'Beroepsbroer' van Pim ging er zelf aan onderdoor MINICRUISES VOORMINIPRIJZEN Halina 13 De oprichters van Twitter kampen met een vreemd fe nomeen. Volgens velen is Twitter ver anderd in een schoolplein vol schreeuwende, pestende mon sters. Zoals The Wall Street Jour nal het noemt, is Twitter a haven for harassment geworden. Er ko men geen nieuwe leden bij en jongeren zijn niet meer geïnte resseerd, die willen alleen maar snapchatten en misschien iets posten op Instagram. Sommige bekende mensen verklaren open lijk te stoppen met tweeten om dat ze te veel narigheid te verdu ren krijgen. in hoe mensen in het algemeen over elkaar denken, maar vroe ger bespraken ze dat achter mu ren van huizen of drinkend in kroegen. Een enkeling ventileer de iets in een krant, tijdschrift of op tv. Dat had dan meestal een context, waardoor er mensen aan het woord kwamen die daad werkelijk iets afwisten van het onderwerp dat ze bespraken. Nu kun je de meest bizarre gedach ten van mensen ongecensureerd overal lezen. Karen North, een Amerikaan se autoriteit op het gebied van so ciale media, zegt:Twitter can ask people to leave, just like a restau rant it needs to be more aggres sive at kicking out people who break its rules.' ('Twitter kan men- sen vragen te vertrekken, net zo als een restaurant het moet offensiever zijn in het wegsturen van mensen die de regels overtre den.') Zelf heb ik al het nodige over me heen gekregen via het blau we vogeltje. Als me gevraagd werd wat ik vond van het gehak en gescheld, zei ik altijd dat ik een dikke huid had en dat ik van mening was dat het nu eenmaal hoort bij bekend zijn. Toch zijn er wel degelijk momenten dat het me overweldigt. Zeker als de reguliere pers de onbehouwen opmerkingen gaat verslaan, waar door je - zelfs als je het medium negeert - op allerlei andere ma nieren te maken krijgt met de ongebreidelde woede van je me demens. Twitter kan ook zeer overweldi gend zijn in positieve zin. Men sen die elkaar normaal niet zou den treffen, komen met elkaar in contact, je kunt via directe 'bood schappen' een discrete conversa tie voeren en je kunt op de hoog te blijven van wat of wie je ook interesseert. Nooit eerder kreeg ik zo veel lieve en interessante reacties op voorstellingen of pro gramma's waar ik aan deelnam. Ook vind ik het zelf plezierig om mensen die ik niet ken te laten weten dat ik iets wat ze gemaakt, gezegd of geschreven hebben waardeer. Met man en macht proberen de jongens en meisjes die Twit ter leiden een oplossing te vin den voor het negatieve imago. Er zijn nieuwe mogelijkheden waar door je de mentions (opmerkin gen die gemaakt worden over jou) niet hoeft te zien, behalve van de mensen die je zelf hebt gekozen. Volgens de baas is Twit ter onderscheidend omdat het de ultieme nieuwsbron is. Als je snel wilt weten wat er waar aan de hand is, dan heeft Twitter de meest directe, rauwe informatie. Marten Fortuyn is zaterdag op 73-jarige leeftijd overleden. De oudste broer van 'professor Pim' waakte over diens politieke erfenis. Tegen wil en dank wordt Marten Fortuyn op die fatale 6 mei 2002 de beroemdste broer van het land. In de dagen na de moord op de vijfjaar jongere Pim werpt hij zich op als woordvoerder namens de familie. Daarna wordt zijn leven nooit meer het zelfde. „Pim heeft mijn identiteit ge roofd", zegt hij twee jaar geleden over die radicale wending in zijn leven in een interview met NRC Handelsblad. Voor hij nationale bekendheid ver werft als 'beroepsbroer' leidt Marten Si mon Fortuyn (Wormerveer, 1943) een tamelijk gewoon leven. De oudste zoon van het gezin Fortuyn woont en werkt in België. Hij is consultant voor een bank en timmert aan de weg als inter nationaal opererende ondernemer. Na de moord op zijn 'broertje' blijkt die carrière niet vol te houden. „Na vijfjaar ging ik er emotioneel aan onderdoor en was het gedaan met ondernemen", blikt hij in 2014 terug in de Vlaamse krant De Morgen. In de eerste jaren na de moord op Pim Fortuyn kan er geen week voorbij gaan of Marten Fortuyn duikt wel er gens op in de media om zijn zegje te doen. Aanvankelijk wordt hij om com mentaar gevraagd op de perikelen in de LPF, die hij samen met jongste broer Si mon in 2003 de rug toekeert. Later is hij nog een tijdlang adviseur van de par tij ONS Nederland, die nooit een succes wordt. En altijd als er zich iemand op werpt als de politieke erfgenaam van MARTEN FORTUYN 1943 - 2016 Pim laat Marten weer even van zich ho ren. In de tussentijd houdt hij de nage dachtenis aan Pim Fortuyn levend. Ie der jaar op 6 mei gaat de herdenkings- vlag in zijn tuin in het Belgische Hoogstraten halfstok. Dat ritueel her haalt zich als op 2 mei 2014 Volkert van der G. wordt vrijgelaten. Marten For tuyn heeft zich er nooit mee verzoend dat de moordenaar van zijn broer 'slechts' achttien jaar celstraf kreeg, waarvan hij er twaalf uitzat. Levens lang had het moeten zijn, meent hij. Hij wenst Van der G. publiekelijk zelf moord toe. Later is hij ogenschijnlijk milder: „Ik koester geen wraakgevoe lens." De laatste jaren gaat het slecht met hem. Ondanks dat hij lijdt aan COPD rookt Marten stevig door. Een jaar gele den is hij even terug in de publiciteit: hij maakt bekend dat hij de LPF onder de naam Pim Marten Fortuyn nieuw le ven wil inblazen. Daarna wordt het stil. Zaterdag overlijdt hij. Volgens broer Si mon zat Marten Fortuyn al enige tijd in een gesloten psychiatrische inrichting. Bij een ontsnappingpoging raakt hij ge wond. Op eigen verzoek wordt hij niet gereanimeerd. Boek vandaag nog via poferries.com/nl/minicruise of bel ons op 010 714 54 64 Toch heeft de blauwe vogel al heel wat mensen mentaal ge broken, en zal hij af en toe mis schien een toontje lager moeten zingen. Nog even en hij klinkt als een nachtegaal. Nooit eerder kreeg ik zo veel lieve en interessante reacties op voorstellingen maandag 12 september 2016 Voaelt es Er is natuurlijk niets veranderd Laurens Kok Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Huil en ontdek alles wat geweldig is aan York, Leeds of Huil. Reis in stijl naar Groot-Brittannië tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf 49 per persoon. Algemene voorwaarden: Geldig voor reizen vanaf 1 oktober tot en met 29 december 2016. Geadverteerde prijs is per persoon gebaseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen van Europoort naar Hull met vertrekdag zondag t/m woensdag. Voor andere vertrekdagen, bestemmingen, maaltijden of andere extra's wordt een toeslag in rekening gebracht. Deze aanbieding kan online en telefonisch geboekt worden. Voor telefonische boekingen geldt een boekingstoeslag van €6. Aanbieding is onderworpen aan beperkte beschikbaarheid en afvaarten en kan zonder voorafgaande kennisgeving worden ingetrokken. De aanbieding kan niet worden gecombineerd met andere aanbiedingen of kortingen. Volledige promotionele en algemene voorwaarden van toepassing en verkrijgbaar op poferries.com u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13