Goes krijgt er weer een mural bij Oude panden bij entree van Poortvliet wijken voor huizen Omwonenden tegen nieuwe varkenshouderij BEVELANDEN IOLEN 11 De ene Wemeldingse school schiet de andere te hulp Obs Wemeldinge groeit uit zijn jas. Een oplossing wordt gevonden bij de collega's van cbs De Hoeksteen. Da's ook wat. Maak je de overstap van de ene basisschool naar de andere, kom je toch weer in je oude school te zitten. In Wemeldinge gebeurt dat dit schooljaar. De openbare basis school (obs) Wemeldinge ziet het aantal leerlingen al jaren groter worden en groeit uit zijn jas. Zo erg zelfs dat door een gebrek aan ruimte groep 8 van die school een lokaal gebruikt van christelij ke basisschool (cbs) De Hoek steen. „Eind vorig schooljaar zagen we al aankomen dat we dit jaar met heel veel kinderen te maken zouden krijgen", aldus Bianca van Sluijs van obs Wemeldinge. „De prognose gaf aan dat we een extra groep konden aanmaken, maar daar hebben we de ruimte niet voor. Dus hebben we contact opgenomen met de gemeente, de eigenaar van beide gebouwen." Uit het overleg met de gemeen te en de twee basisscholen kwam als oplossing de 'kamerhuur' bij De Hoeksteen uit de bus. „We hebben heel veel afspraken ge maakt. Zo komen de kinderen 's morgens gewoon naar de obs. Daar zetten ze ook hun fietsen neer, bijvoorbeeld." Die afspraken zijn de eerste week al gelijk aangevuld. Want in de praktijk kwamen toch nog wel wat zaken naar voren. Van Sluijs: Maar het draait nu goed. De pau ze is 's ochtends op een ander tijd stip dan die van De Hoeksteen en tegen twaalf uur lopen de leerlin gen weer terug naar de Spoor- laan." Ook volgens 'gastheer' David Bakker van De Hoeksteen levert de onderverhuur geen enkel pro- De kinderen zitten op dezelfde sportclub of vereniging of wonen vlak bij elkaar bleem op. „De kinderen kennen elkaar. Ze zitten op dezelfde sport club of vereniging of wonen vlak bij elkaar. Daarbij hanteren de twee scholen andere schooltijden. Ja hoor, dat gaat echt prima." Het leerlingenaantal van de obs Wemeldinge is de laatste jaren toe genomen. Terwijl De Hoeksteen het juist zag afnemen. Directeur Bakker: „Er zijn wat wisselingen geweest, de afgelopen jaren. Zo wel in de directie als bij de leer krachten. Dat is vaak voor een school niet zo goed. Maar we zijn nu in rustiger vaarwater terecht gekomen." Bakker is sinds dit schooljaar nog de enige directeur van de school. Vorig jaar deelde hij die baan nog met iemand anders. „Het bleek heel lastig om met z'n tweeën een stempel te drukken op het beleid en de school op te krikken en stabiel te krijgen", al dus Bakker, die ook in Yerseke nog directeur is van cbs Het Kom pas. Die school is sinds 2011 juist ietsje gegroeid. „En als het in Yer seke kan, dan moet het hier in Wemeldinge toch ook kunnen." Omdat de gevel voornamelijk uit glas bestaat, wordt gewerkt met stickers. Het is nog een verrassing wat er precies wordt gemaakt. Goes Modestad is dit jaar extra bijzonder omdat de bekende cou turier Addy van den Krommen- acker aan de vooravond zijn nieu we najaars- en wintercollectie pre senteert. Dat gebeurt op vrijdag avond in de Grote Kerk, de show is inmiddels uitverkocht. Couturier Addy van den Krommenacker luistert Goes Modestad op met een show De Stichting Goes Marketing is bijna twee jaar bezig geweest om de modekoning naar Goes te ha len. „Hij neemt ook nog een stuk of twintig BN'ers mee", zegt Tom de Koning van Goes Marketing, die bovendien landelijke media- aandacht verwacht. Omdat Goes zich meer en meer profileert als modestad, wil de organisatie be zien of er vaker couturiers van naam kunnen worden gestrikt. Tijdens het evenement is er van alles te doen op het gebied van mode, van modeshows in de bin nenstad tot een kledingruilmarkt in park De Veste. Het is de bedoeling dat aan de La geweg eerst zes vrijstaande wo ningen op ruime kavels worden gebouwd. De zestien overige ge schakelde huizen - fase 2 - ko men daarachter te liggen. Een deel ligt aan de Paasdijkweg, de rest aan een pleintje, wat verder naar achter. De woningen zijn onder meer bedoeld voor starters en jonge ge zinnen. Omdat ze levensloopbe- Aan de Lageweg komen eerst zes vrijstaande huizen, de andere woningen volgen later stendig worden gebouwd, kun nen ook senioren er wonen. De huizen zijn dusdanig gesitueerd dat de windvang van de achterge legen molen niet in gevaar zou moeten komen. Omdat garagebedrijf Niemants- verdriet, aan de andere kant van de Paasdijkweg, door de sloop van de bestaande panden bedrijfs ruimte verliest, mag ze van de ge meente op de bestaande locatie een beetje uitbreiden. Om de komst van het wijkje mogelijk te maken, moet het be stemmingsplan worden aange past. Het voorontwerp ligt ter in zage. De vergunning voor een nieuwe varkenshouderij in Geersdijk is onterecht verleend. Dat zei Frits Nicolaas donderdag tegen de ge meenteraad van Noord-Beveland. Hij deed dat namens een aantal di rect omwonenden. Nicolaas wees de raadsleden op het provinciaal beleid waar in staat dat nieuw vestiging of om schakeling naar intensieve veehou derij niet is toegestaan. „Dit laat ons inziens geen enkele ruimte voor interpretatie en maakt duide lijk dat in Zeeland geen plaats is voor nieuwe intensieve veehoude rij", aldus Nicolaas. Hij wees de raadsleden ook op gezondheidsri sico's die varkenshouderijen met zich meebrengen. „Naar aanlei ding van een rapport van het RI VM heeft de staatssecretaris al ge zegd de regelgeving aan te scher pen." Nicolaas en zijn achterban roepen de raad op om de vergun ning nog niet te verlenen, maar te wachten tot de staatssecretaris met nieuwe regelgeving komt voor varkenshouderijen. „Het col lege en de raad moeten zich be wust zijn dat zij verantwoordelijk heid dragen voor de gezondheid van de inwoners." De omwonen den steunen een gang naar de rechter. zaterdag 10 september 2016 De leerlingen van groep 8 zijn onderweg van 'gastschool' De Hoeksteen naar hun eigen obs Wemeldinge. foto marcelle davidse Krimp helpt de groei Willem Adriaansens David Bakker, cbs De Hoeksteen Ter ere van het evenement Goes Modestad op 24 en 25 sep tember verschijnt er een nieuwe mural in de binnenstad: de zijge vel van Coolcat aan de Papegaai straat wordt komende weken voorzien van een kunstwerk. Luc Oggel Goes Meer informatie: goesis- goes.nl/goesmodestad De zuidoostelijke entree van Poortvliet ziet er binnen afzien bare tijd een stuk fraaier uit. Op de hoek van de Paasdijkweg en de Lageweg worden de lelijke oude bedrijfspanden gesloopt om plaats te maken voor een nieuw wijkje met 22 woningen. Rob Paardekam Poortvliet Melita Lanting Wissenkerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79