T ekening Jan Toorop blijkt 15.000waard PZC-journalist met een groot culinair hart 10 ZEELAND Door gericht zand te spuiten op de Roggenplaat in de Oosterschelde, moet het wegrestaurant voor tienduizenden vogels bewaard blijven. ROGGENPLAAT REDDINGSPLAN Een aangename verrassing voor een Belg die met een tekening naar het programma Tussen Kunst en Kitsch ging. Volgens de experts bleek het kunstwerk van de schil der Jan Toorop en is het naar schat ting zo'n 15.000 euro waard. Op de tekening staan dijkwer kers afgebeeld die werken aan de dijk tussen Domburg en Westka- pelle. De eigenaar kocht het werk een half jaar geleden voor 100 eu ro op een openbare veiling in Ant werpen. „Ik zag dat daar hangen en ik dacht: 'leuk schilderij'", vertelde de Belg in de uitzending. Wel ging er een belletje rinkelen toen hij de naam van Jan Toorop op het schilderij zag staan. „Geweldig", zei expert Willem de Winter bij het zien van de teke ning. „Hij is één van de voorlo pers van allerlei stromingen. Een bijzondere en interessante schil der. Ik ben heel erg blij dat u geko men bent, want het is een gewel dige vondst." Toen De Winter het schilderij op 15.000 euro schatte, reageerde de Belg: „Daar word ik zelf niet goed van... Meent u dat echt?" Toorop (1858-1928) was een van de belangrijkste schilders van het land aan het einde van de negen tiende eeuw en aan het begin van de twintigste eeuw. Hij woonde rond 1897 enkele jaren in een huis je op de markt in Domburg. Elf jaar lang verzorgde hij de veelgelezen restaurant rubriek 'Aan tafel' Rien van Reems 1935-2016 In zijn woonplaats Vlissingen is vorige week zaterdag op 81-jarige leeftijd Rien van Reems overleden. Van Reems was bijna veertig jaar in dienst bij de PZC, onder meer als chef van de redactie binnen- en buitenland. Bij de lezers was hij vooral bekend vanwe ge zijn grote culinaire belangstelling en ken nis. Hij schreef regelmatig over eten en drin ken. Na zijn afscheid van de redactie in 1995 verzorgde hij elf jaar lang de veelgelezen res taurantrubriek 'Aan tafel'. Zijn toon was wel willend. Kritiek hield hij doorgaans bewust voor zich, zei hij in 2006, bij de laatste afleve ring. „Ik wilde lezers bij de hand nemen. La ten zien hoe de restaurantwereld eruit ziet." vrijdag 9 september 2016 Tekening van Jan Toorop, still uit uitzending Tussen Kunst en Kitsch van woensdagavond. Bas Bareman Vlissingen NECROLOGIE Een bulk zant Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43