Speciale Pokémon-advocaat Vraagtekens rond ongeval met Tesla Fjordencruise Noorwegen effeweg.nl 4 NI Koopkrachtcijfers lekken opnieuw uit Negen op de tien Nederlanders gaan er komend jaar op vooruit. Bronnen rond het kabinet bevestigen de nieuwe koopkrachtcijfers, die uitlekten via 'RTL Nieuws'. Vlammenzee legt Portugese bossen in de as Het kabinet trekt structureel 100 miljoen euro per jaar uit voor arme kinderen MIS DIT NIET! VAN: £1299r VOOR: €1099,- 200,- www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Haagse ingewijden melden dat het kabinet ruim t miljard euro in de begroting heeft gevonden om ervoor te zorgen dat vooral ouderen en minima in 2017 toch geld in de portemonnee overhou den. De aantrekkende economi sche groei heeft het kabinet extra lucht gegeven om koopkracht minnen weg te werken. Oorspronkelijk dreigden gepen sioneerden in te leveren, maar door een verhoging van de zorg en huurtoeslag en de ouderenkor- ting gaan ze er volgend jaar met 0,7 procent op vooruit. Gezinnen met lage inkomens profiteren van een verhoging van het kind gebonden budget. Daardoor res teert voor de minima een kleine plus van 1,1 procent koopkracht verbetering onderaan de streep. Ook werkenden gaan er 1,1 pro cent op vooruit, al moeten kost winnergezinnen, waar slechts één partner werkt, het doen met een iets lagere stijging van 0,6 procent. Alleenverdieners met een chronische zieke partner komt het kabinet daarentegen extra tegemoet. In deze laatste begroting voor de verkiezingen investeren de coa litiepartijen extra in zaken die be langrijk zijn voor hun achterban. Voor de zomer besloten WD en PvdA al 1,2 miljard extra uit te gaan geven, maar daar komt op Prinsjesdag nog eens 300 miljoen euro bij. Zo trekt het kabinet structureel 100 miljoen euro per jaar uit voor arme kinderen. Het is niet de be doeling dat hun ouders het geld krijgen, maar dat de kinderen in natura krijgen waar ze behoefte aan hebben. Als zij bijvoorbeeld geen geld voor sportkleren heb ben, kan dat uit deze pot betaald worden. Dit is vooral belangrijk voor de PvdA, die het aantal arme kinde ren de laatste jaren juist zag toe nemen. Op initiatief van de WD is er meer geld voor veiligheid en defensie. In totaal gaat er jaarlijks 450 miljoen euro extra naar on der meer terreurbestrijding, wijk agenten, cybercrime, grensbewa king en de sporenonderzoekers van het NFI. Ook is er extra geld beschikbaar voor de inlichtingen diensten. Defensie krijgt er zoals ver wacht 300 miljoen euro bij. Eer der werd gemeld dat een deel van dit bedrag voor de buitenlandse missies bestemd zou zijn, maar volgens bronnen is het bedrag uit sluitend bedoeld voor reparaties aan het noodlijdende materieel en het op orde brengen van de krijgsmacht. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap krijgt volgend jaar 200 miljoen extra. Tien miljoen daarvoor is bestemd voor cultuur. De rest besteden coalitiepart ners WD en PvdA vooral aan on derwijs voor asielzoekerskinde ren en het wegwerken van onder wijsachterstanden. Ook komt er een project om gelijke kansen voor kinderen te bevorderen. DEN HAAG De gemeente Den Haag heeft een advocaat in de arm genomen om de Pokémon-over- last in Kijkduin te stoppen. De ad vocaat heeft spelmaker Niantic ge sommeerd om minder Pokémon te laten verschijnen in de bad plaats. De gemeente vroeg de app- maker weken geleden al om in de duinen minder virtuele figuren los te laten. Maar daarop kwam geen reactie. De advocaat moet nu als breekijzer fungeren. De raads man heeft eerder 'met dergelijke kwesties te maken gehad', schrijft het college van Den Haag in ant woord op vragen van de PW. De Pokémonhype in de bad plaats is bewoners en onderne mers te veel geworden. Ze klagen over lawaai en wildplassen. Hon derden spelers jakkeren soms 'als een kudde bizons' door de dui nen, zei een gemeentewoordvoer der. In de politiek is felle kritiek op het stadsbestuur, dat een maand geleden Kijkduin uitriep tot Pokémonhoofdstad van Neder land, met een Pikachu-paal op het Deltaplein als symbool. Uw voordeel HURTIGRUTEn A 'Op jacht naar het Noorderlicht Vertrekdata - 8 daagse excursiereis De 422 pk sterke auto reed met meer dan 155 kilometer per uur voor hij tegen een boom klapte. De politie neemt de bevindingen van Tesla over. De 53-jarige bestuurder Mark van der Heijden uit Hilversum overleed nadat zijn auto op de weg russen Baarn en Hilver sum tegen de boom was gere den. Er waren geen remsporen te zien op het wegdek. Tesla stuurde deskundigen naar de plek van het ongeluk en deed onderzoek met behulp van de opgeslagen gegevens van de ver ongelukte auto. „Onze gedachten gaan uit naar de familie. Op dit mo ment kunnen we op basis van de logs van de auto bevestigen dat Autopilot op geen enkel mo ment ingeschakeld is geweest en dat, overeenkomstig met de schade die zichtbaar was aan de auto nadat deze een boom heeft geraakt, de auto meer dan 155 kilometer per uur heeft ge reden", aldus Berith Behrens van Tesla Nederland in een ver klaring. Volgens de politie zal nooit helemaal duidelijk wor den wat er precies gebeurd is. Er zijn geen aanknopingspun ten meer voor verder onder zoek, omdat er geen getuigen zijn. Van der Heijden was op richter van het bedrijf Speer IT in Baarn, daar was hij woens dag waarschijnlijk naar op weg. De brandweer worstelde woensdag flink met de veronge lukte Tesla. Brandweerlieden durfden het lichaam van de be stuurder niet uit de auto te ha len, uit angst te worden geëlek- trocuteerd. Omdat de bodem plaat van de Tesla uiteen was gereten, wisten brandweerlie den niet hoe ze het accusys teem moesten uitzetten. Nor maal gesproken kan de brand weer de accu snel uitschakelen. Bij de Tesla moet men daar voor echter een draad doorknip pen onder de motorkap. Na een frontale botsing is dat las tig omdat de voorkant vaak niet meer toegankelijk is. Na de botsing vlogen accu's van de Te sla in de brand. Die waren niet te blussen met water, maar moesten met zand worden afge dekt. Tesla heeft nog niet gerea geerd op de problemen met het blussen van de accu. VERWOESTING vrijdag 9 september 2016 Extra geld naar ouderen en minima Laurens Kok Den Haag IN SAMENWERKING MET: Ga mee met deze unieke reis! We doorkruisen Noorwegen twee keer per trein en maken een cruise met de'oude Postboot'Hurtigruten. We bezoeken gezellige Noorse steden en wie weet ziet u bij helder weer het Noorderlicht! 4 nov 2016, 18, 25 feb, 17mrt2017 Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Autofabrikant Tesla stelt dat de ingebouwde automatische piloot niet schuldig is aan het fatale ongeluk met een Tesla woensdag in Baarn. Het zelfrij- dende systeem Autopilot was niet ingeschakeld. Chris Klomp Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4