Isolement Koeweits geld voor aankoop moskee 6 NI ÖZCAN AKYOL Speciaal voor u! BOEK NU! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 #1 Column De massale verontwaardi ging over de Turks-Neder landse imitatiegangsters uit Zaandam deed me zuchten. De jongens terroriseren de wijk, zijn daar trots op en eisen en pas sant ook nog een buurthuis, waar ze met elkaar kunnen samenscho len, lekker afgezonderd van de we reld. De straatschoffies zijn uiteraard verantwoordelijk voor hun eigen wangedrag, laat daar geen misver stand over bestaan, maar het is té simpel om hun tergend domme en onverzoenlijke houding louter symptomatisch te benoemen en te hekelen. Ik woonde vanaf mijn geboorte tot medio jaren negentig in een buurt die toegewezen was aan gastarbeiders. Op het moment dat de gemeente grootschalige sane ringen aankondigde, waaierde ie dereen uit naar een andere wijk vol sociale huurwoningen, met uitzondering van mijn ouders, die hun eerste huis wilden kopen - met succes. Plotseling woonden we tussen witte mensen, die er heel andere denkbeelden op na hielden, waardoor wij flexibeler naar onze Turkse identiteit gingen kijken. Sterker nog, pas toen ik uit de wijk vol Turkse gastarbeiders werd geplukt, durfde ik openlijk Nederlander te zijn, zonder mijn oorspronkelijke roots uit het oog te verliezen. Daarvoor bestond al tijd de angst dat afwijkend gedrag door de andere Turkse kinderen veroordeeld zou wor den. Een aantal jaar la ter zag ik dat hun segregatie wel in stand was geble ven, omdat zij zich massaal met elkaar hadden ver plaatst, inclusief alle culturele controles, uitheemse tra dities en de ie- dereen-is-te- gen-ons-men- taliteit. Ik merkte dat er vervreemding ontstond ten op zichte van de jongens met wie ik vroeger steevast buiten had ge speeld. Veel van hen doen tegen woordig gewoon goed mee in de samenleving, maar voelen zich op de eerste plaats Turk, temeer om dat zij alleen omgang hebben met mensen die exact hetzelfde den ken en handelen, voorgekauwd door sociale conventies. Van die groep hebben we geen last - al is het dubieus dat ze nog steeds niet in Nederland hun burgerschap omarmen. Maar vaak gaat het ook mis. Dat zagen we deze week in Zaandam, waar hordes jongeren totaal zijn losgezongen van de rea liteit, door altijd in afzondering in dezelfde wijk te moeten leven. Ze projecteren hun sociale misluk king op anderen, gedreven door verwendheid, anarchie en minach ting voor elke vorm van autoriteit. Een buurthuis lijkt me derhalve niet een goed plan, daar zal het isolement alleen maar toenemen. Ik vervreemde van de jongens met wie ik vroeger speelde De koop ging niet door en alFitrah zit nu met een forse huurschuld. De huidige pandei- genaar stapt naar de rechter en eist ontruiming van het pand. De salafistische moskee in de Utrechtse wijk Overvecht wilde de moskee kopen met geld van de omstreden liefdadigheidsin stelling 'Revival of Islamic Heri tage Society' uit Koeweit. Die staat op de sanctielij st van de Amerikaanse overheid vanwege vermeende steun aan terreur groep Al Queda. Het OM is momenteel bezig met een omvangrijk witwason- derzoek. Een van de verdachte transacties die het OM onder de loep neemt, komt van de liefda digheidsinstelling. Die zou ton nen hebben gestort op de reke ning van alFitrah. Eind mei richtte de 28-jarige Salem Khaled Ahmad Alsharhan het bedrijf International Finan cial Investments BV op. Hij is de enige bestuurder van het bedrijf en is gelieerd aan de omstreden liefdadigheidsinstelling, blijkt