Verstopte buren 6 111 UI QG De oogstmaand is voorbij en de wijnmaand moet nog beginnen. Tijd genoeg voor zaai-, plant-, snoei-, knip-, schrob- en opruimwerk in de tuin. Als onze helpende hand er dan ook nog mooi uitziet, is dat helemaal bonus. Tamara Vrielink geeft elke week klustipseneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de afvoer 1. TalenTools, €3,99 2. KIXX, €2,99 3. Esschert Design, €2,95 4. Kreator, €2,95 5. FerdyF, €11,99 6. WOLF-Garten, €14,95 DE KLUSVROUW Heet wassen Soda en azijn vrijdag 9 september 2016 Helpende hand GO Draai om het (half)jaar een was op 90 graden om verstopping voor te zijn. Je kan de trommel ook leeg laten draaien met wat soda erin. Is het kwaad al geschied, gooi dan soda, azijn en kokend water in de af voer. Laat dit inwerken, zodat zeepresten kun nen oplossen. Gebruik een ontstoppingsveer tot het water weer doorstroomt. Doe voorzichtig! Te vaak chemisch ont- stoppingsmiddel ge bruiken is slecht voor afvoer, afdichtings- ringen en milieu. Het lost ook de haren in het doucheputje niet op. Veel goedkoper en beter voor het milieu: soda met azijn mengen met kokend water. Bruist ook zo lekker. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKESLUIJS met stip op nummer 1 en 2 van de ellende die we thuis kunnen tegenkomen. De afvoer van de keuken raakt het vaakst verstopt. Op plek 2 staat de afvoer van de wasmachine. De laatste kan verstopt raken als je vloeibaar wasmiddel gebruikt en wast op te lage temperaturen. Het vloeibare wasmiddel koekt dan vast in de afvoer. Ik kon mijn klanten met de volgende tips tot op he den redden van dure repa raties. Doe er je voordeel mee! (Helpt het niet? Tijd om een vakgenoot in te scha kelen. Die vind je bijvoor beeld op de site van mijn branchevereniging: vlok.nl.) Op zondagochtend krijg ik een be richtje van één van mijn buren. Help, mijn afvoer is verstopt! Ik zucht, want het is weekend. Doordeweeks gaan er al veel uren naar De Klusvrouw. Ik kom altijd tijd tekort. Daarom is De Klusvrouw in het week end dicht, anders heb ik geen privéleven meer over en daar word ik op zijn zachtst gezegd geen leuk mens van. Maar ik weet ook dat ik het probleem in een uur kan oplossen. Ik ga dus toch even langs. Helaas woon ik in een flat met veel buren, dus her haalt dit tafereel zich meerdere keren per jaar. Afvoerproblemen staan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59