-@r Digitale week aan beide kanten grens Aanpak Oostburgs centrum gaat verder 29ste keer T ruckroll ■VLAANDEREN 7 ,1/ VEERPLEIN BRESKENS A Ondernemers willen Veerplein in Breskens weer levendig maken. Daarmee moet de 'Poort van West-Zeeuws-Vlaanderen' het aanzien krijgen dat het verdient. der een fatsoenlijk toiletgebouw. „Dat móet er gewoon komen om de andere voorzieningen te reali seren. Het zou er eigenlijk nu al moeten zijn." De ondernemers willen hun plannen zelf financieren, maar hebben natuurlijk hulp nodig van de gemeente Sluis en de pro vincie. „We gaan nu met hen in gesprek, en ook met onderne mers in de streek", vertelt Steijae rt. Draagvlak creëren heeft nu prioriteit. „We willen mensen la ten zien dat de hele regio hier baat bij kan hebben. We willen een discotheek realiseren - dat is een wens in deze streek. Het aan tal passagiers van de ferry kan omhoog als we onze plannen kunnen realiseren, waardoor die meer bestaanszekerheid krijgt. En het levert werkgelegenheid op." Twaalf kansen Overbodig en verrom- meld: het voormali ge Veerplein in Bres kens ligt er al der tien jaar desolaat bij. Onder de noemer 'Ferry Square' wil een groep West- Zeeuws-Vlaamse ondernemers daar verandering in brengen. „We vergeten het hier wel eens, maar het plein is voor veel men sen de toegangspoort van deze re gio", verklaart Mark Steijaert, één van de initiatiefnemers van Ferry Square. Het fietsvoetveer levert z'n passagiers, onder wie veel toe risten, immers nog altijd af op het Veerplein. En in de voormalige ter minal huist spiritueel centrum, winkel en café Qi Biotaria. Meer functies heeft het gebied niet meer. De gebouwen van 'Zwakke Schakels', van waaruit de kustver- sterking gecoördineerd werd, staan inmiddels ook leeg. De ge meente Sluis wil ze afbreken, maar de ondernemers hebben ge vraagd ze te laten staan. „We wil len dat gebouw omvormen tot een beeldbepalend, educatief cen trum", verklaart Steijaert. Het plein werd in 2003, door de opening van de Westerscheldetun- nel en het opheffen van het auto- veer, overbodig. De infrastructuur werd inmiddels wel aangepast, en af en toe waren er plannen om wat met het plein te doen. „Dat waren best goede ideeën, maar ze maakten geen onderdeel uit van een groter geheel", geeft Steijaert aan. Via Ferry Square moet het plein veranderen in een levendig cen trum, met als kernwoorden: on dernemen, creativiteit, recreatie en duurzaamheid. Met één enkel plannetje kom je er niet, erkent Steijaert. „Ons idee rust daarom op meerdere pijlers. We hebben er twaalf specifiek benoemd." Een aantal staat min of meer op zich zelf, andere zijn nauw aan elkaar verbonden of zelfs een basisvoor waarde. Steijaert noemt in dat ka- AXEL Welzijnsinstellingen van beide kanten van de grens hou den komende week de jaarlijkse 'digitale week'. Die is weer bij zonder veelzijdig. Maandag is er een beginners cursus voor mensen die weinig of nooit met computers hebben gewerkt (Assenede, 13.00 uur), en de cursus 'digitale platenkof- fer' (zoeken naar muziek via in ternet) in Zaamslag (14.00 uur). Een dag later gaat het over social media (Assenede, 12.30 uur), en woensdag zijn er drie cursussen: knoppenspreekuur over 'toestel len met toetsen' (Axel, 9.00 uur), knutselen met behulp van inter net (Wachtebeke, 13.30 uur) en 'spelen door de jaren heen'. Ouderen en jongeren maken daar kennis met eikaars spelle tjes: van sjoelen tot games op de tablet (Zaamslag, 14.00 uur). Zo'n zelfde bijeenkomst staat ook vrijdag op het programma (Axel, 14.30 uur). Donderdag gaat het over smartphones (As senede, 12.30 uur) en veilig inter netten (Assenede, 13.00 uur). Vrijdag, tenslotte, komt het digi tale plakboek (Oosteeklo, 13.00 uur) en een tabletcafé (Zaam slag, 14.00 uur) aan bod. Aanmel den via www.aan-z.eu of 0115 563015. TERNEUZEN Truckroll Zeeuws-Vlaanderen is morgen toe aan de negenentwintigste editie. Meer dan tweehonderd truckers gaan belangeloos op stap met mensen met een ver standelijke handicap. Start is om 9.00 uur vanaf het voorma lige Philipsterrein aan de Haar- manweg in Terneuzen. De rou te van de immer luidruchtige stoet, die begeleid wordt door de politie en zestig vrijwilligers op de motor, gaat via Axel, Koe wacht, Zuiddorpe, Westdorpe, Sas van Gent en Sluiskil. Bij te rugkeer krijgen de deelnemers een lunch, en er is een optre den van Ambras. Delta begint komende maand met het verleggen van kabels en leidin gen op de Markt en het Ledelplein in Oostburg. Daarna volgt de her inrichting van dat deel van het centrum. Het hart van Oostburg krijgt een compleet nieuw uiterlijk. De eerste fase van dat project is al uit gevoerd. Onder andere het Een hoornplantsoen en de Burcht straat kregen een nieuw uiterlijk: de bestrating werd vervangen, en er kwamen nieuwe bankjes en boompjes. De aanpak van de rest van het centrum wordt in twee fasen ge realiseerd. Voor die tijd pakt Delta het grondwerk in het complete ge bied aan. Dat gebeurt tussen okto ber en februari. Dan begint de daadwerkelijke herinrichting van de Markt en de Langestraat. Na de zomer van 2017 volgen het Ledel plein en de Schouwburgstraat. Tijdens de herinrichting veran dert ook de loop van de rijrichtin gen. Als alles klaar is, kan er weer verkeer door de winkelstraten Burchtstraat en Brouwerijstraat, en is er (vanaf de kant van die stra ten) eenrichtingverkeer op de Markt. vrijdag 9 september 2016 Reanimatieplan voor desolaat plein Initiatiefnemers Mark Steijaert (links) en John Kodde bij het Veerplein. Het uiterlijk daarvan is geen reclame voor de streek, vinden ze. foto peter nicolai Meer info: www.ferrysquare.com De initiatiefnemers van Ferry Square hebben twaalf 'kansen' opgesteld voor het Veerplein. Sommige overlappen elkaar of vullen elkaar aan. Recreatieve v voorzieningen Goed sanitair, met onder meer douches en watertappunt v I Realisatie E-Mobility Center, met ook horeca Vanuit dat centrum: verhuur van E-mobility, zoals e-bikes, elektrische auto's en zelfs e-tuktuks Educatiecentrum, met projecten voor jonge 'ondernemers, in het voormalige gebouw van 'Zwakke Schakels' Betaalde parkeerplaats met U5J voorzieningen, ook voor campers Mogelijk maken en orga niseren van evenementen Verbreding culinair aanbod: f fcJN realisatie van horeca, foodtrucks. Discotheek, eventueel ""*191.». op een boot of in een nieuw gebouw Golfparkoers langs de kust JW Business Square, met plek voor cursussen en ondernemersbijeen komsten Schaapskudde op de dijken rond het plein, in het kader van eco logisch beheervan het plein en de omgeving Marlijn de Koning Breskens Idee voor het nieuwe Veerplein: veel ruimte, wel nieuwe gebou wen als die functioneel zijn. afbeelding ferry square Martijn de Koning Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84