WIM HOFMAN 15 - 40% KORTING 1 bin n9n uit ZEELAND 9 y-IXKM Omdat ik mee mag doen met een project dat Letter- pret heet, houd ik me weer eens bezig met de letters van het alfabet. De A en B zijn niet moeilijk om er iets van te maken. Je denkt al gauw aan allerlei apen en beren. Er zijn moeilijker letters. Vooral de Cf is las tig en het is ook wel een vreemd ding: een rondje met een wormvormig aanhangsel. Het aantal Neder landse woorden met Cf is beperkt. Vroeger werd de letter Cf meer gebruikt. Ook in namen. Zo heb je hier namen als Quaak, Quatart, Quaars, de Quelerie, Quar- tel, Queljoe, Quite, Quist of Quaeckernaeck. In Vlissingen heb je een straatnaam die erg moei lijk te schrijven is: Verkuijl Quakkelaarstraat, ge noemd naar wethouder Johan Verkuijl Quakkelaar (geboren in Sint Maartensdijk in 1831), die bekend werd door zijn bemoeienissen met de aanleg van de spoorweg tussen Gent en Terneuzen. Maar ja, wie kent hem nog? Hij stierf in 1901 in Vlissingen. Kortom, meestal als ik met de letter Cf te maken krijg, moet ik diep nadenken en me in bochten wrin gen. Soms ontstaat er dan wel iets dat iets weg heeft van een Cf. Ook nu weer. Ook nu maakte ik iets dat uit de verte op een Cf lijkt: een blikje met een ronde opening met een sliertje eruit. Je zou het een queru lant kunnen noemen, maar dat is wel ver gezocht. Vandaar dat ik het maar zo laat en het ding gewoon Cf noem. Oorspronkelijk zal het kronkeltje van de Cf wel een streepje geweest zijn, waarmee de oude Ro meinen het verschil met de O wilden aangeven. Soms lijkt het ook wel op een staartje. BRIEVEN Onlangs vernamen wij uit de media (23 augustus) dat voet balverenigingen de hulp gaan inroepen van de spreeuwen. Hun grasvelden worden aange vallen door allerlei 'ongedierte' dat de spreeuw heerlijk vindt en ook zijn kroost. Dus nestkastjes ophangen na bij de voetbalvelden en de ge huisveste vogels helpen de on derhoudsploeg. Maar onze spreeuw is een zeer goede imitator. In de natuur van de zang van zijn groepsge noten, maar in het weekend kan hij veel verwarring stich ten op het voetbalveld door het fluitsignaal van de arbiter te ko piëren. In het verleden is hier door wel eens een wedstrijd stil gelegd. Dus bezint voor gij begint. Geweldig idee om een woon werkgemeenschap (5 septem ber) te willen realiseren op Walcheren. Volgens mij zitten daar heel veel voordelen aan, niet alleen economisch maar op alle vlakken. De kennis en kunde van een ander is soms cruciaal. En je hebt altijd ie mand in de buurt waar je een beroep op mag doen. Lang gele den heb ik me ook aangemeld voor een woongroep. Een oud klooster (st. Marie) in Huijber- gen stond leeg en daar zou on ze woongroep gaan ontstaan. Een eigen ruimte met indivi duele vrijheid was en is belang rijk. Er was genoeg animo dus mijn avontuur kon beginnen, zij het niet dat een geldschie ter er een stokje voor stak. Hij wilde niet meer tegemoetko men aan de projectontwikke laar. Jammer. Lees ik in dit arti kel in de krant dat deze men sen ermee willen beginnen, dan begint het weer een beetje te kriebelen. Ik wens ze in ie der geval alle wijsheid en sterk te toe. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Het is de vraag of burgers aan zo'n ingewikkelde gemeentebe groting (6 september) een zin nige bijdrage kunnen leveren, zeker vanwege de beperkte ge boden mogelijkheden. Net als bij referenda: eens in de zoveel tijd mogen wij kiezen voor een partij die ons vertegenwoor digt. Daarmee hebben de verte genwoordigers een mandaat, terwijl de kiezer weet dat er compromissen gesloten wor den. Als er toch een enquête wordt aangeboden, dan graag conse quent en eerlijk. De eerste vraag (minder geld uitgeven/meer inkomsten gene reren?) heb ik beantwoord met: minder geld uitgeven. Vier vragen sluiten daarop aan. Maar, op straffe van niet kun nen doorgaan, moet ik ant woorden hoe meer inkomsten gegenereerd kunnen worden. De geboden mogelijkheden zijn veel minder dan de opties voor de bezuinigingen en ook moet het totaal tenminste twee miljoen euro zijn. Dus, graag een enquête die stopt wanneer ik klaar ben met mijn keus. O ja, er staat voor 50.000 euro een reclame-zuil bij het Tien denplein. Zondegeld. op vele showroom modellen WOONPLAZA vrijdag 9 september 2016 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 Spreeuwen Rob de Waijer Veldzigt 93, Oostkapelle Woonwerkgemeenschap Bezuinigen Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Het is September Sale bij BinnenUit Buitenmeubelen en Buitenverlichting... Dat betekent kortingen van 15 tot 40% op vele showroommodellen. Tuinbanken, tuintafels, parasols, barbecues en loungemeubelen, alles mag straks pronken in uw tuin! Kom snel langs en profiteer bij BinnenUit Buitenmeubelen en Buitenverlichting of kijk op binnenuit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 21 58 38 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42