'We zijn 28 SJOERD MOSSOU Binnenkort wachten Manchester United en Feyenoord telt al af naar de krakers van komende week met Manchester United en PSV. Maar eerst ontmoet het nog ADO Den Haag, de verrassende nummer drie van de eredivisie. Column Wesley Sneijder gaf een knipoog. Hij staarde niet bars voor zich uit, zoals voetballers dat meestal doen in spelerstunnels, in hun stoere staat van opperste concentratie. Sneijder deed juist helemaal niet stoer. Hij keek het jongetje zacht in de ogen. Lachte vriendelijk. Knip oogde nog eens, warm en teder. Sneijders ogen zeiden ongeveer hetzelfde als zijn mond, een paar tellen later. „Je hoeft niet bang te zijn", zei de voetballer. „Echt niet. Niet bang zijn. Relax. Ga naar buiten zo dadelijk en geniet." Het Nederlands elftal stond op het punt zijn belangrijkste interland van het jaar te spelen, tegen Zweden in Solna. De druk was opgevoerd tot hysterische hoogten, voetballand Nederland was in last, maar Sneijder ontfermde zich eerst even over een gehandicapt Zweeds jongetje, de mas cotte van de wedstrijd. Niet bang zijn, zei Wesley. Wees blij en gelukkig. Ik moest even denken aan Maurits Hen driks, met zijn focusgelul en zijn 'topsport omstandigheden'. Daarna dacht ik aan alle kolder in Zeist en aan het moddergooien tussen grote ego's en nog grotere egoïsten. Ik moest aan het poli tieke geglibber denken in de achterkamertjes, door bestuurders die gluiperig positie kiezen, sluw in het spoor van de juiste stropdas. Daarna las ik nog vlug een zaaddodende tacti sche analyse over de op stelling van Oranje en ik studeerde op alle Zweedse achternamen, want ik moest me wel voorbereiden op de wed strijd natuurlijk. Er moest een stukje in de krant, mensen. Verrek, daar kwam nog net een bericht bin nen over de aanstaande UEFA-voorzitters- verkiezing, compleet met smerige beschul digingen en duistere complotten. Michael van Praag sprak ergens schande van, maar ik kwam niet veel verder dan de kop. De spelers stonden al klaar voor de aftrap. Iets verderop stond een guillotine opge steld, keurig opgepoetst, speciaal voor Dan ny Blind, die ongelooflijke prutser die als de sodemieter moet oprotten. Boeh! Weg er mee! Maar vandaag is het zaterdag. De tuindeu ren staan open, de koffie pruttelt zacht, het strand lonkt. En alles wat er nu nog over is van deze absurde voetbalweken, is de knip oog van Wesley Sneijder. U weet wel, die Utrechtse straatjongen met zijn grote bek. Die verwende voetbal miljonair met zijn foute Hummer en met zijn iets te mooie glamourvoetbalvrouwtje. Die Wesley Sneijder bracht ons dinsdag avond weer ietsje dichter bij de ware kern van voetbal, en vooruit, als we dan toch hoogdravend bezig zijn; bij de essentie van het hele leven. Doe gewoon normaal. Geef wat meer lief de. Sneijder bracht ons ietsje dichter bij de ware kern van voetbal FIFA is nog niet klaar met Blatter Eindzege in België voor Van Vleuten DO Den Haag, Manchester United, PSV. Bij Feyenoord gaan ze er eens goed voor zitten de ze dagen. Zo'n loodzware maar op voorhand prachtige week, daar had de selectie van Feye noord afgelopen seizoen toch zo hard voor gewerkt?, vroeg trainer Giovanni van Bronckhorst zijn spelers gisteren nog maar eens. Dan is het nu tijd om te het te laten zien ook. Maar hoe verleide lijk is het voor spelers om al over de confrontatie met ADO heen te kijken, naar voor veel jongens de grootste wedstrijd uit hun loop baan? Het eerste Europese duel van manager José Mourinho be looft ook een prachtige avond te worden in Rotterdam. Maar eerst staat dus ADO op het menu. „En dat is de gedeelde nummer 2 van de eredivisie, dus het lijkt mij onzin om al verder te kij ken", zegt de Deense spits Nico- lai Jorgensen. „We zien dit alle maal als een heel belangrijke wedstrijd. Bij winst gaan we vol gende week met minimaal twee punten voorsprong naar PSV." Bovendien, zo realiseren ze zich in de Kuip, is ADO Den Haag absoluut