Jordan Kersten Dreiging dat Fox Sports in Zeeland op zwart zou gaan verdwenen Delta en Fox Sports leggen conflict bij en sluiten nieuwe overeenkomst. Abonnees kunnen voortaan uit verschillende pakketten kiezen. Oost-Souburger zit per week vele uren in de trein om bij Oemoemenoe te kunnen rugbyen zeeland m Begin vorige week stond er nog niks, nu wordt al de laatste hand gelegd aan de achttien huurwoningen in de Oostburgse Finlandstraat. Bouwbedrijf Leenhouts is bezig met het leggen van dakpannen. In tegenstelling tot de rest van de huizen konden de daken niet in de fabriek van Casco Totaal in Terneuzen worden gemaakt: de gemeente Sluis stelde er extra eisen aan. Komende maand kan Woongoed de nieuwe bewoners hun sleutels overhandigen, foto peter nicolai Kijken naar live voetbalwedstrij den via kabeltelevisie van Delta wordt fors goedkoper. Delta en Fox Sports hebben een akkoord be reikt over de voorwaarden voor het doorgeven van Fox-sportkana- len. Delta en Fox hadden tot 1 augus tus een contract over doorgifte van Fox op de kabel. Tot nog toe moesten Delta-abonnees die wil den kijken naar live voetbalwed strijden een abonnement afslui ten voor 17,95 euro per maand. Dat bedrag kwam bovenop het standaardpakket. Fox Sports wilde meer geld zien en eiste bovendien van Delta dat ze het kanaal in het basispakket zou opnemen. Maar dat zag Delta niet zitten. Want dat zou beteke nen dat elke abonnee een paar eu ro per maand meer zou moeten gaan betalen voor het basispakket. Dus ook de mensen die niet geïn teresseerd zijn in Fox Sports. Nu zijn Delta en Fox Sports overeengekomen dat Fox niet in het basispakket komt. Opmerke lijk is dat voetbal kijken bij Delta zelfs fors goedkoper wordt. Het nieuwe aanbod bestaat uit ver schillende pakketten. Nieuw is dat Delta-abonnees voor 4,95 euro per maand naar de populairste li ve wedstrijden van de eredivisie kunnen kijken via het hoofdka naal Fox Sports 1. Voor 6,95 euro per maand (voor heen 17,95 euro) kunnen abon nees naar alle livewedstrijden van de eredivisie kijken via de kanalen Fox 1,3 en 5. Voor Fox Sports Com pleet (kanalen 1 tot en met 6) beta len abonnees voortaan 13,95 euro per maand in plaats van 24,95. Ook het Delta Sportpakket (alle Fox-zenders en Ziggo Sport To- De gedachte is dat het voor meer mensen aantrekkelijk wordt om live voetbal te kijken taal) wordt goedkoper. Dat kost voortaan 22,95 euro per maand in plaats van 29,95 euro. De gedachte van Delta en Fox Sports achter deze overeenkomst is dat het voor meer mensen aan trekkelijk wordt om live voetbal via Fox te kijken. Beide partijen hopen dat de extra abonnees bij el kaar meer geld gaan opleveren. De prijzen zijn ingegaan per 1 september. Huidige abonnees op Fox Sports krijgen een brief over de tariefwijzigingen. De laatste weken vreesden Zeeuwen met een Fox-abonnement dat het beeld op zwart zou gaan. On danks het geschil tussen Delta en Fox Sports zijn de live voetbalwed strijden steeds doorgegeven. Eerder werd al bekend dat KPN-klanten ruim de helft min der gaan betalen voor doorgifte van Fox Sports Eredivisie. KPN vraagt niet meer 17,50 euro maar 7,50 euro per maand aan nieuwe en bestaande klanten. Dat is dus iets meer dan Delta in rekening brengt. m vrijdag 9 september 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Voetbal op tv fors goedkoper Jeffrey Kutterink Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81