^£-dee,d 'Minder zorgen om Waterdunen' 'T reinschade niet claimen' 3 V zaterdag 10 september 2016 P.M. en R.B. zijn vrienden RB., vriend van Gideon Verhelst is deze week door de recht bank in Middelburg vrijgespro ken voor een poging tot moord op Junior 'Juney' Constansia Hij is wel veroordeeld voor het in november 2014 steken van Constansia; bij diezelfde geweldsuitbarsting werd door S CVerhe'St doodgeschoten R.B. en Gideon Verhelst waren vrienden Gideor Junior'Jun /'Constansia Juney Constansia was bij de ruzie die uitmondde in het doodschieten van Gideon Verhelst. Juney wordt op 16 december 2014 vrijgelaten vanwege gebrek aan bewijs en nog dezelfde dag neergeschoten in de lepenlaan in Terneuzen. Hij over leeft het incident, maar loopt een dwarslaesie op en is aan een rolstoel gekluisterd. Junior 'Juney' Constansia en S.C. zijn neven 2aak'ooptn0g9e9aan-De Gideon Verhelst, op 23-jarige leeftijd in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 november 2014 neergeschoten in de binnenstad van Terneuzen en ter plekke overleden. O Alle betrokken partijen zijn het er over eens dat het natuur- en recreatieproject Waterdunen moet worden afgemaakt. Maar over de vraag wie voor welk deel van de extra kosten opdraait, be staat nog geen duidelijkheid. Theo Giele Middelburg Dit zei dagelijks provinciebestuur der Ben de Reu gisteren tegen de leden van de commissie ruimte van Provinciale Staten. In juni werd duidelijk dat 6 mil joen euro bijgepast moet worden om het project in West- Zeeuws- Vlaanderen tot een goed einde te brengen. Naast de provincie Zee land zijn de gemeente Sluis, Het Zeeuwse Landschap, waterschap Scheldestromen en recreatiebe- drijf Molecaten de partners in Waterdunen. Tijdens de commissievergade ring kreeg De Reu vragen van ver schillende partijen. De gedepu teerde zei dat zijn 'bezorgdheid over Waterdunen aan het afne men is'. De Reu: „Vorige week is er nog overleg geweest tussen de samen werkingspartners. Van onderlin ge spanningen is geen sprake meer. Ze gaan ervoor om het pro ject Waterdunen te realiseren." De komende weken moet dui delijk worden hoe de financiële problemen kunnen worden opge lost. Er wordt druk gewerkt aan een nieuwe berekening van de grondexploitatie. Verder zou een aanvullende bijdrage vanuit de Dat het project Waterdunen door alle perikelen vertraging oploopt, is wel duidelijk pot die beschikbaar is voor na tuurcompensatie (Natuurpakket Westerschelde) verlichting voor Waterdunen kunnen brengen. De Reu had eerder duidelijk ge maakt dat fors bezuinigen en ver soberen van het project geen op tie is, omdat dit ten koste gaat van de recreatieve voorzieningen waarover eerder afspraken zijn ge maakt. Zodra er helderheid is over de financiën kan Gedeputeerde Sta ten komen met 'een oplossings richting'. Die zal in bij de najaars nota aan Provinciale Staten wor den voorgelegd. Dat het project Waterdunen door alle perikelen vertraging oploopt is wel duide lijk. Gedeputeerde De Reu sprak de verwachting uit dat Waterdu nen in de eerste helft van 2018 zal worden opgeleverd. MIDDELBURG Het provinciebe stuur voelt er niets voor de schade te claimen vanwege de nodeloze treinuitval van vorige weekend. Toen reden er geen treinen tussen Vlissingen en Goes. Prorail had NS te laat gemeld dat de geplande werkzaamheden waren uitgesteld. George Lernout (soplus) drong er gisteren in de statencommissie economie op aan een schadever goeding in te dienen. „Heel veel mensen waren dat weekend niet in staat naar Zeeland te komen." Gedeputeerde Harry van der Maas antwoordde dat Prorail al beter schap heeft beloofd. „We dienen geen claim in. Dat zet de verhou dingen onnodig op scherp." in de Terneuzense vete?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40