KIEK KENNISMAKING Heiligverklaring in Aardenburg? 18 ZEELANI r//mm orgen is het feest. Ten minste voor één man die een bijzonder ambtsjubileum be leeft: ds. Marius Noorloos is vijftig jaar geleden bevestigd tot gerefor meerd predikant te Aardenburg. Morgen om 10.30 uur is hij er terug en wordt daarbij stilgestaan in de Sint Baafskerk. Ds. Noorloos is een grensover schrijdende predikant geweest. Hij raakte betrokken bij de opbouw van een Protestantse gemeente in Maldegem, waar van 1967 tot 1970 werd gekerkt in een café. Veel Vlaamser kan het in de ogen van een protestant niet. Hij was behalve kerkstichter ook een kerkbouwer. De Ontmoetings- kerk die in 1968 in Aardenburg is gebouwd, werd opgezet als multi functionele ruimte, waarin ook jeugdgroepen elkaar konden ont moeten. De kerk is na de fusie tus sen hervormden en gereformeer den in 2005 overbodig geworden, maar het concept was destijds voor uitstrevend. Noorloos vertrok in 1970 en was tot 1991 gemeentepredi kant. Daarna werd hij tot 2004 advi seur gemeenteopbouw in Gelder land en tot op heden is hij als con sulent voor geloofs- en gemeente opbouw actief en als docent betrok ken bij de permanente educatie Monnikenwerk van predikanten. Heiligverklarin gen zijn actueel. Paus Franciscus verklaarde 4 september Moeder Te resa van Calcutta heilig. Het proces van haar heiligverklaring is vlot ver lopen. De in India onder armen werkzame geestelijke overleed op 5 september 1997. Onbetwist was ze niet. Haar wordt onder meer door journalist Christopher Hitchens, die een film over haar maakte en een boek over haar schreef, toege schreven dat zij meer een vriend van armoede was dan van armen. De (medische) zorg in haar huizen liet bovendien te wensen over. Toch is Moeder Teresa's toewijding aan armen voor veel mensen ico nisch. En haar worden wonderen toegeschreven die haar heiligverkla ring verder rechtvaardigen. Perfect of onberispelijk hoeft een mens niet te zijn om uiteindelijk heilig te worden. Heiligen zijn ge woon mensen, alleen wat bijzon derder dan andere. Noorloos wordt - voor zover ik weet - niet kritisch gevolgd door journalisten en protestanten heb ben wel voorbeelden maar geen hei ligen. De predikant werkt zelf aan zijn memoires, waarbij hij de ont wikkelingen in kerkelijk Nederland en zijn levensloop met elkaar ver bindt. Hij werd daartoe geroepen door collega's, opleiders, weten schappers. „Deze memoires bevat ten mijn geestelijk testament, waar van elke lezer erfgenaam mag zijn", staat er in de inleiding. Het boek, Gaandeweg verder via leven uit de Bron, belooft een boek van man nen, broeders en reisgenoten te worden doordat theologen als Hei- tink, Stoppels, Plaisier en Te Velde er hun visie op zullen geven. Ik gun ieder van alles en bijzon dere belijders best belangstelling. Maar een beetje heilige heeft kras sen en scheuren opgelopen, die hun levensloop en heiligverklaring echt spannend maken. Wat mij be nieuwt is of deze predikant de afge lopen vijftig jaar daar aandacht aan besteedt bij het thema van de dienst: 'Gaan voor God is gaan voor goud'. PZC ONLINE VerkeersInformatieDienst @VID Wat een vervelen de dag op de weg: de #A58 (Vla- ketunnel) is al de vierde wegafslui- ting zaterdag 10 september 2016 A.»B&SR£<ES8Brtr.te AS»» Neergestreken in een winkelstraat in Zierikzee. Zo zie je de wereld aan je voorbij trekken. En ziet de wereld jou. Aangenaam kennis te maken, foto dirk-jan gjeltema José Baars schrijft wekelijks over religie en kerken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monniken-werk. Een overzicht van de kerkdien sten staat op pzc.nl/monnikenwerk. TWITTER Een slechte verkeersdag voor Zeeland. Niet alleen bots ten tien auto's op elkaar net voor de Vlaketunnel. Ook was de Zeelandbrug enkele uren afgesloten door een ongeval. Verder waren in Nederland af sluitingen op de A12 en A30. MAXIMA IN ZEELAND Koningin Maxima was giste ren in Zeeland voor een werk bezoek. Op pzc.nl staan meer dere filmpjes van haar be zoek. Zo is te zien hoe ze een oester steekt in de keuken van de Zilte Academy Zee land. En er zijn beelden van haar bezoek aan een zager kwekerij in Colijnsplaat. Kijk op pzc.nl/video. ONLINE TOP 5 Dit werd het meest gelezen op PZC.nl: 1. Terneuzen per direct aange wezen als veiligheidsrisicoge bied 2. Koningin Maxima enthou siast over zilte zaligheden 3. Vlaketunnel deels dicht door ongeluk met tien auto's 4. Fietser snelt onder slagbo men door bij naderende trein 5. Zeelandbrug weer open na ongeval Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55