Geen alledaagse bijbaan, maar wel eervol Walcheren gaat voor promotie, HSD heeft nog wat tijd nodig Verjongd Tovaal moet dit seizoen promoveren ZEELAND 15 vrijdag 9 september 2016 LEIDEN Het is geen alledaagse bijbaan die Jordan Kersten heeft. De Souburger draagt lijkkisten tijdens begrafenissen. „Het is heel eervol om te doen", zegt hij. „Je moet je rea liseren: je brengt toch overledenen naar hun laatste rustplaats." Kersten zit in een groep van zo'n veertig mensen die het doen. Hij is ervoor ge vraagd. Sinds 2012 heeft hij drie a vier begra fenissen in een week. „Eén of twee dagen van tevoren wordt er gevraagd of je beschik baar bent." De ene uitvaart heeft meer impact op Ker sten dan de ander, vertelt de rugbyer van Oemoemenoe. „Maar", zo zegt hij, „wat het met mij doet, is van ondergeschikt belang. Het gaat erom dat je er bent voor de men sen." GOES Onder leiding van trainer Brian Hendry beginnen de rug byers van Tovaal voor het derde achtereenvolgende jaar aan een nieuw seizoen in de derde klasse. De 31-jarige Schot liet zijn selectie op 1 juli al opdraven voor de eer ste training en de verwachting is dat de Goesenaren topfit aan de start staan. Het doel is deze com petitie duidelijk: Tovaal moet pro moveren. Brian Hendry is in ieder geval optimistisch. „Twee jaar geleden was de gemiddelde leeftijd van de selectie 38 jaar, nu is dat 21 jaar. In de driekwartlijn, met spelers als Sam en Felix Richel, Ernst Ber- man, Thomas Griep en Veron de Wild, is dat zelfs 20 jaar. In de voorste linie zorgen Erin Henson, Derek Stausebach en Jorian Broek- meijer voor de extreme verjon ging. Veel jongeren begonnen al op jonge leeftijd met de rugby- sport en hebben deel uitgemaakt van nationale jeugdselecties, waar bij ze veel ervaring hebben opge daan tegen sterke tegenstanders." Routinier Verder is Brian Hendry blij met de terugkeer van routinier Alex Vlieland, die bijna het gehele vori ge seizoen miste vanwege een knieoperatie, en de aanwezigheid van de Pool Piotr Moleda, die in de driekwartlijn voor body moet zorgen. In de ogen van Hendry moét To vaal dit seizoen promoveren om op een hoger niveau te komen. „Volgend jaar komt opnieuw een aantal talentvolle jeugdspelers door. Die jonge spelers moet je aan de club binden door op een hoger niveau te spelen." De Schotse oefenmeester, die zelf ook nog binnen de lijnen kan komen, beschikt over een selectie van 26 spelers. Daarnaast brengt de Goese vereniging voor het eerst in 35 jaar weer een tweede team op de been, dat een achttal vriendschappelijke duels gaat spe len. Tovaal start zondag op eigen veld tegen ASRV Ascrum 4. Peter Snelders Vlissingen Het vrouwenteam van de hockey- vereniging Walcheren kan terug blikken op een sterke competitie. Tot de laatste speeldag had het team van coach Rachel Schoonder- woerd uitzicht op promotie. Het lukte uiteindelijk niet om te pro moveren en Walcheren moest ge noegen nemen met een vierde plaats. De kater is inmiddels verwerkt en nu blikt Rachel Schoonder- woerd weer hoopvol vooruit. „Vo rig seizoen lukte het net niet. Nu heb ik er veel vertrouwen in dat we wel voor promotie gaan. Het is alleen jammer dat we in een zeer bescheiden competitie terecht zijn gekomen. Met vijf ploegen spelen we twee volle competitie ronden. Dat betekent dat we vier keer tegen elkaar spelen. Dat is niet leuk." De voorbereiding verliep door vakanties niet voorbeeldig en het team heeft afscheid moeten ne men van Suzanne van Rijs en Wil- lemijn Minderhout. „Toch denk ik dat we een kwalitatief gelijkwaar dig team op de been kunnen brengen. Zeker ook omdat een goe de speelster van buitenaf ons komt versterken." Waar Walcheren in de top van de vierde klasse bivakkeerde, wor stelde HSD uit Zierikzee in de kel der van deze klasse. Coach Peter van Klaveren ziet momenteel ech ter lichtpuntjes. „Er zijn bij ons wel vijf speelsters gestopt, maar er stromen negen speelsters uit de A-jeugd door naar de eerste selec tie. Ook wijst alles erop dat een aanwinst van buitenaf ons team een impuls komt geven. Kwalita tief en ook individueel hebben we nu een beter team dan vorig sei zoen", zegt Van Klaveren. „Maar we hebben nog wel een tijdje no dig om er een gedegen team van te maken." De hockeysters van Walcheren (zwart, rood en oranje) willen ho ge ogen gooien in de vierde klasse, archieffoto lex de meester Jordan Kersten voelt zich thuis bij Oemoemenoe. „Het is mooi hoe zo'n kleine vereniging sterker is geworden." fotoizaakverkeste rugbyen in de ereklasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71