Geplaagde Eversdijk beëindigt carrière 16 ZEELAND Talent uit Arnemuiden is via JVOZ en NAC Breda bij Goes beland Verdediger (18) is bij Bevelandse eersteklasser een vaste waarde. Dit seizoen wil hij wel graag wat minder kaarten pakken. Rechtsback Klaas van Hecke is af gelopen seizoen in dienst van zondag-eerste klasser Goes vol wassen gewor den. Letterlijk, want in april vier de hij zijn achttiende verjaardag, maar vooral ook op voetbalgebied. Het is juni 2015 als Goes bekend maakt dat het vijf jonge spelers heeft aangetrokken. Onder hen ook de dan zeventienjarige Van Hecke, die overkomt van NAC Bre da Bi. Niet bepaald een transfer waar jonge voetballers van dro men. „Ik moest weg bij NAC. Ze vonden me niet goed genoeg", geeft de Arnemuidenaar eerlijk toe. Op het moment dat hij die ver velende mededeling krijgt, moet hij wel even slikken. „Ik had het niet echt aan zien komen", vertelt hij. „Ik speelde, op de eerste wed strijden van het seizoen na, bijna alles. Dan kom je in dat hokje voor een gesprek en het eerste wat ze zeggen is: 'Het gaat 'm niet wor den voor volgend seizoen, Klaas.' Er was een rechtsachter in de Ai die ze beter vonden. Daarom kwam ik niet voor dat team in aan merking. Toen dacht ik wel even: shit, wat nu?" Maar bij de pakken neer zitten, dat zit niet in zijn karakter. „Na even te hebben gebaald, bekeek ik het van de andere kant. Iets nieuws, een andere uitdaging; daar had ik best zin in." Op ver zoek van zijn oom, toenmalig Goes-trainer Jan Poortvliet, be gint hij mee te trainen bij de zon dag-eersteklasser. „Toen Jan me vroeg of ik het zag zitten om het seizoen mee te draaien, heb ik in gestemd. Het avontuur sprak me wel aan en bovendien had er zich nog geen andere club gemeld." Net zeventien is hij als het sei zoen begint, maar hij is direct een vaste kracht. Niet alleen onder Poortvliet, maar na diens vertrek naar China ook onder interim- coach Hugo Barends en de nieuwe trainer John Karelse. „De stap van de jeugd naar de senioren, vond ik niet heel groot. Het aanpassen ging voor mijn gevoel vrij soepel." Op fysiek gebied plukt hij voor al de vruchten van zijn jonge ja ren, in de jeugd van Arnemuiden. Daar speelde hij tot de D's. „Bij mijn leeftijdgenoten blonk ik wel uit", geeft hij aan. „Daarom speel de ik eigenlijk altijd een team ho ger. Daar viel ik misschien niet meer zo op, maar maar ik werd er wel sterker door. Die jongens waartegen ik speelde, waren alle maal groter en ouder." Looplijnen Voetbaltechnisch gezien, spelen zijn vier seizoenen bij JVOZ een belangrijke rol bij het aanpassings vermogen van Van Hecke. „Op vrij jonge leeftijd, vanaf de C's denk ik, werd daar al op tactiek en inzicht getraind. Eén keer raken, looplijnen: dat soort dingen. Daar ben ik echt een betere voetballer van geworden. Je gaat het spelletje daardoor veel beter begrijpen." Hoewel hij zich dus snel aan past, zitten er ook twee smetjes op zijn debuutseizoen in het eer ste van Goes. Zo blijkt Van Hecke in zijn eerste jaar een kaartenpak- ker. „Als ik beschikbaar was, speel de ik eigenlijk altijd wel. Maar door schorsingen heb ik toch een wedstrijd of zes gemist." En ook het missen van promotie naar de hoofdklasse is een tegenvaller. „We waren te wisselvallig. Dan wonnen we een tijdje alles met ruime cijfers, maar zetten we daar na weer een slechte reeks neer." Dit seizoen moet het wél luk ken. Want hoewel Goes nog geen doelstelling heeft uitgesproken, weet Van Hecke wat hij wil: pro moveren. „Natuurlijk het liefst door de titel te pakken", is hij am bitieus. „We zijn wat belangrijke spelers kwijtgeraakt, maar de club heeft goede vervangers gehaald. In de breedte is de selectie sterker ge worden. Ik denk zeker dat we met de bovenste ploegen mee kunnen doen." Zelf hoopt hij de door hem inge zette weg te kunnen vervolgen. „Ik heb me aardig ontwikkeld afge lopen seizoen, maar het kan altijd beter. Ik kleun er al aardig in tij dens duels, maar het mag nog meer." Dan moet hij wel de grenzen be ter verkennen en minder vaak over de schreef gaan. „Want één of twee wedstrijdjes schorsing minder zou wel lekker zijn", zegt hij lachend. WILHELMINADORP Wielrenner Matthijs Eversdijk, afkomstig uit Wilhelminadorp, heeft zijn wieier- carrière beëindigd. De 23-jarige se- mi-prof van Cyclingteam Join-S- De Rijke heeft te veel last van zijn luchtwegen. Het speelt al sinds april. De Be velander had een goede winter achter de rug, maar daarna raakte hij aan het sukkelen. Hij werd ziek, herstelde en werd weer ziek. „Het zijn bronchtis-achtige klach ten", liet hij eerder deze zomer weten. Dat was toen hij zich af meldde voor het NK op de weg. „Het heeft ook wel iets weg van hooikoorts, van een soort pollenal lergie. Ik ben al bij verschillende doktoren geweest. In voorgaande jaren had ik er ook wel een beetje last van, maar in mindere mate. En toen was het altijd vanwege een koutje. Het lastige is dat het nu zo onvoorspelbaar is. Denk je net hersteld te zijn, komt het weer opzetten..." Eversdijk nam toen een lange pauze. Maar drie maanden later is hij nog geen stap verder. 'De te genslagen afgelopen jaar hebben mij het plezier weggenomen en daarmee is de drive om alles te doen en laten voor de wedstrijd sport ook weg', meldt hij op zijn Facebook-pagina. De Bevelander baarde in 2015 opzien door onder meer de Zuid- Hollandse Eilanden Tour en de Drielandenomloop te winnen. Daarmee verdiende hij een con tract bij Cyclingteam Join-S-De Rijke. Afgelopen winter besloot hij alles op zijn wielercarrière te zetten en zijn studie in Delft even op pauze te zetten. Inmiddels richt hij zeer wel weer vol op een maatschappelijke loopbaan. Als amateur hoopt Eversdijk nog wel eens te kunnen koersen. vrijdag 9 september 2016 Jonkie Van Hecke heeft zich heel snel aangepast In actie in het shirt van zondag-eersteklasser Goes, foto johan van der heijden Daniel Vervelde Arnemuiden Klaas van Hecke als F-pupil van Arnemuiden Als speler van JVOZ draait Klaas van Hecke weg bij een tegen stander van Feyenoord. foto ron quinten Ir#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72