1 O k ■P ■k nieuwenduk 20 ZEELAND Roeier De Koning in herkansingen Groene Ster naar tweede bekerronde Huub van Noorden rapste in WEA-loop VC VLISSINGEN 100 JAAR Tien jaar was Kees Lindenberg bezig met het jubileumboek 'Luctor et Emergo: VC Vlissingen 100 jaar'. Gisteravond presenteerde de archivaris zijn bundel tijdens een receptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. Met de PZC nam hij fragmenten uit de historie door. ■9 De Goese roeier Corné de Koning is er giste ren niet in geslaagd om direct de A-finale te ha len bij de Paralympische Spelen in Rio de Janeiro. Met Esther van der Loos, die uit het Noord-Hollandse Assendelft afkomstig is, ein digde hij op de vlakke baai als tweede in de eerste heat van de klasse TA Mix 2x. Het Oran je-duo had eerste moeten worden om door te gaan naar de strijd om de medailles, die mor gen is. Nu kan dat nog steeds, via de herkansin gen. Die zijn vanmiddag om 14.50 uur (Neder landse tijd). In de voorronde lagen De Koning en Van der Loos lange tijd derde, achter Frankrijk en Brazi lië. Aan het einde haalde de Nederlandse boot nog die thuisploeg in. Frankrijk won in 3.59,32 minuten. De Koning en Van der Loos klokten 4.03,07. Het was overall - gezien over twee heats - de vijfde tijd. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen bereikten gisteravond relatief eenvoudig de tweede ronde van de KNVB beker. Op bezoek bij Futsal Emmeloord werd met 4-9 gewon nen. De Zeeuwse eredivisionist leek een mak kelijke avond tegemoet te gaan toen het op een 2-o-voorsprong kwam. Binnen no time boog Emmeloord die stand echter om in zijn voordeel (3-2). Groene Ster rechtte echter de rug en liep van 4-4 gestaag uit naar 4-9. Zelfs doelman Karim Ben Sellam was één van de doelpuntenmakers. Huub van Noorden (foto) was gisteravond de snelste in de 21e editie van de WEA-loop in Goes. Hij finishte op de meet in 25.31 minuten een minuut voor Martijn de Kok. Laurey van den Berge had bij de vrouwen een geweldige laatste ronde nodig om Amy van den Broeke te kloppen. Het vrouwenteam van Runnersworld met Dyanne Verpalen, Amy van den Broek, Marianne de Kok en Laurey van den Berge won met ruime voorsprong. Hetzelfde gold voor de mannen van Runnersworld met Lau rent van den Nieuwnhyze, Patrick de Vos, Crum van der Linden en Frank Houweling. Bakx De Nooijers Hendriksen Belgisch international Heden ten dage is VC Vlissingen toonaangevend in het Zeeuwse voetbal, als een van de twee hoofd klassers. In de beginjaren had de club ook al grote ambities. Van 1916 tot en met 1929 was Vlissin gen een stabiele tweedeklasser, toen het een na hoogste niveau. Soms speelde het om de bovenste plaatsen, dan weer in de midden moot of tegen degradatie. Het doel was al die jaren duidelijk: pro moveren naar de eerste klasse. Dit lukte niet. Sterker nog: in 1930 de gradeerde de club naar de derde klasse. „In die tijd had de vereniging geen echte trainer", legt Linden- berg uit. „Jaap van Peenen en Kat je Kokelaar stonden bijvoorbeeld een tijd voor de groep, maar dat waren gewoon spelers. Op basis van hun ervaring waren zij uitge kozen om de trainingen te lei den." Maar om de zo gewilde stap om hoog te maken, moest er toch ie mand met kennis van zaken ko- 275 PAGINA'S men. Één probleem: er was geen geld. „Er was in die tijd een Bel gische voorzitter, Raf Brysse. Hij heeft uiteindelijk via zijn netwerk een haalbare trainer gevonden", vertelt Lindenberg. En wat voor één. Brysse haalde Florimont van Halme naar Zeeland, een ex-spe- ler van FC Brugge met veertig in terlands achter zijn naam. De komst van de oefenmeester wierp meteen zijn vruchten af. Al snel keerde Vlissingen terug in de tweede klasse. Met twee keer de tweede plaats en een derde plek waren de resultaten alleraardigst. Maar de promotie naar de eerste klasse, waar de club zo naar hun kerde, kwam er niet. Zelfs niet on der voormalig Belgisch internatio nal Florimont van Halme, die na enkele seizoenen weer vertrok. Rob Moens Clubhelden, ze mogen uiteraard niet ontbreken in een jubileum boek. Ajax heeft Johan Cruijff en Feyenoord Coen Moulijn. Ook bij VC Vlissingen heeft een aantal il lustere namen rondgelopen. Het is voor Lindenberg niet makkelijk om er één bijzondere speler uit te lichten. Maar na lang denken, komt hij tot een antwoord. „Rob Moens", zegt hij. „Niet eens om dat hij de beste voetballer was. Maar wat scoorde hij makkelijk, ongekend. Een echte topspits." Moens was geen gepolijste dia mant, beschikte niet over de meest verfijnde techniek. Deson danks was de voormalig speler van Aardenburg, Goes en Hulst een fortuin waard voor Vlissin gen. In 142 duels, verdeeld over ze ven seizoenen, maakte hij liefst 192 doelpunten. „Met spelers als Moens en Wim Groenewegen, wél een sierlijke speler, had Vlis singen begin jaren zestig een top- team", aldus Lindenberg. „De club speelde toen wél in de eerste klasse en was zelfs bijna amateur kampioen van Nederland. Door een aantal dubieuze beslissingen van de scheidsrechter werd er ech ter misgegrepen." Dat Moens zeven seizoenen in zaterdag 10 september 2016 PARALYMPICS ZAALVOETBAL ATLETIEK 1 Voetballer Istvan Bakx uit Vlissin gen maakte gis teravond zijn eer ste doelpunt dit seizoen voor FC Oss. Hij zette zijn ploeg daar mee op het goe de spoor tegen zijn voormalige club FC Den Bosch, maar in het slotkwartier werd het alsnog 2-1 voor de Bos sche thuisploeg. li Voetballer Brad ley de Nooijer uit Oost-Souburg leek gisteravond met FC Dord recht, getraind door zijn vader Gérard, op weg naar de tweede seizoenszege. Maar in de 84e minuut herstelde RKC Waalwijk een 1-0-achter- stand naar 1-1. l Trainer Roy Hen driksen uit Middel burg boekte met Helmond Sport de tweede zege van het seizoen in de Jupiler Lea gue. Door een 2-1-zege bij FC Emmen staat hij met zijn team in de middenmoot. VC Vlissingen heeft alti j d al ambitie gehad Daniel Vervelde k" I - Het jubileumboek van VC Vlissingen had eigenlijk tien jaar geleden al uitgegeven moeten worden. Samen met Taco van den Velde van Voetbal International, oud-speler van de club, wil de Lindenberg een uitge breid boek in elkaar zetten voor het 90-jarig jubileum. Een tekort aan tijd gooide roet in het eten. Nu bij het eeuwfeest wil de Lindenberg eindelijk zijn boek presenteren. En dat is gelukt. Het resultaat: een pil van 275 pagina's vol fei ten, meningen, anekdotes en cijfers. Het is te bestel len via de website van de club. Peter van Vossen was in het seizoen 1988/1989 de schrik van me nig profclub in de KNVB beker. Hier viert hij een doelpunt tegen BW Den Bosch. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57