Kyle Doesburg wacht mogelijk een operatie Biertje laat Geelhoed voorlopig even koud Vlissingen heeft ondanks blessures vol trainingsveld Het is D-day op Tholen V 22 ZEELAND OP WEG NAAR DE KUSTMARATHON Waar ben ik in hemels naam mee bezig? Ik lijk wel gestoord." Die ge dachte schoot Henk Geelhoed on langs door het hoofd toen hij bijna dertig kilometer liep te ploe teren tijdens een lange duurloop voor de Kustmarathon. Bekomen van de inspanning, ging de knop weer om. Op t oktober staat de Middelburger 'gewoon' aan de start, na een voorbereiding die op 1 januari begon. Dat mag op zich al best een klein wonder heten. Tot januari had Geelhoed nog nooit hardgelo pen. Hij had er zelfs een hekel aan en was ook nog wat te zwaar. Ne gen maanden later is hij flink afge traind, heeft hij zijn slobbertrui ingeruild voor een echt hardloop shirt en kan hij 25 kilometer aan een stuk rennen. „Het is me al met al niet tegengevallen", kijkt de Middelburger terug. „Natuur lijk heb je wel eens momenten waarop je het even niet meer ziet zitten, maar dat heeft elke hardlo per wel eens. Ik had er destijds ver trouwen in dat ik het moest kun nen en tot nog toe is dat vertrou wen er nog steeds. Van spanning heb ik nog geen last, ik denk dat dat pas op vrijdagavond, de dag voor de marathon, gaat komen. Dat had ik met examens ook al tijd, dan kwam de spanning ook pas op het laatst." „Ik moet wel zeggen dat de lan ge duurlopen zwaar zijn", ver volgt Geelhoed. „Ik doe dit week- Dat had ik met examens ook altijd, dan kwam de spanning ook pas op het laatst end nog één keer een poging om dertig kilometer te trainen, dat is me nog niet gelukt. Tot een kilo meter of 25 gaat het wel goed, al is ook dat zeker geen eitje. Ook de trainingen op het strand verlopen nog stroef, maar daar kan ik tij dens de Kustmarathon ook altijd nog wandelen." In de laatste week gaat de mara thonloper extra op zijn voeding letten. Vet eten en alcohol zweert hij af. „Ik heb binnenkort nog een wijn spijswandeling in Middel burg, dat wordt het galgenmaal. Daarna moet ik me beheersen en ga ik een biertje laten staan." Kyle Doesburg zat zich een week geleden tijdens het thuisduel met Sliedrecht (1-1) te verbijten op de tribune. „We kregen zó veel kansen", zegt de aanvaller, die vanwege een liesblessure ont brak. „En dan zit je daar op de tri bune te balen, omdat je zelf geen bijdrage kunt leveren." Vandaag keert Doesburg terug in de wedstrijdselectie van trai ner Jannes Tant. Donderdag bracht de Goesenaar een bezoek aan een specialist in Brugge, waar ook foto's werden geno men. „Daaruit bleek dat het met de spieren rond de plekken waar ik last heb wel goed zit", aldus Doesburg. „Het probleem zit in mijn heup. Bij het kogelgewricht moet het helemaal rond zijn. Dat is niet zo, het schuurt en daar door heb ik last. Over een paar weken moet ik terug naar Brugge en dan gaan we kijken hoe het er- Vlissingen heeft nog een appel tje te schillen met Groene Ster, de tegenstander van morgen. Vo rig seizoen verloor de Zeeuwse hoofdklasser tweemaal van de Limburgse club. Vooral de twee de nederlaag deed pijn, want daardoor werd de nacompetitie voor lijfsbehoud schier onont koombaar. Nu treft Vlissingen in Groene Ster de nummer laatst van de ranglijst: drie gespeeld, nul pun ten, doelsaldo 0-8. Appeltje eitje, zou je zeggen. „Maar dit zijn de moeilijkste wedstrijden", weet trainer Ruud Pennings. „Dat zal zondag de boodschap zijn. Het is Het probleem zit in mijn heup. Over een paar weken moet ik terug naar Brugge voor staat. Ik kan er mee voetbal len, maar ik zal waarschijnlijk wel een keer geopereerd moeten worden. Hopelijk is dat pas aan het eind van dit seizoen." Waar Doesburg vandaag van de partij is, ontbreken Nick de toch een goed ploegje hoor. Na de 6-o-nederlaag tegen Nuenen zijn ze behoudender gaan spelen en verloren twee keer met 1-0 van ploegen die volgens mij bo venin gaan meedoen." In vergelijking met