfestival Markt lijdt niet onder brand Bigpop blijft gemoedelijk dorpsfeest V Zilver voor Wiemans én paard Fjordy 18 WALC 0 Snoeken, eenden, kevers, katten- ruggen. Het leek zaterdag beesten markt in plaats van Oldtimerdag op de Markt in Middelburg. Maar behalve oude Citroëns, deux chevaux', Volkswagentjes en Volvo's waren er veel meer histori sche automobielen te bewonde ren Een Austin to uit 1930 en een glanzende zwarte Buick Eight hoorden bij de exemplaren die de meeste belangstelling trokken. Sjaak van den Berg van Stich ting Evenementen Middelburg (SEM) moest die Buick overigens redden van krijters en graffitispui ters. Hij riep kinderen op 'de zwar te auto op de Markt' te verfraaien met tekeningen en teksten. Hij verwees naar een zwarte sloop auto, die de organisatie speciaal voor bekladdingen op de kop tik te. Lachend: „Moest ik toch nog even snel de Markt oprennen, om te laten weten dat de Buick niet bedoeld was voor tekentalenten." De Stichting Evenementen Mid delburg raakte onlangs een groot deel van haar spullen kwijt door brand in een opslagloods. Van den Berg is het verdriet van de brand nog niet helemaal te boven, maar de Oldtimerdag leed er niet on der. „Doordat de verzekering een voorschot betaalde én door giften en hulp van veel lieve mensen kunnen de activiteiten gewoon doorgaan. We hebben een nieuw koffiezetapparaat, waterkoker en hamburgerplaat gekocht en het een en ander geleend." De pakken van Sinterklaas en de meeste pieten hingen ergens anders, dus de intocht gaat door. „We denken zelfs aan nog een extra activiteit komende herfst." Op het speciaal vrijgemaakte par keerterrein zijn 's avonds slechts een paar handenvol auto's te zien. De stalling voor fietsen staat ech ter stampvol. Het bewijst dat Big pop vooral wordt bezocht door (verstandige) pop- en feestliefheb- bers uit Biggekerke en omliggen de dorpen. „Precies zoals Bigpop bedoeld is", zegt Angelina Francke. Ze is blij met dik vijfhonderd betalende bezoekers. Die staan er garant voor dat Bigpop ook volgend jaar, als het eerste lustrum wordt ge vierd, weer op de rol staat." Fran cke en de overige vijf leden van de organisatiegroep moeten het er nog over hebben of ze de volgen de editie iets speciaals op het pro gramma zetten. „Maar grote veran deringen zullen het niet zijn. Het belangrijkste doel blijft om de tweede zaterdag van september een gezellig en gemoedelijk dorps feest in Biggekerke te houden." Een feest waarop honderden mensen los gaan zonder dat de op winding tot opstootjes leidt, stemt Angelina Francke tevreden. Omdat zowel Copycat, Helemaal Hollands als DJ Jan Smit voor die ideale sfeer zorgde, kan Angelina geen favoriet noemen. „Ik ben blij met het hele programma, inclu sief de talentvolle kinderen, die 's middags op Podium Z optraden." In Oost-Souburg deden zaterdag 29 ringrijders mee aan de laatste wedstrijd van het seizoen. Vivian Wiemans vierde niet alleen haar zilveren jubileum; ze zit al 25 jaar op hetzelfde paard, Fjordy. Saskia Hartevelt vierde haar zilve ren jubileum als bestuurslid van de afdeling Souburg. Lotte Pleijte deed voor het eerst mee en wist achttien ringen te steken. Jessie Ha melijnek stak zeven ringen voor de eerste keer. Cor Janse was de sterk ste. Hij stak als enige alle dertig rin gen en won de ie beker. De beker voor de gastrijders werd gewonnen door Edwin Dellebeke. De Koudekerkse Ringrijders Ver eniging sloot haar jubileumjaar af met het 'wereldkampioenschap' ringrijden. Het thema voor deze dag was 'landen', alle deelnemers waren in de outfit van 'hun' land gestoken. Noorwegen won met 70 punten, gestoken door Elmy Osté, Paul Kluijfhout, Jasmijn van de Voorde en Jasmijn Serier. Tweede werd Spanje met 69 punten en der de werd Griekenland ook met 69 punten. Bij het 'gewone' kampioen schap won Kees de Kroo met ne gentien ringen uit twintig beurten. Wesley van de Voorde won de pol lepel. Volgende week sluit het sei zoen met het Zeeuws Kampioen schap Sjezenrijden in Gapinge. