Getergde man op pad met bom Hydraulische deur in Vlissingse sluis 12 ZEELANI MODESHOW NIEUWE KLEDING VAN OUD SPUL Vera de Jong van Nummer 11 maakt kleding van oud materiaal onder een eigen label era van nr 11 viert feest mer 11, waar Vera tot december 2010 een dorpssupertje dreef, is een ontdekkingstocht langs mooie creaties met dito verhalen. Een cape gemaakt van gordijnstof waarvan de glimmende voering ooit dienst deed als jurk. Of drie jurken samengevoegd tot één hele chique met een oud kantje van oma als kers op de taart. Het label 'Vera de Jong' gebruikt ze voor vol ledig eigen ontwerpen. 'Eigen draai Ommezwaai' is het label dat ze plakt op bestaande kledingstuk ken waar ze -met kragen en voe ringen- een eigen twist aan geeft. Het maken van kleding is voor Vera een manier om haar creativi teit kwijt te kunnen. Zoals ze ook objecten en wanddecoraties maakt van afgedankte spullen en natuurlijke materialen als mossel schelpen. Met het feest op 1 okto ber laat Vera zien waar ze, vijf jaar nadat ze met Nummer 11 een nieu we weg insloeg, staat. Een feest met muziek, acht modellen op de catwalk en een fotopresentatie („Dat is ook een passie van me") over het verval van schuren De Le lie. En dan ook nog een -met hon derd eters al volgeboekt- etentje. „Ik heb het gevoel dat ik opeens mijn ervaringen van vroeger weer kan gebruiken", verwijst de Noordgouwse naar de tijd dat ze als dansdocente met enige regel maat voorstellingen optuigde met leerlingen van de dansacademie. Ze vindt het leuk om een feestje te geven en te laten zien wat ze zo al gemaakt heeft. En wellicht ook te inspireren. „Ik zou het leuk vin den als meer mensen hun kleding niet weggooien, maar er iets mee doen. Dat is wel mijn boodschap In een kort stoer vrouwenjasje zit oude tentstof van haar ouders ver werkt. En van versleten gebreide sokken maakte Vera de Jong uit Noordgouwe een droom van een jurk. Zaterdag 1 oktober presen teert de ontwerpster met een 'le vende modetentoonstelling' haar kledingcreaties die ze onder twee eigen labels schaart: 'Vera de Jong - Noordgouwe' en 'nr 11 - Eigen draai Ommezwaai'. Elk kledingstuk is uniek en vol ledig gemaakt van tweedehands materialen. „Alles is iets anders ge weest, dat is het leuke er aan. Het is goed als we een beetje anders gaan denken. We gaan zo makke lijk met de kledingindustrie om. Terwijl mensen in Bangladesh worden uitgebuit. En als je weet hoeveel water en chemicaliën er nodig zijn om bijvoorbeeld een spijkerbroek te maken. Ook voor het milieu is dit goed." Een rondje door atelier Num- hiermee: 'maak er wat van'. Dat kan natuurlijk ook op culinair ge bied of met wat je vindt op strand. Je wordt hier creatief van, het is voor het milieu goed en je doet niet meer mee aan die waan zinnige weggooimaatschappij." Het feestje van Vera wordt za terdag 1 oktober gehouden in en om de kerk van Noordgou we en atelier Nummer 11 en is vrij toegankelijk. Met vanaf 13.30 uur live pianomuziek bij Nummer 11. Om 15.00 uur begint de levende modeten toonstelling in de kerk. Met medewerking van Jiske Ko- sian, derdejaars kunstacade mie fashion. Om 16.30 uur treedt popkoor Popwave op. Meer info, ook over de collec tie via de website: num- mern.info. VLISSINGEN De kleine sluis in Vlissingen krijgt een nieuw aan drijvingsmechanisme. Het werk begint maandag en duurt een maand. De scheepvaart en fiet sers en voetgangers ondervinden er geen last van. De grote sluis is beschikbaar en de oversteek over de deuren van het buitenhoofd blijft open. Het bewegingswerk aan de binnenkant van de sluis wordt in die tijd vervangen. Die van het buitenhoofd volgt vol gend jaar. Vanaf half oktober slui ten de kleine sluisdeuren niet langer elektromechanisch, maar hydraulisch. Volgens de Provincie Zeeland is hydraulische aandrijving van de sluisdeuren het beste geble ken bij vergelijking van syste men. MIDDELBURG Het is wel erg dat iemand rondrijdt met dit soort bommen, zei officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk gisteren tij dens de strafzaak tegen Vlissinger J.B. (29). Hij doelde op een met benzine gevulde jerrycan en daar op vastgemaakt, een Cobra 6. Vol gens B. wilde hij die combinatie op het strand tot ontploffing brengen. „Dat deed ik wel vaker." Maar hij zou in maart 2015 ook hebben gedreigd om brand te stichtin bij een andere Vlissinger, die een relatie had met zijn ex. Die Vlissinger zou B. regelmatig lopen te sarren en belde hem ook op om te vertellen dat hij aan het vrijen was met zijn ex. Maart vo rig jaar besloot B. dat zijn rivaal een lesje moest krijgen en reed sa men met een vriend naar diens be drijf. Volgens B. gebeurde er niet echt veel en bleef het vooral bij wat duwen en trekken. Zijn slacht offer heeft echter verklaard dat hij werd geslagen en dat B. ook met stenen en flessen gooide. Suijker buijk vindt dat de verdachte zich destijds gedroeg als een jaloers mannetje. Hij kan niet bewijzen dat de bom bedoeld was om het bedrijf van de Vlissinger in brand te steken. Maar hij vindt ook dat de man niet terug de cel in moet. Want B. heeft het afgelopen jaar gedragstherapie gevolgd en heeft weer werk. Suijkerbuijk: „Ik wil hem niet terug het putje indu wen." Hij eiste een werkstraf van 240 uur. Uitspraak 22 september. vrijdag 9 september 2016 van tent en sokken Esme Soesman Noordgouwe Jurk of jas Twee modellen showen creaties van De Jong. Vera de Jong (midden) legt de laatste hand aan een van haar outfits. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45