Spice Girls vieren 20 jaar 'girlpower' SHOW CULTUUR 25 HERFSTVAKANTIE FAMILY ADVENTURE WILLINGEN joen euro subsidie, het advies van de Raad valt krap 2 miljoen euro lager uit, met een kritische toelichting. Zo ontbreekt een 'hel dere focus op de organisatie' en er moet een nieuw activiteitenplan worden geschre ven, want wat er lag sloot 'niet aan op de in ternationale statuur van het museum'. In het NOS Journaal reageert Pijbes die avond woedend. 'Ik laat me de maat niet ne men door de Raad voor Cultuur', briest hij. Bij Nieuwsuur wordt Daalmeijer op zijn beurt weer gevraagd daarop in te gaan: 'Het is nogal makkelijk om Wim Pijbes de maat te nemen, want hij is geloof ik maar 1 me ter 56'. Nu zegt hij daarover: „Dat was een fauxpas van me, eentje die Pijbes totaal niet kon hebben. Hij is nogal een karakter." Om de lucht te klaren was een verzoe- ningsgesprek nodig onder leiding van oud-politicus en topdiplomaat Jaap de Hoop Scheffer. Een anonieme bron uit de boezem van het Rijksmuseum: „Intern eentje die het Rijksmuseum een half mil joen euro kostte. Daar hoor je nooit iemand over." Gesloopt Pijbes zelf wil niet reageren op vragen rond zijn persoon, ook niet over de opmerkelijke overstap naar museum Voorlinden. „Wim is gesloopt na acht jaar Rijksmuseum, hij is daar echt klaar", denkt jeugdvriend Bert Visscher, die nog altijd contact heeft met Rotterdammer Pijbes. „Dan kan hij eigen lijk alleen nog naar de top van de internatio nale kunstwereld, naar het Louvre of zo. Of iets dichter bij huis, waar hij aan de slag kan met moderne kunst. Daar is Wim ook gek van." „Wim overkomt niets per ongeluk, over elke stap denkt hij na", meent Kunsthal-di recteur Emily Ansenk. „Hij is een opbou wer, dus hij komt in zo'n nieuw museum helemaal op zijn plek." „Maar bij Voorlin- Een man die een licht schrikbewind voert. Als Wim weet dat je negatief spreekt over hem, heb je een probleem. werd het oordeel van de Raad zeker her kend, maar niemand durfde dat openlijk te gen Wim te zeggen. Wim wil alleen maar over succes praten, niet over kritiek. En de media gaan daar in mee, zijn pr werkt mag nifiek. Overal ontstaat het beeld dat niet de meesters uit vroeger tijden al die pracht werken uit het Rijksmuseum schilderden, maar Wim zelf. Maar niemand vraagt ooit naar zijn onzalige plan om het pistool waar mee Pim Fortuyn werd vermoord in het Rijks te exposeren. Waar is dat pistool ei genlijk? „Waar is het tijdschrift Oog gebleven, dat het museum een tijdje uitgaf maar dat niet van de grond kwam? Hoeveel heeft kunste naar Anselm Kiefer gekregen voor zijn op dracht om een op Rembrandt geïnspireerd kunstwerk te maken? Hij kwam met een stel zonnebloemen aanzetten, vrij naar Van Gogh dus. Dat was een regelrechte pesterij, den was alles al klaar", werpt Joop Daalme ijer tegen. „Ik dacht dat hij naar Madrid, Londen of Parijs zou verkassen, om een groot museum te runnen onder een Raad van Toezicht. Daar gedijt hij volgens mij be ter dan met de grillen van een succesvolle ondernemer die zelf ook van alles wil bepa len in zijn eigen museum." Is het dan een ordinaire centenkwestie? Als directeur van het Rijksmuseum kon Pij bes niet meer verdienen dan de Balkenen denorm, minder dan twee ton per jaar. Een goed geïnformeerde bron uit de cultuursec tor: „In dienst van een ondernemer met een vermogen rond de 400 miljoen euro zijn de mogelijkheden wat ruimer." Het slotwoord is voor Piet Pijbes (85): „Kent u die lijfspreuk van Boerhaave? 'Een voud is kenmerk van het ware'. Dat gaat voor alle Pijbessen op. En zeker ook voor Wim." LONDEN Het is eindelijk beves tigd, en nog wel door een van de girls zelf: er komt een reünie van de Spice Girls. Mel B vertelde in de Britse talkshow The Late Late Show dat zij samen met Geri Halli- well en Emma Bunton gaat optre den. Het wordt een viering van twintig jaar Spice Girls. Dat betekent ook dat Mel C en Victoria Beckham niet meedoen. „Omdat die twee trutten niet wilden", zei Mel B lachend in het tv-program- ma. „Nee, ik be doel natuurlijk mijn twee lief tallige collega- tjes. Mel C is be zig met haar eigen album en Victo ria met haar modelijn. Ze zeiden tegen ons: gaan jullie maar ge woon je gang. We're girlpower, we helpen elkaar." Meer details gaf Mel B niet prijs, ze wilde nog wel kwijt dat als de drie samen gaan optreden, ze waarschijnlijk in Londen zullen beginnen. „We zijn tenslotte een Britse band." a pharosreizen Jahwb zaterdag 10 september 2016 Wim Pij bes pakt zijn moment tijdens het bezoek van Obama aan het Rijks. FOTO HOLLANDSE 44 Inbegrepen 4x overnachting met ontbijtbuffet 4X dinerbuffet dagelijks 1 drankje bij diner (p.p.) ïx entree overdekte lagunebad met wellnesscentrum in Willingen activiteitenprogramma onder leiding van Nederlandstalig ANWB-animatieteam inclusief avondactiviteiten toegang tot de tennisbaan 30% korting attractiepark Fort Fun korting op 0.a. kegelen, fiets-en mountainbikehuur Extra voor kinderen: apart kinderbuffet overdekt speelparadijs ie en 2e kind t/m 14 jaar gratis Prijzen 2-/4-persoonskamer 17/10-21/10 349 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-), toe ristenbelasting (ca. 2,- vanaf 14 iaar p.p.p.n.) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. WWW.PHAROSREIZEN.NL/GELEZEN-IN/DAGBLADEN I 023-5542870 I ZOEKCODE17373 De meiden band Spice Girls, die aan het eind van de vorige eeuw grote successen boekte, komt zoals het ernaar uitziet wél samen voor een reünie. FOTO GETTY IMAGES 'IIa autovakanties van anwb arrangement Sauerland Stern Hotel, vanaf 349,- p.p. Voetballen, boogschieten en schatzoeken: voor een avontuurlijke herfstvakantie dicht bij huis zit je goed in het Sauerland! Geniet van een actieve vakantie met het ANWB-animatieteam! Doe je mee met het gevarieerde activiteitenprogramma en ontdek je ook vanaf de mountainbike het kleurrijke herfstlandschap van het Sauerland? Of kom je tot rust in het lagunebad met wellnesscentrum? Je logeert in het luxe Hotel Sauerland Stern in het geliefde Willingen aan de voet van de 837 m hoge Ettelsberg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25