O CD Sterk veld in Classic 14 ZEELAND Groene Ster begint in Emmeioord Zware knieblessure voetballer De Smit Polka Print speelt met Hoondert: 8-0 k Uit Oost-Souburg afkomstige speler heeft er veel voor over om bij Oemoemenoe te rugbyen. Kersten studeert in Leiden en zit iedere week vele uren in de trein. RUGBY OEMOEMENOE A Ik zat op een trainingsavond ongeveer vier uur in de trein, nu is dat vijf uur Ik denk dat Simon FitzGerald ons weer verder kan helpen A fjoma Met de bekerwedstrijd tegen Futsal Emme ioord gaat het seizoen voor de zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen vanavond officieel van start. De ploeg van Hicham Benhammou heeft een reis van zo'n 262 ki lometer voor de boeg en mist nogal wat spe lers. Zo zijn Hoessein Bouzambou (foto) en Abdoe Abdenbi er door blessures niet bij, terwijl nieuweling Mo Laari nog drie duels schorsing moet uitzitten. Achter het mee spelen van Mourad Azzanagui en Hicham El Kaddouri staat door blessures nog een vraagteken. De aftrap in Emmeioord is van avond om 20.30 uur. Afgelopen seizoen haal de Groene Ster de halve finale van de beker. Roy de Smit komt dit seizoen niet meer aan voetballen toe. De aanvaller van Nieuw- dorp, die in het verleden bij Arnemuiden, JVOZ en FC Twente speelde, kreeg gisteren te horen dat zijn voorste kruisband is afge scheurd. De Smit wordt volgende week vrij dag geopereerd en zal vervolgens zo'n ne gen maanden moeten revalideren. De aan valler raakte in maart geblesseerd in het duel WC'68, maar leek na een periode van rust dit seizoen weer fit. Onlangs raakte De Smit echter opnieuw geblesseerd en nu bleek in Breda dat het goed mis was. Het driebandenteam van Polka Print haalde in de tweede divisie uit tegen Hoondert/De Waard. De streekderby eindigde in 8-0. Al leen Richard de Bruin hield in een hoog staand duel goed stand tegen thuisspeler Koen Saver. Het gemiddelde van De Bruin (1.000) was echter niet voldoende voor de winst, want Saver noteerde 1.111. Jean Paul de Kraker kende geen enkel pardon met rou tinier Piet Koek en tekende voor 1.600. Dirk Vlerick liet Marc van den Boom kansloos, Meerten Dallinga versloeg Bram de Waard. De Kok Jordan Kersten moest dinsdagmid dag naar de fysio therapeut in Lei den, vanwege z'n schouder die twee weken geleden uit de kom ging. De afspraak liep iets uit. Het gevolg: hij kon de trein naar Zeeland niet meer halen en miste dus een training van Oe moemenoe. „Het is vaak passen en meten", zegt de uit Oost-Sou burg afkomstige rugbyer. „Soms lukt het allemaal, soms niet. Het is dus wel een beetje behelpen." Toen Kersten, die nu 24 is, in 2011 rechten ging studeren in Lei den, was hij er niet zeker van of hij het allemaal zou volhouden. Twee keer in de week terugkomen voor een training in Middelburg en ook nog eens in het weekeinde een wedstrijd... dat is een hele op gave. „Ik wilde het in elk geval één seizoen aankijken", vertelt hij. „Maar in dat ene seizoen werden we kampioen in de tweede klasse. Toen dacht ik: de eerste klasse wil ik ook wel meemaken, want daar heb ik nog nooit in gespeeld. En toen werden we daarin ook met een kampioen en gingen we door naar de ereklasse. Tja, op zo'n mo ment wilde ik natuurlijk ook niet stoppen." Stations Oemoemenoe begint morgmid- dag - in Purmerend, op het kunst grasveld van Waterland - aan het vierde seizoen op het hoogste ni veau. Kersten, die aan zijn laatste studiejaar bezig is, is er nog steeds bij. „Aan het begin was het heen en weer reizen nog iets mak kelijker dan nu. Voorheen zat ik op een trainingsavond ongeveer vier uur in de trein, tegenwoordig is dat vijf uur. Omdat de trein tussen Middelburg en Roosen daal op alle stations stopt. Dat maakt het allemaal nog iets lasti ger." Tot zijn geluk heeft hij met de nieuwe trainer, de Ier Simon Fitz- Gerald, afkunnen spreken dat hij dit seizoen doordeweeks nog maar één keer naar Middelburg hoeft te komen. „De andere keer train ik dan bij LSRG, de rugby club voor studenten", vertelt hij. „Dat speelt op een lager niveau, maar ik kan er wel één avond in de week aan mijn conditie wer ken." Uitkomen in de ereklasse, Jor dan Kersten vindt het prachtig. Hij is een liefhebber van de sport en een liefhebber van zijn club. „Ik heb eerst gevoetbald, maar ben daarna op jonge leeftijd be gonnen met rugbyen. Ik ben erop gegaan omdat