W V' m 4 "iteöre Elma Uijl-Steketee vond haar droomhuis in Kortgene. Daar begint ze een nieuw leven. „Tien jaar geleden overleed mijn man Peter. Het huis waar we woonden en waar onze kinderen zijn opgegroeid, laat ik achter me." Huizenpaspoort en oud huis buiten het dorp. Dat vind ik het leukste", zegt Elma Uijl- Steketee (51). „Voorheen heb ik in Zonnemaire gewoond, ook bui ten het dorp, en dat was ook zo'n leuk huis. In Wissenkerke gingen we in een nieuwbouwhuis wonen, dicht bij alle voorzieningen. Dat was het makkelijkste voor de kinderen. Nu zij allebei studeren, is het tijd voor een nieuwe stap." „'Ik ga hoe dan ook verhuizen', zei ik tegen de kinderen. Jullie mogen kiezen waarheen." Wel had ze een voorwaarde bij haar huizenzoek- De muren waren knalpaars, ik heb ze zeegroen geschilderd tocht: „Het moest, omdat ik alleen ben, redelijk af zijn." Haar dochter Evelien kwam met het huis aan de Oudedijk aanzetten. Elma: „Ze wilde niet in 'the middle of nowhere' wo nen en hier stopt de bus voor de deur." Schilderwerk Elma viel meteen voor het half ge- potdekselde huis met de houten lui ken voor de ramen en een flinke tuin. Oké, er moest nog wel wat gebeuren, maar Elma kon er nagenoeg zo in trekken, nadat ze het in januari had gekocht. Dat moest ook, want ze had haar oude woning per 1 mei ver huurd. „Ik had alleen binnen wat schilderwerk. Zo waren de muren in de keuken knalpaars. Ik heb er een soort zeegroen overheen geschilderd. En ik heb alles opnieuw behangen." Ook was er een nieuwe cv-ketel nodig en liet Elma een ontkalker op de waterleiding plaatsen. „Dat is wel even een investering, maar je hebt nergens meer last van kalk: niet in je vaatwasser, niet in je wasmachine. En je hoeft je waterkoker niet meer te ontkalken." Alles wat er nog moet gebeuren, laat ze doen. Zo zijn er oude plankjes boven de achterdeuren getimmerd en is de achtergevel nog niet zo mooi KORTGENE vrijdag 9 september 2016 Een nieuw begin in een Valeska Nastaly 44 —Elma Uijl-Steketee Oudedijk 1 Woonboerderij op een perceel van 500 m2. Bouwjaar ligt rond 1900 (1906-1930). De achtertuin is 11 meter diep en 16 meter breed. De wo ning heeft een garage en een berging. Er zijn twee woonla gen met drie slaapka mers, met beneden een bijkeuken. De vraagprijs was 249.500 euro k.k. Elma wil niet zeggen hoeveel, maar ze heeft wat van de prijs afgekregen. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57