Forse subsidie voor gezondheidsproject Voetballers pleiten voor kunstgras Speelzaal gaat tegen de vlakte 6 BEVELANDEN EN THOLEN k% JH 9, M Wonen in een Serviceflat: Goes Het project is het vervolg op 'Goes in beweging'. Daar kreeg de ge meente indertijd een subsidie van 50.000 euro voor van Fonds NutsOhra (FNO), dat nu opnieuw geld beschikbaar stelt. Dit keer een aanmerkelijk substantiëler be drag. Doel van het nieuwe project is om kwetsbare gezinnen met een lage sociaal-economische status en gezondheidsrisico's in bewe ging te krijgen en een gezondere levensstijl te laten krijgen. Ook vergroten van het netwerk van de doelgroep is een streven. De gemeente organiseert in sa menwerking met andere partijen al veel projecten en activiteiten rondom gezondheid, voeding en aanverwante zaken, maar het is ge bleken dat juist kwetsbare inwo ners daar nauwelijks aan deelne men. Redenen zijn onder meer dat zij er niet van op de hoogte zijn en de drempel te hoog vin den, zowel financieel als emotio neel. Daarom wordt in het nieuwe project gekozen voor een laag drempelige benadering door be kende, gewaardeerde en vertrouw de personen. Streven is dat van de 250 gezinnen 40 gezinnen (10 per wijk) deelnemen aan het volledi ge project en ongeveer 60 aan de interventies van instanties. Het project van bijna drieënhalf jaar kost in totaal 560.000 euro. De gemeente betaalt zelf 85.000 euro, de rest is afkomstig van sub sidies. Het project wordt tussen tijds geëvalueerd. Een kunstgrasveld. Dat is wat ze graag willen hebben bij voetbalve reniging De Bevelanders uit Kam perland. En daarom kwam gistera vond een grote delegatie naar het gemeentehuis om te pleiten voor het vrijmaken van geld bij de ko mende begroting. Een kunstgras veld is hard nodig, legde Cherry Strating uit. „In de maanden ja nuari tot maart is het trainings veld nauwelijks te gebruiken. Het gevolg is minder trainen, minder spelvreugde en grotere kansen op blessures." De voetbalclub kwam niet naar het gemeentehuis om alleen maar de hand op te houden. „We kun nen meer huur betalen", zei Stra ting. „En we kunnen ook iets doen met zelfwerkzaamheid. Zo wel tijdens de aanleg als in het on derhoud." De voetbalclub kreeg gisteravond nog geen toezeggin gen. Het besluit over extra geld zal pas vallen tijdens de komende be grotingsvergadering. Toch lieten verschillende fracties al wel door schemeren sympathiek te staan te genover het initiatief. Het gebouw werd tot voor kort nog gebruikt door het Leger des Heils, maar die zit nu met haar dienstencentrum in een fraai nieuw onderkomen aan de Sportlaan. De voormalige peuterspeel zaal is dermate verouderd dat opnieuw verhuren feitelijk geen optie is. „Om vandalisme en sociale onveiligheid te voor komen, is sloop gewenst", laat een woordvoerster van de ge meente weten. Het gebouw be vat asbest. De gemeenteraad moet overigens nog wel een budget beschikbaar stellen om de sloop mogelijk te maken. De gemeente heeft nog geen andere invulling van het per ceel. Huizen komen er (voorals nog) niet. Qua woningbouw ligt de focus in Sint-Maartens dijk de komende jaren volledig op de wijk West. Daar heeft Stadlander enkele jaren terug oude huurhuizen gesloopt, maar tot ergernis van veel om wonenden is er nog niets voor teruggebouwd. Het is de bedoe ling dat dit nu snel gebeurt. IN DE REGIO ANKERPLAATS U •Ss MIJN DORP MIJN STAD Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 17 september tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 