mijn broer Leroy, met wie ik nu ook in het eerste speel, al rugbyde. Sindsdien heb ik de club zien opkomen. Het is mooi hoe zo'n kleine vereniging sterker is geworden. Niet alleen onze ploeg draait goed, ook bij de jeugd is Oemoemenoe er sterk op vooruit gegaan." Afgelopen seizoen eindigde Oe moemenoe als zevende in de ere klasse. De ploeg won de finale van de 'Plate-poule', min of meer de degradatiepoule. Dat was het beste resultaat ooit in de clubgeschiedenis. Wil de Middelburgse ploeg verder groeien, dan zal men zich moeten gaan melden in de kampioens poule. Volgens de 1,94 meter lan ge Kersten, een speler uit de twee de rij, zit dat er in. „Afgelopen seizoen had het misschien al ge kund. Maar toen raakte een aantal basisspelers geblesseerd. Als we dit jaar op volle oorlogssterkte blijven én de nieuwe trainer zijn visie op ons over kan brengen, gaat het wellicht wel lukken." Frisse wind Jordan Kersten is gecharmeerd van Simon FitzGerald. „Ik heb heel veel vertrouwen in hem en heb echt respect voor hem", zegt hij. „Ik denk dat hij ons weer ver der kan helpen. Hij laat een frisse wind waaien en ik vind dat wel prettig. Hij is streng, maar dat is goed. Je moet trainen om te trai nen, vindt hij. Daar sta ik ook vol ledig achter; ik zit niet graag voor niets vijf uur in de trein. Lol met elkaar hebben, kan na afloop ook nog." Wielercomité Vitesse uit Hein kenszand en TMZ moesten wei nig moeite doen om het maxi mum aantal deelnemers aan de Zeeland Classic van morgen bij een te krijgen. 159 renners is het maximum en volgens organisatie voorzitter Leo Bakker leverde dat geen enkel probleem op. „Dat liep als het ware vanzelf en geeft aan dat deze wedstrijd hoog aangesla gen wordt in zowel Nederland als België", zegt Bakker, die vooral daardoor erg trots is. Het wordt alweer de elfde editie van de Zeeland Classic, die een lengte heeft van 114 kilometer. De wedstrijd kreeg de afgelopen jaren steeds sterke winnaars, onder wie de Belgen Krystof Gryson en Ke vin van Raemdonck. Van dit duo zal morgen alleen Gryson van start gaan. Daarnaast zijn er meer favorieten aan te wijzen, zoals Ja cob Wijnstra, de Kapellenaar die aan een sterk seizoen bezig met onder meer winst in de Ronde van Noord-Beveland en ook al ver schillende robbertjes met Gryson heeft uitgevochten. Oud-winnaars Verder is het de vraag hoe de broers Tim en Mick van Dijke zich in dit gezelschap zullen gedra gen en mogen ook andere oud winnaars als Mare den Hoed en Tom Middelkamp mee voorin ver wacht worden. In het parkoers is ten opzichte van voorgaande jaren een kleine wijziging aangebracht. In verband met werkzaamheden is Clara's Pad niet beschikbaar, maar zal de finish in de Stenevaete in Hein kenszand komen te liggen. Tenslotte zou TMZ TMZ niet zijn als er dit weekend in Hein kenszand geen nieuwigheidje te ontdekken zou zijn. Het verslag van de beide speakers tijdens de wedstrijd zal namelijk via inter netradio te horen zijn, via het adres tmz.ddns.nl:8ooo (TMZ-ra- dio). De start is morgenmiddag om 15.30 uur in de Dorpsstraat in Heinkenszand. vrijdag 9 september 2016 ZAALVOETBAL VOETBAL BILJARTEN De judoka's Sam van 't Westende en Sjors Riddersma zijn geselecteerd voor de European Open in Tallinn. Ze maken dit weekend deel uit van een dertienkoppige Oranje-ploeg. Vlissinger Van 't Westende komt uit in de klasse -73 kilo, de uit Middel burg afkomstige Riddersma judoot in de klasse -100 kilo. Goesenaar Corné de Koning komt van daag voor het eerst in actie op de Paralym pics in Rio de Janeiro. De roeier komt van af 14.50 uur (Nederlandse tijd) in actie in de klasse TA Mix 2x. Hij zit samen in een boot met Esther van der Loos uit Assen delft. Het Oranje-duo kan zich meteen plaatsen voor de A-finale van zondag. Lukt dat niet, dan is er morgen nog een herkan singsronde. 31 Joey de Kok ken de een sterk de buut in de twee de klasse (eer ste divisie in Ne derland) van de Belgische com petitie. De jonge driebander uit Lewedorp boek te een overwin ning voor zijn team KBC De Goeie Queue 2. Onder toeziend oog van Frédé- ric Caudron en Jean Paul de Bruijn was De Kok met 34-13 te sterk voor Rosario Scavo- ne. ■c o q. <0 Kersten geniet van Roeland van Vliet Middelburg —Jordan Kersten —Jordan Kersten, rugbyer van Oemoemenoe Wim de Vos Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70