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD JUBILEUMMOSSELRIT maandag 12 september 2016 René Hoonhorst Middelburg Xavi (5) uit Middelburg tekent op de sloopauto; niet - tot opluchting van de organisatie - op een glanzende oldtimer, foto dirk-jan gjeltema René Hoonhorst Biggekerke De coverband Copycat zet de tent van Bigpop op zijn kop tijdens hun uitvoering van Sex on Fire van Kings of Leon, foto dirk jan gjeltema Martijn Minderhoud Oost-Souburg Alles over de afgelopen wed strijden op: www.pzc.nl/ringrijden MIDDELBURG Gitaarles bij het Leger des Heils In het gebouw van het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg worden vanaf donderdag 15 september gitaarles sen gegeven. Deze cursus van zes avonden voor beginners is gericht op het leren begelei den van liedjes en wordt gehouden op donderdagavonden in de maanden sep tember, oktober en november. Telkens vindt de les tussen 18.15 en 19.00 uur plaats. De kosten voor de cursus zijn 18 euro. Meer infor matie is te verkrij gen via korps.walcheren@ legerdesheils.nl of 0118-614877. MIDDELBURG Piet van der Klis over ontstaan kust gebied Domburg Piet van der Klis houdt woensdag een lezing over de wordingsgeschiede nis van het kustge bied Oostkapel- le-Domburg. Van der Klis spreekt over de het opruk kende Oostgat, de zandsuppleties en de vorming van de duinen. De lezing vindt plaats in het Hof van Buren, Oranjelaan 17 te Middelburg en be gint om 14.00 uur. De kosten bedra gen 5 euro. Aaan- melden bij Peter Berkvens via tel. 0118-502505 of p.berkvens@hetnet. nl. WESTKAPELLE In tegenstelling tot vorige jaren mocht het Motorbegeleidingsteam Zeeland de verkeerslichten voor an dere weggebruikers niet op rood zetten toen de stoet met 380 motoren, die deelnamen aan de Mosselrit, passeerde. 'Een smetje' op de tiende motortoertocht door Walcheren, zei woordvoerster Jitty Gijsel van Chopper Motorclub Zee land. Maar de jubileummosselrit - met start, lunch en finish in Westkapelle - was ondanks de wat 'ongelukkige samenloop van omstandigheden' toch zeer geslaagd. „Mensen genoten echt van de tocht door Walcheren." foto dirk jan gjeltema BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur- T afeltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Weststraat, Markt, Ooststraat, Stations straat en Kerk straat, 10.00-21.00 uur - Seizoens- markt MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Markt, 11.00-17.00 uur- Boeken- en verza- melmarkt; Porthos, St. Sebastiaan- straat 12,13.30- 15.30 uur - Start cur sus 'Omgaan met dementie' VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)- ouder; CineCity, Spuikomweg 1, van af 09.30 uur - Film by the Sea met o.a. Shakespeare-lezin- gen door Alex Al- lems en Tom Dom misse; Ter Reede, 13.30 uur-Thema bijeenkomst over babbeltrucs; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaar- straat 106,16.00 uur - Kleutergym; Ci ne Café, Spuikom weg 3,19.45-23.00 uur-Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat, 10.00-17.00 uur - Expositie Sabi ne Beckmann ZOUTELANDE Tennisbanen West- kapelseweg, vanaf 19.00 uur-Tennisin- stuif voor personen vanaf 18 jaar; Be- achhotel aan Duin weg 97,19.30- 22.00 uur - Bijeen komst VVD Veere over duurzaamheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18