STUNT 50% KORTING Veere op zoek naar wensen inwoners 1' BS jj 1 KAIJSER WALCI- EREN 11 Franchiseketen Brownies downieS in Vlissingen „We zijn hier allemaal heel normaal, behalve dan Monique", grapt Patrick Hallink van Brownies downieS. OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE! «IJ? IJl VORMGEVING Monique Bentschap Knook be doelt hij. Tot voor kort leidde ze hotel De Distel in Zoutelande. Nu heeft ze een bijzondere lunchroom onderhanden: Brow nies downieS, een franchisefor- mule waarvan nu de eerste vesti ging in Zeeland open is. Kern van de zaak: er werken mensen met een verstandelijke beperking, maar de lunchroom draait ge woon als elke andere, op omzet. Eetgelegenheden waar mensen met een verstandelijke beperking werken, zijn een bekend feno meen: Willem en 't Getij in Mid delburg, bijvoorbeeld. Maar die zijn onderdeel van een zorginstel ling. „Ik ben gevraagd voor deze zaak", vertelt Bentschap Knook. Na elf jaar De Distel vond ze het wel tijd voor iets nieuws. „Dit sprak me erg aan." Aan het Bellamypark in Vlissin gen draait de zaak nu een maand. Het initiatief voor de vestiging kwam van Patrick Hallink, een van de mensen die vier jaar gele den de franchiseformule opzette. „Ik heb bij scholen geïnformeerd of hier behoefte was aan een Brownies downieS en het ant woord was ja. We hebben behoef te aan banen voor onze jongeren." Ook voor jongeren met een ver standelijke beperking, Zij werken zo normaal mogelijk mee. Tien medewerkers zijn er nu. Vijf met, vijf zonder verstandelijke beper king. Volgende week beginnen er nog een paar. De mensen met ver- Bellamypark, jullie hebben hier een cultuurtje om zuunig op te zijn standelijke beperking werken als dagbesteding of ze worden opge leid om verder te kunnen in een baan bij andere horecazaken. „Ze zouden kunnen doorstromen naar de buren op het Bellamypark", knikt Bentschap Knook. Voor Evy Polvliet uit Vlissingen is haar baan bij Brownies dow nieS het beste van twee werelden. „Ik ben net dit jaar klaar met mijn opleiding verzorgende. Ik heb sta ge gelopen bij Arduin en dat be viel heel erg goed. Ik zag de adver tentie voor deze baan. Ik heb al vier jaar in de horeca gewerkt, dus dat combineert prima", lacht ze. „We werken goed samen als team. Soms help je een collega even als het allemaal niet zo snel gaat. Maar het gaat eigenlijk heel goed." Voor de opening vrijdagmiddag werd de burgemeester voor een lintknipceremonie aangevoerd in de limousine van de keten. Hallink roemde de ondersteu ning van de buren die de verbouw- ploeg al ten deel viel. „De een kwam met kibbeling, de ander met koffie: jullie hebben hier een cultuurtje om zuunig op te zijn." Villa Valentijn Middelburg Bespaar poen, door komende week inkopen te doen. Het najaar komt eraan, dus het is tijd om je slag te slaan. Het aanbod spijkerbroeken is reuze, maar in jassen, truien en shirts is er ook veel keuze. IN OOST-SOUBURG Locatie: Haaksbergenstraat De Stadsraad Veere wil graag van de inwoners horen hoe het monu mentenstadje er volgens hen idea liter uitziet in de nabije toekomst. De Stadsraad houdt daarom maan dag vanaf 20.00 uur een openbare ledenvergadering in de Koren maat. Het is tijd voor een nieuwe stadsvisie, de vorige dateert uit 2008, omdat ook Veere aan de vooravond van nieuwe ontwikke lingen staat. Zo kunnen inwoners nu nog laten horen hoe de toe komstige woningen op het Oranje plein er uit moeten gaan zien. In het centrum van een historisch monumentenstadje passen geen moderne woningen, aan de ande re kant moeten huizen aan stren gere duurzaamheidseisen voldoen en willen waarschijnlijk ook veel Veerenaren levensloopbestendige woningen. De Grote Kerk kan cultureel bolwerk zijn, maar er kunnen ook mensen wonen Secretaris Tjeerd Kuiper van Stadsraad Veere memoreert dat in het verleden vooral is gedacht aan de toerist. „Toeristenwinkeltjes ko men er nog steeds, maar voorzie ningen voor inwoners verdwijnen steeds meer. We hebben nu nog een huisarts, een tandarts en een fysiotherapeut, maar hebben we die over een paar jaar nog steeds? We horen graag van de mensen uit Veere, Zanddijk en Buiten de Veste welke voorzieningen ze mis sen of willen behouden. Ook pei len we de behoefte aan zorg en veiligheid." De Stadsraad hoopt de toe komstvisie voor Veere eind vol gend jaar te presenteren. Kuiper: „Maar als de actualiteit erom vraagt, laten we ons natuurlijk eer der horen." I Pjl «r 9 kaijser-vormgeving.nl zaterdag 10 september 2016 m Het team van Brownies downieS Vlissingen. Derde van rechts uitbater Monique Bentschap Knook, foto ruben oreel Zo normaal mogelijk Claudia Sondervan Vlissingen Patrick Hallink, franchisegever kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. www.villavalentijnmiddelburg.nl za 3 sept. t/m za 10 sept. (achter de Faam) René Hoonhorst Veere Tjeerd Kuiper, Stadsraad Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48