Snelheid Magrette moet verder omlaag 'WD Terneuzen boekje te buiten' ftl ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Gemeente plaatst poepverbodsborden bij camperplaats „Terneuzen is toch echt de gemeente van de gekke bordjes hè?" Marijke Valk uit Terneuzen maakt een foto van de nieuwste aanwinst: het poepverbodsbord op het camperterrein bij het Terneuzense sluizengebied. legen de tanks van hun chemisch toilet tussen de wal en de kade. Als ze aankomen met de camper, de motor loopt nog, of drie grote honden gaan hun gang op het veld." Wijs geworden loopt Bak kertje niet meer over het grasveld. „Nee, ik niet. Ik loop om. Ik weet dat er veel hondenpoep ligt." Zijn kakje in het zakje-poster helpt nog niet echt. „De gemeente zou beter moeten toezien hier", vindt Bakkertje. 't Sas wil graag een nieuw club gebouw neerzetten. Voorzitter Charles ten Hengel denkt dat zo'n gebouw met douche- en toiletgele genheid ook een nut zou hebben voor de camperaars. „Maar", zo er kent hij, „voor dat er staat moet er nog wel flink onderhandeld wor den. Want veel geld is er niet voor." Bij het sluizencomplex in Ter neuzen heeft Marijke Valk zo haar twijfels of de poepverbodsborden zullen werken. „Ik denk dat er vooral foto's van gemaakt worden door de toeristen. Net als toen met die menuborden het geval was, die borden waarop stond wat de boete voor bijvoorbeeld wild- plassen was. Toeristen vinden dat prachtig. Of die bordjes naar de koffieshop destijds." Een brede lach: „Echt Terneuzen hè?" De gemeente plaatste de borden na klachten van de Wijkraad Bin nenstad. Valk maakt de foto's niet voor zichtzelf. „SBS6 heeft me ge vraagd een foto te maken, ze ko men later hier ook filmen." Valk woont in de buurt. Ze weet dat er regelmatig in de bosjes ge poept wordt. „Moet je maar eens dichter bij de bosjes komen, dan ruik je het di rect. En ze ste ken ook de weg over. Aan de overkant woon ik. Daar is een vijver en daar zien we ook van alles drijven." Ze heeft te doen met de ker misexploitanten die de komende weken op het ter rein staan. „Vol gende week wordt het dertig graden. Dat zal leuk zijn als je hier op je stoel tje zit." Freddy Keijzer van de Kindermolen Minicar is een van de eerste kermisexploitan ten die op het camperterrein is neergestreken. „Het is gewoon smerig als dat gebeurt, dat kan toch niet? De gemeente heeft het hier prima in orde. Er zijn over de hele lengte van het terrein afVoer- punten waarin het chemisch toi let geleegd kan worden. Van de kermis houdt iedereen zich aan de regels. Dat kan ik niet genoeg benadrukken. Dat moet ook wel want velen hebben een contract met de gemeente." Vanwege de kermis wor den campers op het terrein bij de sluizen verwezen naar het camperter rein aan de Oostkade in Sas van Gent. Officieel mo gen op dat veld van de ge meente twee campers een nacht staan. In de praktijk wordt het ter rein bij de Sas- se jachthaven door een veel voud gebruikt. Bakkertje, de havenmeester van water sportvereni ging 't Sas houdt ook een oogje in het zeil op het camperterrein. Hij ging de ge meente Terneuzen voor. Al twee jaar geleden hing hij een poster op het gebouw van de watersportver eniging waar op te lezen is dat een kakje in het zakje hoort. „De camperdiscipline moet beter. Ze Ik denk dat er vooral foto's van gemaakt worden door de toeristen Sinds de intensieve snelheids campagne van begin dit jaar wordt in Magrette duidelijk min der hard gereden dan voorheen. Maar langzaam genoeg gaat het nog niet, vinden bewoners, pro vincie en verkeersveiligheidsor ganisatie ROVZ. Die starten daar om een nieuwe campagne. Passanten kon het het afgelo pen voorjaar niet ontgaan: door middel van borden, spandoeken, vlaggen en stickers op kliko's werd elf weken lang duidelijk ge maakt dat je door het gehucht tussen Axel en Terneuzen echt niet harder mag rijden dan 30 ki lometer per uur. Het hielp wel wat: de gemiddelde snelheid ging 3 kilometer per uur omlaag. Doel was echter om een daling van 5 kilometer per uur te be werkstelligen: volgens de maat staven van de provincie is de toe name van de veiligheid dan écht merkbaar. Dat wordt nu met een tweede campagne alsnog gepro beerd. Die start op 19 september, duurt tot 19 november en heeft dezelfde opzet als de actie van eerder dit jaar. Daarna wordt op nieuw gekeken of de campagne nut heeft gehad. Groeneveld deed dat op de Face- bookpagina van de WD Terneu zen. Hij reageerde op een foto in deze krant van het Terneuzense college van B en W. Bij de ope ning van de Gildefeesten in Sluis kil houden burgemeester en wet houders elkaar stevig vast, terwijl ze met de voeten vastgeklikt zit ten op twee grote ski's. Diezelfde dag, vorige week don derdag, werd bekend dat de PvdA- fractie was gespleten. Een deel van de steun voor het college van B en W is daarmee weggevallen. Ook bij de andere collegepartijen, TOP/GB en CDA, is er wat loos, voegde Groeneveld op Facebook toe. Hij noemde onder meer de ge zondheidstoestand van TOP/GB- raadsleden van wie de inzetbaar heid 'steeds twijfelachtiger wordt en daarmee de meerderheid in de raad'. TOP/GB voelt zich 'zeer ge kwetst' door deze actie en heeft gisteren het landelijk WD-be- stuur in een brief gevraagd de par tij in Terneuzen aan te spreken en 'zich ervan te distantiëren'. Groe neveld laat in een reactie weten de Facebooktekst achteraf te be lli stelling brengen van gezondheid van raadsleden is echt verbijsterend treuren. Hij wilde ermee bereiken dat een discussie zou kunnen ont staan over de toekomst van het be stuur in Terneuzen. „Dat is zijn doel voorbijgeschoten." zaterdag 10 september 2016 Weer gek bord erbij in Terneuzen Met verbodsborden moet een eind komen aan het poepen in de bosjes. Omwonende Marijke Valk: „Moet je maar eens dichter bij de bosjes komen, dan ruik je het direct." foto peter nicolai Guido van der Heijden Terneuzen Marijke Valk, omwonende Marlijn de Koning Magrette Zo ga je niet met elkaar om, ook niet in de politiek, vindt de frac tie van TOP/Gemeentebelangen in Terneuzen. VVD-fractievoor- zitter Michiel Groeneveld is vol gens de fractie zijn boekje te bui ten gegaan door de gezond heidstoestand van twee 'hoogbe jaarde' TOP/GB-raadsleden in stelling te brengen. Harmen van der Werf Terneuzen Dick Oggel, bestuur TOP/GB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86