geen tegenstander om te onderschatten. Vorig sei zoen leverde Feyenoord zes pun ten in tegen de Hagenaars. En on der de nieuwe trainer Zeljko Pe- trovic verloor ADO dit seizoen nog niet eenmaal. „We kunnen denken en den ken aan Manchester United, maar die wedstrijd is toch echt pas donderdag", stelt Jorgensen. „Dus dat heeft geen zin. We moe ten winnen van ADO, ook voor het gevoel. Manchester United zal een zware wedstrijd worden en PSV-uit is ook erg lastig. Maar van ADO moeten we winnen. Pas na zondag ga ik aan Manches ter United denken." Slapen De Deense spits, die dit seizoen tweemaal scoorde, denkt ook niet dat hij vandaag voor de tele visie zit, wanneer Manchester United en Manchester City el kaar ontmoeten in de Premier League. „Dan slaap ik waarschijn lijk, als voorbereiding op ADO Den Haag." Hij wil er maar mee zeggen dat van onderschatting geen sprake zal zijn. Want stel dat Feyenoord zich inderdaad verslikt in de mi Haagse opponent. Met de weten schap dat overwinningen tegen Manchester United en PSV be paald niet vanzelfsprekend zijn, kan het euforische gevoel van de geweldige start van het seizoen volgende week alweer verdwe nen zijn. Van Bronckhorst denkt niet dat het zover zal komen. „Want ik heb een goed gevoel over de focus van mijn spelers in de aanloop naar het duel met ADO Den Haag", zegt de trainer. De io6-voudig international wil hoe dan ook de lat hoger en hoger leggen in Rotterdam-Zuid. Dat illustreerde hij gisteren nog maar eens met een antwoord op een vraag over het aantrekken van Siem de Jong (PSV) en Ha- kim Ziyech (Ajax) door de con currenten. Doelstelling In het verleden baseerde Feye noord het formuleren van de sei zoensdoelstelling ook op de aan koopwoede van de concurrentie. Technisch directeur Martin van Geel zei exact een jaar geleden bijvoorbeeld nog dat Feyenoord voor rechtstreekse plaatsing voor Europees voetbal diende te gaan, 'omdat de concurrentie ook niet bepaald had stilgezeten op de transfermarkt'. Van Bronckhorst kijkt niet naar Ajax of PSV. „Natuurlijk, dat zijn onze concurrenten. Samen met AZ. Maar wij kijken naar ons zelf, naar wat wij doen en wat wij willen. En wij willen kam pioen worden, in elk geval tot het einde meedoen. En dat gaat een mooie strijd worden. Daar om is ADO-thuis ook zo belang rijk. Die punten moeten voor ons zijn." Hij is niet zo van de sentimen ten. Bosz vindt het leuk hoor, om morgen in de Amsterdam Arena te spelen tegen zijn oude club Vitesse, maar dat moeten we ver der niet overdrijven. „Ik heb daar een mooie tijd gehad. Volgens mij spelen er nog tien jongens bij Vitesse die er in mijn tijd ook in stonden. In het huidige voetbal zaterdag 10 september 2016 @sjoerdmossou VOETBAL De voor zes jaar geschorste Sepp Blatter (foto) kan moge lijk nog een sanc tie krijgen van de FIFA. De aan klacht van de ethische commis sie richt zich op salarisverhogin gen en bonus sen die de voor malig voorzitter heeft ontvangen. Oud-bestuurder Jeffrey Webb is voor het leven geschorst van wege het aanne men van steek penningen. Ibft WIELRENNEN Wielrenster An- nemiek van Vleu ten (foto) heeft direct na haar rentree de Ron de van België op haar naam ge schreven. De Wa- geningse kwam vorige maand akelig ten val, ter wijl ze op weg was naar goud in de wegrace van de Olympi sche Spelen. Ma rianne Vos ein digde als twee de in het klasse ment, Lucinda Brand als derde. ■E o a <0 Feyenoord denkt Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord heeft al 250 minu ten niet meer gescoord tegen ADO Den Haag. Vorig seizoen hielden de Hagenaars - als eni gen - Feyenoord twee keer op de nul. k Peter Bosz is er bij Ajax nog niet in geslaagd om het elftal naar zijn hand te zetten, foto anp Peter Bosz (52) liet Vitesse voetballen zoals hij wilde. Mor gen is die ploeg tegenstander van zijn Ajax, waar dat nog niet lukt. Maar verwacht geen con cessies. Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28