9 flih ipf ff- WtWmz. M gevonden. Hoeveel tijd zal het wel niet nodig heb ben om zich te herstellen? Misschien nooit. We hebben zonne-energie, windenergie en aardener- gie. Waarom dan zo veel kapotmaken in een uniek ecosysteem? Tegen de top van Shell zou ik willen zeggen: doe dit alsjeblieft niet." „Ik denk dat Moeder Aarde onze hulp wel nodig heeft. We moeten beter met haar omgaan, er is geen keuze. We zitten in een waanzinnige crisis, omdat we zo slecht met de aarde zijn omgegaan. De denkbeeldige scheiding tussen de natuur en de mensen, ons boven de natuur plaatsen in plaats van te beseffen dat we er deel van uitma ken, heeft ons gebracht tot waar we zijn. Het is tijd dat we onze plek in het grote ecosysteem Aar de gaan herwaarderen. Dat kan in de wildernis, maar het kan ook in een park zijn of bij het water. We doen of het vanzelfsprekend is dat al het leven er is en we het mogen opmaken. Maar op is op. Een beetje dankbaarheid en bescheidenheid zou niet misplaatst zijn." „Ik zou het belang van het langetermijndenken willen onderstrepen. Als dat niet in een regeerak koord tot uiting komt, hebben alle andere beslis singen geen basis van voortbestaan. Als we geen partnerschap en deelgenootschap met de aarde aangaan in plaats van dat we ons opstellen als eige naar, dan lopen we keihard tegen de feiten aan, dan loopt het stuk." „Dat ik meer sterren zie in Bergplaas dan in Ne derland, omdat hier lucht- en lichtvervuiling is." „Het lijkt me... laat me even naar woorden zoeken. Ik weet niet hoe fel ik kan zijn, maar het lijkt me kortzichtig. Het zou heel wijs zijn als het nieuwe kabinet de uitspraak van de rechter overneemt." „Nee, maar we zijn zo ver van de natuur af gegaan dat we verdwaald raken! Het lijkt alsof we zonder gronding op Moeder Aarde zijn. En voor de goede orde: ik heb alles omgezet in praktische projec ten." zaterdag 10 september 2016 Hoe ernstig taxeert u de mondiale klimaat- en milieuproblemen? Wat zou u over de natuur willen zeggen tegen die politici die volgend jaar in Nederland een nieuw kabinet formeren? Als u in Bergplaas naar de sterrenhemel kijkt of hier in Nederland, wat is het verschil? Urgenda heeft het kabinet voor de rechter gedwongen het doel te halen van 25 procent minder C02-uitstoot tot 2020. Vindt u het ver standig dat het kabinet in hoger beroep gaat? Er zijn mensen die vinden dat uw gedachtegoed onuitvoerbaar en zweverig is. Raakt u dat?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9