oN Lil 8 Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: echte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun koopwaar. Zoals Kirsten Wemaer (33) van de Teckel Country Store in Sluis. Architectuur Almere in anderhalf miljoen LEGO-stenen Wasgoed Schrobben opdebleekweide TEGELPRINT Behangetje houdt je voor de gek en teckel is een echt landelijke hond", vertelt Kirsten We- maer enthousiast. „Het ras past perfect bij deze winkel, vandaar de naam. Het is een ontzettend kop pig, maar erg trouw beestje. Mijn tec kel Disto, die twee jaar geleden is overleden, was hier altijd in de zaak. Alle klanten kenden hem en waren dol op hem." Tien jaar geleden besloot ze als 23- jarige de Teckel Country Store in Sluis te openen. Pal naast haar hore cazaak Ter Kade. „Ik heb gekeken naar wat er al was in Sluis en wat nog ontbrak. Sommige mensen vonden het maar raar dat een jonge meid deze winkel begon. Maar ik wilde niet dat Sluis vol zou raken met ketens." Buitenleven Wemaer wist exact wat ze dan wél wilde. „Ik hou ontzettend van het buitenleven", verklaart ze. „En dan vooral van het Engelse landschap. Ik hou ervan om een lekkere regenjas en een paar goede laarzen aan te trek ken en lekker naar buiten te gaan. Juist als het regenachtig weer is. Wij hebben net een woning gekocht waar ik kan genieten van de natuur in de omgeving." Dan kan ze de na tuur écht beleven: „De wisseling van de vogels zien, de wolken zien ko men, deregen..." In Wemaers winkel zijn dan ook vooral warme truien, regenjassen en laarzen uit Ierland, Schotland en Engeland te vinden. „Slecht weer is fantastisch voor ons. Na de zomer hebben we veel leukere dingen in de schappen. Allemaal prachtige, warme kleuren. Helemaal mijn ding." Behalve kleding verkoopt Kirsten ook meubels en woonaccessoires in Sommige mensen vonden het raar dat een jonge meid deze winkel begon Engelse stijl. „Die ruiten, bloemen, rode en beige tinten.Ik hou er echt van." Warmte Dankzij het brede assortiment trekt de winkel verschillende doelgroepen aan. „Vooral liefhebbers van teckels natuurlijk. Die komen allemaal bin nen. Maar ook mensen die van het landleven houden, van paarden en van de Engelse meubels. En er zijn ook klanten die hier binnenstappen voor de gezelligheid. Ze vinden mijn zaak warmte uitstralen. Dat je dat kunt bereiken met je winkel, vind ik geweldig." Emigreren Ondanks haar drukke werkleven is de eigenares van Teckel Country Store nog lang niet van plan om te stoppen. En emigreren naar haar favoriete vakantieland Engeland? O nee, zeker niet! Ik ben dan wel getrouwd met een Belg, maar heb altijd gezegd: vraag me niet om Sluis te verlaten. Ik ben erg honkvast. Ik zou nooit van mijn leven emigreren naar Engeland. Zo groot is de liefde voor de Engelse stijl nu ook weer niet." vrijdag 9 september 2016 Met de onthulling van 's werelds grootste stadsmaquette van LEGO opent in Almere volgende week vrijdag de KAF Architectuur Studio. De maquette van de stad bestaat uit anderhalf miljoen steentjes. In de studio van de Kunstlinie Almere Flevoland, komen bezoekers van alles te weten over de architectuur van Al mere. Burgemeester Franc Weer- wind opent de studio in cultuurhuis Kunstlinie Almere Flevoland. In het Openluchtmuseum van Arnhem is nog tot en met 30 okto ber te zien hoe linnengoed in vroe ger tijden werd gebleekt: op een bleekveld. Het museum zoekt nog hulpjes - van alle leeftijden - die wasgoed willen schrobben en stampen op de kortgemaaide grasweide. Tot in de 20e eeuw waren in dor pen en steden bleekvelden of -weides te vinden. Ook maakten textielfabrieken gebruik van de vel den. Zon en zuurstof zorgden er voor dat gelig linnengoed weer wit werd en een frisse geur kreeg. Het bleekveld in het Openluchtmuseum is te vinden bij wasserij/blekerij Overveen. Je door en door Neder landse huis breng je in één klap in Portugese sferen met dit fotobehang met tegelprint. Eén muurtje beplakken en je waant je al in een Mediterraan koffiehuis. Het ontwerp maakt deel uit van de collectie Su perfresco Easy van de Engelse fabrikant Graham&Brown. De prijs: 17,95 euro per rol. II Altijd blij met hondenweer PZ Wie Kirsten Wemaer Wat Teckel Country Store, Engelse meubels en acces soires m Waar Kaai 2, Sluis Website teckel- country store.nl De winkel is ver noemd naar wijlen teckel Disto. FOTO RONALD DEN DEKKER Gertie de Boey 44 —Kirsten Wemaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61