Dus zó maak je een oester open? €100 24 °C 4De dood, hel kan je zo overkomen, ouwe pik' Ministerie moet campagnesite aanpassen Walcheren Paesie koestert zijn leven als avonturier Terrasje pakken in de winter? Koningin Maxima bezocht gisteren Zeeland. Ze was onder meer op Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee waar leerling Dylan Snij der liet zien hoe je een platte Zeeuwse oester opent. zeeland 6 Traktatiestress Uitdelen op school lijkt een wedstrijd Hou het boeltje aan de gang, lust gaat niet met pensioen De wereld is Kras korting p.p. Kras.nl/winteractie of bei 0900-9097 70 cpg De commissie kreeg een klacht over 'misleidende' informatie op Orgaandonatie.nu, de site die be doeld is voor de werving en regis tratie van donoren. Critici zeggen dat ten onrechte wordt gesteld dat orgaandonatie na 'overlijden' plaatsvindt. Het lichaam functioneert immers nog kunstmatig als het de opera tiekamer in gaat voor het verwij deren van de organen. Het ministerie moet op de site duidelijker vertellen wat er met een hersendode donor gebeurt. Die informatie is 'essentieel voor de beslissing over de vraag of men zich als donor zal laten regis treren', aldus de commissie. „In zoverre schaadt de uiting het ver trouwen dat de burger moet kun nen hebben in de juistheid en volledigheid van een reclame-ui ting van de overheid." Artsen zijn verplicht een aan tal ingrijpende onderzoeken te doen voor een patiënt hersen dood wordt verklaard. Daarna blijft een patiënt aan de beade ming tot hij naar de operatieka mer gaat. Bij vaststelling van hersendood is de patiënt juridisch gezien overleden. „We kunnen het lichaam wel kunstmatig langer aan de gang houden, maar de her senen zijn onherstelbaar kapot", stelt neuroloog-intensivist Mi- chaël Kuiper. Sommige nabe staanden zien de uitname-opera- tie als het daadwerkelijke mo ment van overlijden. Het is moei lijk te accepteren dat ze niet bij dat sterfproces kunnen zijn. Nabestaanden voelen zich soms onder druk gezet om een besluit te nemen over orgaando natie. Ook leven ziekenhuizen protocollen niet altijd na en wor den families niet goed geïnfor meerd. VWS gaat in beroep tegen de uitspraak, zegt een woordvoer ster. „Vanaf de site is een link be schikbaar naar de Nederlandse Transplantatiestichting waar uit gebreide informatie te vinden is over de medische procedure rond om orgaandonatie. Zowel over do natie na hartdood als over dona tie na hersendood, inclusief een heldere toelichting op wat her sendood is en hoe het wordt vast gesteld." De Tweede Kamer stemt dinsdag over het voorstel van D66 voor een actief donorre gistratiesysteem. P12/13 Nieuwsmedia FOTO REMKO DE WAAL/ANP Korting op alle reizen met vertrek t/m 31 maart 2017 ||j£ Zie: kras.nl/actievoorwaarden Foute informatie orgaandonatie De overheid licht burgers on juist en onvolledig in over or gaandonatie bij hersendode pa tiënten. Dat stelt de Reclame Code Commissie. Het ministe rie van VWS moet de campag nesite aanpassen. Tonny van der Mee Den Haag zaterdag 10 september 2016 De PZC is onderdeel van Enkele wolkenvelden pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 214 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1