uit documenten in bezit van de ze krant. Zijn betrokkenheid wordt ook door bronnen beves tigd. Maar tot een koopovereen komst kwam het bedrijf niet met de huidige pandeigenaar, projectontwikkelaar We Do Pro jects. Alsharhan en alFitrah wil den islamitisch bankieren, We De stichting staat op de sanctielijst van de VS vanwege vermeende steun aan Al Queda Do Projects zag dat niet zitten. „We zijn in Nederland en niet in Koeweit", aldus Roelf Jan Buiten- werf namens We Do Projects. Bovendien wilde Buitenwerf eerst dat alFitrah de forse huur schuld, om en nabij 140.000 eu ro, zou voldoen. Maar dat bleef uit. Op 20 september dient een kort geding in Utrecht, waarin Buitenwerf ontruiming van het pand eist. Vanaf 5 daagse busreis All-inclusive genieten in het Sauerland! Ga mee met Effeweg.nl en geniet van een zorgeloze 5-daagse all-inclusive vakantie in het Sauerland. zaterdag 10 september 2016 @OzcanAkyol De omstreden alFitrah-moskee heeft geprobeerd om het pand waarin zij zetelen te kopen met geld uit Koeweit. Yelle Tieleman Utrecht Vertrekdata en prijzen Vertrek op 3, 31 oktober, 7, 14, 28 november Accommodatiebeoordeling 8,5 DAG 1 Heenreis We vertrekken naar ons hotel in Sauerland. Na de lunch maken we een korte rondrit door het Sauerland. Bij terugkomst in het hotel kunt u genieten van een heerlijk diner en kunt u deelnemen aan een fakkel wandeling met schnapps. DAG 2 Dagtocht Paderborn en Teutoburgerwoud Per touringcar vertrekken we naar Paderborn. In de middag rijden we naar het Teutoburgerwoud, waar we het Hermannsdenkmal bezoeken en de beroemde Externsteine. DAG 3 Korbach en boottocht Diemelsee Vandaag rijden we door het Sauer land naar Korbach. Na de lunch rijden we naar de Diemelsee waar een boottocht op het programma staat. Aansluitend rijden we terug naar ons hotel waar het diner wordt omlijst met live muziek. DAG A Brilon en natuurtocht Sauerland Vandaag brengen we een bezoek aan Brilon. Na de lunch in Brilon maken we een natuurtocht door het Sauer land. U komt o.a. langs Winterberg, Willingen en de Kahler Asten. Na het diner wordt er een Beierse avond in het hotel gehouden. DAG 5 Vrije tijd en terugreis Vandaag is alweer de laatste dag van deze prachtige reis. 3 oktober Volgeboekt 369,- 31 oktober Vertrekgarantie! 299,- 7 november Vertrekgarantie! 299,- 14, 28 november299,- All-inclusive arrangement A hotelovernachtingen A maal uitgebreid ontbijtbuffet 5 maal lunch(pakket) A maal 3-gangen diner 1 maal koffie en gebak Welkomstdrankje Alle consumpties, dagelijks van 17 t/m 2Au Gratis gebruik hotelfaciliteiten Gezellig avondprogramma Begeleiding door uw chauffeur/ reisleider Koffie thee op verzamelpunt op dag 1 Vervoer per luxe touringcar U verblijft in Hotel Alpin Superieur 3* Het hotel ligt in het plaatsje Grafschaft, midden in een bosrijk gebied gelegen in de driehoek, Schmallenberg, Winterberg en Bilstein en ademt een landelijke sfeer. Alpin Hotel is een sfeervol multifunctioneel hotel met alles onder een dak en beschikt over 116 kamers, allen met douche bad, toilet, TV en een zitje. Bijna alle kamers zijn per lift bereikbaar. Heerlijk ontspannen kunt u ook in het zwembad en de sauna. Het hotel, met een Nederlands management, biedt u exclusief een succesvol all-inclusive arrangement aan. Geniet tijdens deze reis van een uitmuntende verzorging, uitgebreid enter tainment en gezellige excursies! Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. SGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6