30 Zijn tegenstander Aleksander Ceferin zou al dertien bonden achter zich hebben. Of misschien zelfs twintig. Toch verwacht Michael van Praag woensdag tot nieuwe UEFA-voorzitter te worden gekozen. PASPOORT „Nee hoor. Er zijn volgens mij maar zes bonden die zelf hebben geroepen dat ze op Aleksander stemmen. Het is trouwens hun tactiek om dat el ke keer door iemand te laten roepen. Dat is verder prima. De mensen die ik spreek, neem ik in be scherming. Aleksander vraagt ze wel of ze op hem gaan stemmen. Hij stelt het soms als voorwaarde, zo heb ik begrepen. Ik doe dat niet." „Ik ken dat verhaal, ik heb het van horen zeggen. Het is niet zo dat Gianni die man (Kjetil Siem, red.) daar naar toegestuurd heeft. Die is uit zich zelf gegaan. Hij was secretaris-generaal van de Noorse voetbalbond en wilde er afscheid nemen van zijn collega's. Hij heeft daar - vrij vertaald - ge zegd: 'De groeten van Gianni Infantino, Ceferin is zijn man'. Dat is aan mij bevestigd. Maar daar wil ik niet aan meedoen. Mijn eigen reputatie is mij meer waard dan het UEFA-voorzitterschap." „Ik praat met de bonden intensief over wat ik als UEFA-voorzitter wil gaan doen. Ik luister ook naar wat zij willen. Ten oosten van Duitsland merk je dat men veel te weinig wordt gehoord. Dat gevoel had ik al lang. Men wil veel serieuzer worden genomen. En uit de gesprekken met de bonden kreeg ik een goed gevoel." „Precies. Misschien zit ik ook wel tegenover men- k ga ervan uit dat ik het word.' Het is niet de eerste keer tijdens het inter- view dat Michael van Praag (68) met vertrouwen over zijn eigen kansen spreekt. Ditmaal kwam de opmer- king wat onverwachts. Het leidt tot E9 een korte stilte. Eentje die nét iets te lang duurt. Van Praag schiet daarop in de lach. „Ik hoor het al, jullie geloven er helemaal niets van." Hij wijst grinnikend naar de bar. „Ik geef jullie nog een kop koffie en dan kunnen we gaan, toch?" De bondsvoorzitter van de KNVB heeft de me dia de afgelopen tijd uiteraard ook gevolgd. Het re gende berichten over de steun aan zijn Sloveense tegenstander Aleksander Ceferin (48). De ene keer zou die al de zekerheid hebben dat 13 van de 55 bondsvoorzitters op hem stemmen komende woensdag in Athene. De andere keer loopt het aantal zelfs op naar 20. Van Praag wekt echter niet de indruk dat hij bezig is aan een kansloze missie. Hij oogt bevlogen, staat te popelen om de open staande termijn van tweeënhalf jaar van de ge schorste Michel Platini vol te maken. zaterdag 10 september 2016 'Nee, geen Naam: Michael van Praag Geboren: 28 september 1947, in Amsterdam Loopbaan in het voetbal: voor zitter Ajax (1989-2003), voor zitter KNVB (sinds 2008). Bijzonderhe den: Zijn vader Jaap was voorzit ter van Ajax van 1964 tot 1978. Mi chael was eerder eigenaar van een keten van 45 elek tronicazaken op luchthavens. Ook was hij scheids rechter in het ama teurvoetbal. U straalt een hoop energie uit. De race is toch al gelopen? Een FIFA-medewerker zou ook over de vloer zijn gekomen bij een bijeenkomst in mei van de Scandinavische bonden. De Volkskrant en het Noorse tijdschrift Josimar schrijven dat Fl- FA-voorzitter Gianni Infantino die adviseur stuur de om voor Ceferin te lobbyen. Hoe pakt u het dan aan? De laatste FIFA-voorzittersverkiezing heeft uit gewezen dat het niet altijd gaat zoals verwacht. Sjeik Salman was de favoriet, Infantino won. Emiel Poeiert Maarten Wijffels Amsterdam Michael van Praag: „Mijn eigen reputatie is mij meer waard dan het UEFA-voorzitter- schap." FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30