'Toerist weet niet waar hij mag parkeren' MÖSSELFESTIJH VRQUWENPOtDcR SCHOUWEN-DUIVELAND 7 MODESHOW NIEUWE KLEDING VAN OUD SPUL Vera de Jong van Nummer 11 maakt kleding van oud materiaal onder een eigen label Vera van nr 11 viert feest 10 september 2016 live üiuzieft Braderie ftfarfct Vertier voor jon# oud Vuurwerïshow draai Ommezwaai' is het label dat ze plakt op bestaande kledingstuk ken waar ze -met kragen en voe ringen- een eigen twist aan geeft. Het maken van kleding is voor Vera een manier om haar creativi teit kwijt te kunnen. Zoals ze ook objecten en wanddecoraties maakt van afgedankte spullen en natuurlijke materialen als mossel schelpen. Met het feest op 1 okto ber laat Vera zien waar ze, vijf jaar nadat ze met Nummer 11 een nieu we weg insloeg, staat. Een feest met muziek, acht modellen op de catwalk en een fotopresentatie („Dat is ook een passie van me") over het verval van schuren De Le lie. En dan ook nog een -met hon derd eters al volgeboekt- etentje. „Ik heb het gevoel dat ik opeens mijn ervaringen van vroeger weer kan gebruiken", verwijst de Noordgouwse naar de tijd dat ze als dansdocente met enige regel maat voorstellingen optuigde met leerlingen van de dansacademie. Ze vindt het leuk om een feestje te geven en te laten zien wat ze zo al gemaakt heeft. En wellicht ook te inspireren. „Ik zou het leuk vin den als meer mensen hun kleding niet weggooien, maar er iets mee doen. Dat is wel mijn boodschap hiermee: 'maak er wat van'. Dat kan natuurlijk ook op culinair ge- bied of met wat je vindt op strand. Je wordt hier creatief van, het is voor het milieu goed en je doet niet meer mee aan die waan- zinnige w(1 Het feestje van Vera wordt za terdag 1 oktober gehouden in en om de kerk van Noordgou we en atelier Nummer 11 en is vrij toegankelijk. Met vanaf 13.30 uur live pianomuziek bij Nummer 11. Om 15.00 uur begint de levende modeten toonstelling in de kerk. Met medewerking van Jiske Ko- sian, derdejaars kunstacade mie fashion. Om 16.30 uur treedt popkoor Popwave op. Meer info, ook over de collec tie via de website: num- mern.info. In een kort stoer vrouwenjasje zit oude tentstof van haar ouders ver werkt. En van versleten gebreide sokken maakte Vera de Jong uit Noordgouwe een droom van een jurk. Zaterdag 1 oktober presen teert de ontwerpster met een 'le vende modetentoonstelling' haar kledingcreaties die ze onder twee eigen labels schaart: 'Vera de Jong - Noordgouwe' en 'nr 11 - Eigen draai Ommezwaai'. Elk kledingstuk is uniek en vol ledig gemaakt van tweedehands materialen. „Alles is iets anders ge weest, dat is het leuke er aan. Het is goed als we een beetje anders gaan denken. We gaan zo makke lijk met de kledingindustrie om. Terwijl mensen in Bangladesh worden uitgebuit. En als je weet hoeveel water en chemicaliën er nodig zijn om bijvoorbeeld een spijkerbroek te maken. Ook voor het milieu is dit goed." Een rondje door atelier Num mer 11, waar Vera tot december 2010 een dorpssupertje dreef, is een ontdekkingstocht langs mooie creaties met dito verhalen. Een cape gemaakt van gordijnstof waarvan de glimmende voering ooit dienst deed als jurk. Of drie jurken samengevoegd tot één hele chique met een oud kantje van oma als kers op de taart. Het label 'Vera de Jong' gebruikt ze voor vol ledig eigen ontwerpen. 'Eigen Dat zei CDA-raadslid Jan Bij de Vaate deze week in de raadscom missie Openbare Ruimte. „Het is op de borden niet duidelijk ge noeg aan gegeven." Er waren meer klachten over onduidelijkheid. Dat gold voor PvdA, WD en de SP, die vonden dat 73 pagina's met overwegingen en voorstellen wellicht iets te veel van het goede zijn voor inwo ners en ondernemers om er een mening over de formuleren. De partijen pleitten daarom voor een publieksvriendelijke versie van het 'Bespreekdocument Parkeer beleid Schouwen-Duiveland 2016'. Wethouder Jacqueline van Burg kon hen geruststellen: die versie komt er. Alle partijen vonden verder dat Leefbaar Schouwen-Duiveland zijn voorstel voor een parkeervig- net nader moet uitwerken. LSD agendeerde dit voorstel, maar raadslid Fred Kramer kon er ver der niets over zeggen. „We ko men met een nadere uitwer king", beloofde Kramer. De poli tiek was vooral geïnteresseerd in het idee het vignet voor inwoners gratis te houden. Maar dat is vol gens Kramer maar één van de op ties. Alertl-raadslid Jos Hoeijmakers zei het jammer te vinden dat in die 73 pagina's niets staat over handhaving. Kramer miste het on derzoek naar inkomstenderving door het parkeerverbod op het he- venplein. Van Burg beloofde ant woorden hierop. Eén antwoord had de wethouder nog wel: nog maar vijf procent van de automo bilisten maakt gebruik van een app als Parkmobile of Yellow- brick. „Ik verwacht dat dit percen tage nog gaat groeien." vrijdag 9 september 2016 Jurk of jas van tent en sokken Twee modellen showen creaties van De Jong. Esme Soesman Noordgouwe Vera de Jong (midden) legt de laatste hand aan een van haar outfits. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA „Zes, misschien wel zeven op de tien toeristen weten niet waar ze in Zierikzee mogen par keren." Ton van den Nouweland Zierikzee Bij de aangesloten restaurants kunt u heerlijk mosselen eten voor maar 12,50 Kijü voor gehele programma op K'BK.noijK'eopolijerjiu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68