9 september 2016 Goes krijgt een subsidie van 375.000 euro voor het project 'Goes gezond, samen in bewe ging' dat deze maand begint en tot eind 2019 loopt. Luc Oggel Melita Lanting Wissenkerke De voormalige peuterspeel zaal aan de Radda Barnen- straat in Sint-Maartensdijk gaat tegen de vlakte. Er komt voorlopig niets anders voor in de plaats. Rob Paardekam Sint-Maartensdijk GOES Lezing over Neha- lennia Stichting Vrouwe putje Goes verzorgt vanavond in samen werking met de Aca demie Pansophia de lezing 'Nieuw Licht op Nehalennia. Over een Zeeuwse Moe dergodin uit de va derlandse geschie denis'. De lezing wordt gehouden bij Centrum 't West- licht, Singelstraat 7 in Goes. De aan vang is om 19.30 uur. De kosten be dragen 6 euro. KLOETINGE Seminar over ho moseksualiteit en het geloof Het doel van de stichting Ver scheurd is om open lijk te kunnen spre ken over homosek sualiteit en geloven. Daarom wordt er door hen op van avond vanaf 20.00 uur een bijeenkomst georganiseerd in het Geerteshuis in Kloetinge. Een initia tief van christenen die zelf met homo seksualiteit te ma ken hebben doordat zij zelf of naaste fa milie homo of lesbie is. De seminar is voor iedereen met vragen over an ders-geaardheid. Toegang is gratis. GOES Kleding inzamelen voor Dorcas Dorcas Hulp Neder land afdeling De Be- velanden houdt za terdagmorgen een kledinginzamelings- actie in Goes en om geving. De kleding die inge zameld wordt, gaat naar Dorcas-projec- ten in Oost-Europa, het Midden-Oosten, Afrika, Syrië en Irak. Kleding kan ingeza meld worden bij de Sionkerk aan de Louise de Colig- nylaan 177 en bij de Levensbron aan de Mansholtlaan 1, tus sen 9.00 uur en 11.30 uur. y '05 BORSSELE Bij de Berg van Troje in Borssele is een anker plaats gemaakt. Een 'klapbank' waar vier verhalen over de omgeving worden verteld. De bank staat bij de hospitaalbun ker op het terrein van het voormalige burcht. De ingebruikna me van de ankerplaats was tegelijk de afronding van de werkzaamheden bij de berg van Troje. Daar zijn - in het ka der van het 400-jarig bestaan van Borssele - de contouren van de hoofdburcht en voorburcht weer zichtbaar gemaakt. De ankerplaats is vanaf zaterdag toegankelijk voor het pu bliek. FOTO RUBEN OREEL GOES Boekhandel De Ko peren Tuin, Keizers- dijk 16,15.00 uur- Lezing Auke Kok over zijn boek '1936, wij gaan naar Ber lijn'; Centrum 't Westlicht, Singel straat 7,19.30 uur - Lezing over 'Nieuw licht op Nehalennia'; Zuidwester, Rom- merswalestraat 1, 20.00 uur - Politiek Café met o.a. Sadet Karabuult van de SP met als thema 'Wer ken zonder loon' HEINKENSZAND BinnenUit, Schou- wersweg 7, 09.30-17.30 uur- Expositie Jan Bernd- sen; Galerie 'T Kun- stuus', Dorpsstraat 43,13.00-18.00 uur - Kunstexpositie door negen kunste naars 'S- HEER ARENDSKERKE Panhoeveweg, 13.00-17.00 uur - Jaarlijkse tentoon stelling 'Een Bunder Kunst' (ook 16 sep) KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,11.00-17.00 uur - Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader' KLOETINGE Geerteshuis, 20.00 uur-Seminar over homoseksualiteit KWADENDAMME Zwaaksedijk 5, over dag - Kunstproject 'Er was eens...'van Dijken van Wijven WEMELDINGE Peilhuisje aan slui- zencomplex, 13.00-17.00 uur- Expositie over het kanaal door Zuid-Beveland; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur-Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur- tentoonstelling 'ver dronken dorpen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78