Tot volgend jaar! Bevolkings- en huishoudensprognose 2016 In acht van de dertien Zeeuwse gemeenten zal het aantal inwoners in 2030 zijn afgenomen of stabiel zijn gebleven, zo luidt de verwachting. Bigpop gaat op voor lustrum Open Monumentendag Bevolkingsgroei per gemeente tot 2030 maandag 12 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Festival wordt vooral bezocht door (verstan dige) pop- en feestliefhebbers zo blijkt uit de stampvolle fietsenstalling. ZEELAND 18 in Goes herleefde de scheepsarbeid met de werkende stoomhijskraan Schelde 39. ZEELAND 19 Rolf Bosboom Vlissingen In grote delen van Zeeland zal de bevolking de komende vijftien jaar niet of nauwelijks verder groeien. Vooral in Zeeuws-Vlaan- deren zet de krimp zich door. Het Planbureau voor de Leefom geving (PBL) en het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) pre senteren vandaag hun Regionale bevolkings- en huishoudensprog nose 2016. Hierin schetsen zij hoe het aantal inwoners en huishou dens per regio zich de komende ja ren zal ontwikkelen, gebaseerd op de jongste ontwikkelingen, gege vens en inzichten. De prognose laat zien dat lande lijk de vier grote steden de komen de decennia stevig blijven door groeien, maar dat grote delen bui ten de Randstad nauwelijks aan in woners zullen winnen of zelfs gaan krimpen. De meeste kleinere gemeenten zien hun bevolking af nemen. Dat is ook in Zeeland goed zicht baar. Volgens het PBL en het CBS zullen in 2030 alleen de gemeen ten Veere, Middelburg, Goes, Noord-Beveland en Reimerswaal zijn gegroeid. Opvallend genoeg wordt de sterkste toename (5 a 10 procent) voorspeld op Noord-Be veland. Van Terneuzen, Kapelle en Tho- len is de verwachting dat ze min of meer stabiel zullen blijven. Hulst, Vlissingen, Borsele, Schou- wen-Duiveland en vooral Sluis moeten rekenen met krimp. Het aantal huishoudens zal tot 2030 in vrijwel het hele land toe nemen. In Zeeland geldt dat voor Veere, Middelburg, Tholen en de vijf Bevelandse gemeenten. In Ter- neuzen, Hulst en Schouwen-Dui- veland blijft het aantal huishou dens min of meer stabiel. Sluis en Vlissingen behoren tot de weinige gemeenten in het land waar het aantal huishoudens krimpt. Het PBL en het CBS signaleren verder dat de vergrijzing vooral in kleinere gemeenten sterk blijft toenemen. Zeeuws-Vlaanderen is en blijft de meest vergrijsde regio van het land. Nu al is 24 procent van de bevolking 65 jaar of ouder. In 2030 zal dat naar verwachting 29 procent zijn. Krimp Lichte krimp Redelijk stabiel Lichte groei Groei Een welhaast tropische week ligt in het verschiet, maar toch vertrekken er steeds meer strandhokjes naar de winteropslag Sommige mensen hebben geluk, hun onderkomen blijft nog wat langer staan. zeeland 8 m Deel platteland loopt leeg (5% of meer) (2,5% tot 5%) (-2,5% tot 2,5%) (2,5% tot 5%) (5% tot 10%) m o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15