vorige week (3-0-verlies tegen Blauw Geel'38, waarvan Groene Ster 'maar' met 1-0 verloor) keren de zaalvoetbalinternationals Khalid El Hattach en Said Bouzambou De spelers hoeven niet op een vreemde positie te spelen Groote en Leonardo nog wel. Met De Groote gaat het na zijn voet breuk de goede kant op, met Leo nardo nog niet. De Braziliaan blijkt toch een klein barstje in een teen te hebben, waardoor hij nu tien dagen volledige rust moet houden. Daarna kan de linksbuiten weer voorzichtig be ginnen. Hoek speelt vandaag voor de eerste keer in de clubhistorie te gen Swift. De Amsterdamse ploeg startte dit seizoen met een ruime zege bij Smitshoek (1-4). Daarna volgden een nederlaag te gen Achilles Veen (0-1) en een ge lijkspel bij Jodan Boys (2-2). „Iedereen bij ons heeft er ver trouwen in dat we een goed resul taat neer kunnen zetten", aldus Doesburg. „De trainer wilde deze week een paar rustige partijen spelen maar dat kunnen wij niet. Iedereen ging volle bak, het was hard tegen hard, met veel duels. Zo moeten we vandaag tegen Swift ook het veld opstappen." terug. Aan de blessurelij st met Regilio Pinas (op de weg terug), Roysel James (kijkoperatie aan de knie), Abdoe Abdenbi (gekeken wordt voor een brace aan zijn ge opereerde vingers) en Hoessein Bouzambou (enkelblessure) zijn deze week Rody Uranie (kuitbles sure) en Daniel Jansen (ontsto ken teen) toegevoegd. „Maar we zitten daardoor niet in zak en as hoor", zegt Pen nings. „De spelers die er wel zijn, hoeven niet op een voor hen vreemde positie te spelen. En het is mooi om te zien dat de gebles seerden ontzettend gedreven zijn om zo snel mogelijk terug te ke ren. Het trainingsveld is elke keer vol: met spelers die trainen en spelers die revalideren. Ulk doe dit weekend nog één keer een poging om dertig kilometer te trainen, dat is me nog niet gelukt WHS EN SMERDIEK BESTE IN DERBY'S RudeStats Het is vandaag D-day op Tholen. En de D betekent in dit geval Derby. Op één speeldag staan er immers drie der by's op het programma. In de der de klasse staat Tholense Boys-Noad'67 op het programma en een klasse lager worden Stave- nisse-Vosmeer en Smerdiek-SPS gespeeld. Alleen WHS moet het vandaag zonder derby doen. Derby's spelen zijn de Thoolse clubs wel gewend. Vorig seizoen waren de drie derdeklassers ook bij elkaar ingedeeld, evenals de vier vierdeklassers. Maar drie der by's op één dag.Nee, dat is nieuw. Het wordt dus lastig kiezen voor de neutrale voetballiefheb ber, als die op Tholen bestaat. Op basis van vorig seizoen zal Smer- diek de derby's met een gerust ge moed ingaan. Van de zes verloor de ploeg van trainer Johan Sulkers er immers maar ééntje: in het slot van de competitie was Vosmeer met 4-2 te sterk. Smerdiek won echter alle drie zijn thuisderby's, verloor alleen bij Vosmeer en speelde gelijk bij SPS. In de derde klasse waren de Thoolse derby's uitgebalanceer- der. Sterker nog, de ploeg die tot het einde streed tegen degradatie (WHS) scoorde in de derby's het beste (7 punten), terwijl de twee ploegen in de top vier (Tholense Boys werd tweede en Noad'67 vierde) het minder deden. Thoolse rangüjst" DERDE KLASSE B 2015/2016 TT CLUB DUELS PUNTEN SALDO THOOLSE RANGLIJST; "^VIERDEKLASSEB 2015/20 zaterdag 10 september 2016 Maurice Steketee De Kustmarathon komt steeds dichterbij voor Henk Geelhoed. De Middelburger had tot januari nog nooit hardgelopen. Maurice Steketee Henk Geelhoed Barry van der Hooft Hoek Rudy Boogert Vlissingen Kyle Doesburg Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Ru dy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. WHS (in de derde klasse) en Smerdiek (in de vierde klasse) scoorden vorig seizoen het beste in de Thoolse derby's. Dit seizoen krijgen de andere clubs een herkansing, te beginnen vandaag. WHS Tholense Boys Noad'67 Smerdiek 6 13 19-10 Vosmeer 6 11 12-7 SPS 6 6 9-12 Stavenisse 6 2 6-17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69