Even doorsparen voor extra mos Nooit meer wakker met hoofdpijn Met een palm heb je er een vriend bij 3 Simpele standaard Kikkertjes aan de muur Versterker met stijl kenplant - mijn favoriet. Daaromheen heb ik een leuk klemlampje, een her tengewei, een opgezet vo geltje en andere persoon lijke spulletjes neergezet. De trolley inrichten is een hobby voor mij. Veel geld kost het niet; de meeste plantjes heb je al voor drie of vier euro, en het voelt goed om zoveel groen om je heen te hebben. Ik word nooit meer met hoofdpijn wakker, al weet ik niet zeker of dat door de plantjes komt. De trolley is helemaal hip nu. Zoek maar eens op hashtag trolley op Instra- gram; dan krijg je zó'n lijst met resultaten. Ook merk ik het op mijn eigen blog. Op geen bericht krijg ik zoveel reacties als een nieuwtje over mijn trolley." „Voor onze keuken zocht ik een halfjaar geleden naar een natuurlijk element, iets om buiten naar binnen te halen. Ik wilde geen com promissen doen aan mijn strakke interieur. Ik zocht op internet en kwam het bedrijfje Mos- wens tegen uit Asten, hier om de hoek. Het werd dit: een mooie te genhanger van mijn witte strakke keuken. Het is afge meten, maar toch zacht en natuurlijk. Ik ben er heel blij mee. Het uitkiezen was nog niet zo eenvoudig. De mossen zijn er in allerlei structuren en er zijn wel twintig tinten groen. Dan moet nog je kiezen of je één soort wil of meerdere rassen gemixt, en hoe groot het paneel moet worden. Dat was nog behoorlijk in gewikkeld. Het mos kostte me zo'n 200 euro per vier kante meter, niet niks dus. Als ik het geld had gehad, zou de hele muur nu al vol hangen. Het mos is echt superprak- tisch in onderhoud. Het valt niet uit en het ruikt ook ner gens naar. Je hoeft het zelfs geen water te geven. Gelukkig maar, want ik heb niet echt groene vingers. We hebben weieens gezocht naar een mooi kunstwerk voor aan de muur, maar vonden nooit iets dat bij ons paste. Dit was meteen raak; hier wilden we wel geld aan uit geven. En nu kan ik niet meer stoppen. Ik zit te den ken aan zo'n mospaneel in de slaapkamer. Al moet ik dan nog wel even doorspa ren." „In 2008 kwamen we hier wonen: een smal, hoog en diep nieuwbouwhuis in de wijk IJburg. Het was al snel duidelijk dat daar een boom in moest. Plantjes en potjes vind ik zo tuttig; een boom is stoer en vult meteen de ruimte. Bovendien is het een gra tis luchtzuiveringsinstal latie en een perfecte ge luiddemper. Toen de kin deren nog klein waren, stond de babybox onder de boom. Dat scheelde echt een hoop kinderher- rie. De palmboom staat midden in de woonkamer, naast de bank en televisie. Je kunt er zo onderdoor lo pen. Je hebt er een vriend bij, zo zie ik het, die je ver zorgt en elke jaar groter ziet worden. Ik praat er niet mee, nee. Zo erg is het nog niet. Mensen zijn vaak positief verrast door onze boom. Op een gegeven moment hadden zoveel mensen me gevraagd of ik niet voor hen ook zo'n boom kon regelen, dat ik er een be drijfje in ben begonnen. Dat doe ik nu naast mijn baan als aardrijkskundele raar. Het loopt vanaf het begin aan goed door, maar ik moet zeggen dat het nu wel héél druk is. Ik heb vooral mannelijke klan ten, valt me op. Die heb ben geen zin in eindeloos dwalen door het tuincen trum, maar willen één steady boom. En ik kan ze geen ongelijk geven." „Ik ben helemaal into de plantjes. Stad en land zoek ik af voor mooie stekjes en leuke potjes. Ik zette ze al tijd op de rand van een kast of in de vensterbank, maar sinds drie maanden kan ik ze mooi uitstallen op mijn plantentrolley. De trolley is van bouwmarkt Karwei en was een echte hit. Ik ben heel Brabant doorgereden om een laatste exemplaar te scoren. Nu zijn ze allemaal uitverkocht. Elke maand richt ik de trol ley anders in. Ik begin meestal met één pronkstuk en stileer de rest daar om heen. Op het moment is de Pilea - ook wel pannenkoe- Zie ook: vrijdag 9 september 2016 GO Wie: Marjon van Schalen (39) Is in het dagelijks leven: manager bij stoffenmaker Vlisco Woont: met haar gezin in Helmond Botanisch item: moswand Marjon aan tafel, mos aan de muur en Mees (8) op de bank. Wie: Fabio Steijn (41) Is in het dagelijks leven: aardrijkskundeleraar Woont: met vrouw en drie kinderen in Amsterdam Botanisch item: palmboom in de woonkamer Wie: Stephanie Smeulders (24) Is in het dagelijks leven: sociaal pedagogisch hulpverlener en blogger voor Plantenfestijn Woont: bij haar ouders in Tilburg Botanisch item: plantentrolley Een ontwerp moet mooi zijn, maar het is vooral belangrijk dat je meteen ziet hoe het in J elkaar zit en waarvoor t je het gebruikt. Dat is de filosofie van Chris tian Kocx van label Mooi Goed. Hij vindt dat zijn fotostan daard (29 euro) aan die eisen voldoet. De standaard bestaat uit een marme ren voet die je over een metalen klip schuift. Kikker en zijn vriendjes Eend, Rat, Varkentje, Haas en Beertje veroveren al meer dan 25 jaar de harten van kinderen en hun ouders. KEK Amsterdam drukte daarom een aantal bekende illu straties uit de boeken van Max Velt- huijs af op haar nieuwe behang- en postercollectie. De afbeeldingen uit onder meer Het jaar van Kikker en Kikker is verliefd. Een complete 'Wall paper Story' kost 259,95 euro, maar er zijn ook posters van 14,95 euro. kekamsterdam.nl Deze versterker is gemaakt van hout. De 'Trobla' versterkt het geluid uit je smartphone, zonder dat je daar batterijen voor nodig hebt. Trobla be tekent 'hoorn' in het Sloveens. De ver sterker is ontworpen door drie Sloveense vrienden, die nog altijd elk exemplaar zelf maken. Je kunt kiezen uit twee soorten hout: het warme Walnut of het modernere Maplehout. Prijs: 99 euro. trobla.nl Stephanie reisde stad en land af voor haar trolley.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56