De start van een mooi vooruitzicht Veerhaven 12 ZEELANI Veerplein Breskens heeft grote opknapbeurt nodig wwwwoneninveerhaven Ondernemers willen het Veerplein in Breskens weer levendig maken. Daarmee moet de 'Poort van West-Zeeuws-Vlaanderen' het aanzien krijgen dat het verdient. Overbodig en verrom- meld: het voormali ge Veerplein in Bres kens ligt er al der tien jaar desolaat bij. Onder de noemer 'Ferry Square' wil een groep West-Zeeuws- Vlaamse ondernemers daar veran dering in brengen. „We vergeten het hier wel eens, maar het plein is voor veel men sen de toegangspoort van deze re gio", verklaart Mark Steijaert, één van de initiatiefnemers van Ferry Square. Het fietsvoetveer levert z'n passagiers, onder wie veel toe risten, immers nog altijd af op het Veerplein. En in de voormalige ter minal huist spiritueel centrum, winkel en café Qi Biotaria. Meer functies heeft het gebied niet meer. De gebouwen van 'Zwakke Schakels', van waaruit de kustver- sterking gecoördineerd werd, staan inmiddels ook leeg. De ge meente Sluis wil ze afbreken, maar de ondernemers hebben ge vraagd ze te laten staan. „We wil len dat gebouw omvormen tot een beeldbepalend, educatief cen trum", verklaart Steijaert. Het plein werd in 2003, door de opening van de Westerscheldetun- nel en het opheffen van het auto- veer, overbodig. De infrastructuur werd inmiddels wel aangepast, en af en toe waren er plannen om wat met het plein te doen. „Dat waren best goede ideeën, maar ze maakten geen onderdeel uit van een groter geheel", geeft Steijaert aan. Via Ferry Square moet het plein veranderen in een levendig cen trum, met als kernwoorden: on dernemen, creativiteit, recreatie en duurzaamheid. Met één enkel plannetje kom je er niet, erkent Steijaert. „Ons idee rust daarom op meerdere pijlers. We hebben er twaalf specifiek benoemd." Ste ijaert noemt in dat kader een dis cotheek en 'een fatsoenlijk toilet gebouw'. De ondernemers willen hun plannen zelf financieren, maar hebben natuurlijk hulp no dig van de gemeente Sluis en de provincie. Tweekapper Keuze uit 3 verschillende types Direct of op korte termijn beschikbaar Vanaf 212.500,- v.o.n. Vrijstaand Ruime woning op royaal kavel grond van 635 m2 (nr. 127) Direct beschikbaar 325.000,- v.o.n. 1 arcus STAD 0 ZEELAND vrijdag 9 september 2016 Reanimatieplan voor desolaat plein Martijn de Koning Breskens Initiatiefnemers Mark Steijaert (links) en John Kodde bij het Veerplein. Het uiterlijk daarvan is geen reclame voor de streek, vinden ze. foto peter nicolai Meer informatie: of neem contact op met de makelaars wonen met mooi vooruitzicht DOMBURG VEERE MIDDELBURG Locatie: ■WESTERSCHELDE- 3ERGEN OP ZOOM Projectontwikkeling: Kruiningen Verkoop: nvm makelaars T 0113 - 21 11 47 Neeskens T 0113 - 57 31 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69