Tekort aan vrijwilligers voor zorg aan huis Betere isolatie huizen Hydraulische deur in sluis Vlissingen 6 WALCHEREN Wonen in een Serviceflat: Dat signaal gaven zij gisteravond af tijdens een bespreking met raadsleden in Middelburg over de WMO en de jeugdhulp. Eén van de oorzaken voor het gebrek aan vrijwilligers is de be zuiniging op de zorg door de over dracht van taken van het Rijk naar de gemeenten. Steeds vaker wordt geprobeerd de zorg door professio nele hulpverleners te vervangen door inzet van vrijwilligers en mantelzorgers. De behoefte aan vrijwilligers groeit dus, terwijl te gelijkertijd minder mensen daar toe bereid of in staat zijn. Volgens organisaties als Mante ling Walcheren, Humanitas, Vrij willige Thuiszorg Arnemuiden en Leger des Heils krijgen mensen minder professionele hulp, dagbe steding en andere bijstand. „Dat betekent bijvoorbeeld dat mantel zorgers het drukker krijgen. Zij kunnen dan niet meer als vrijwilli ger aan de slag", zei Mira Weber van Manteling Walcheren. Ook zijn mensen minder snel bereid vrijwilliger te worden om dat de hulp zwaarder en ingewik kelder wordt, juist ook door die be zuinigingen. „De problemen wor den complexer en de duur van de zorg neemt toe", stelde Ineke Sturm van Humanitas. Dat merkt ook het Leger des Heils, zei majoor Peter Schraa. „Vrijwilligers worden snel over vraagd. Ze zien een veelheid aan vragen en behoeftes en kunnen dat niet aan. Dat maakt het moei lijker vrijwilligers te vinden." Puck Kögeler van de Werkgroep Gehandicapten Walcheren waar schuwde dat het niet goed is om vrijwilligers langdurig in te zetten als vervanging van professionele hulp. „Het moet een zakelijke rela tie blijven. Je wilt niet altijd dank baar moeten zijn voor hulp." IN DE REGIO VLISSINGEN De kleine sluis in Vlissingen krijgt een nieuw aan drijvingsmechanisme. Het werk begint maandag 12 september en duurt een maand. De scheepvaart en fietsers en voetgangers onder vinden er geen last van. De grote sluis is beschikbaar en de over steek over de deuren van het bui- tenhoofd blijft open. Het bewegingswerk aan de bin nenkant van de sluis wordt in die tijd vervangen. Die van het buiten- hoofd volgt volgend jaar. Vanaf half oktober sluiten de kleine sluisdeuren niet langer elektrome- chanisch, maar hydraulisch. Vol gens de Provincie Zeeland is hy draulische aandrijving van de sluisdeuren het beste gebleken bij vergelijking van systemen. Daar bij is gekeken naar de stremmings- duur van de sluis, de kosten en het onderhoudsgemak. MIDDELBURG Ruim honderd huizen langs de Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg wor den beter geïsoleerd tegen het verkeersgeluid. Nu komt te veel lawaai van verkeer op de door gaande weg tussen Middelburg en Vlissingen naar binnen. De gemeente trekt er ruim 700.000 euro voor uit en krijgt subsidie van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Van de 219 onderzochte huizen ko men er 112 in aanmerking voor geluidswerende maatregelen. Daarvan zijn er 26 eigendom van Woongoed. De corporatie heeft bij deze huizen al isole rende maatregelen genomen. De gemeente wilde aanvanke lijk een geluidsscherm langs de Nieuwe Vlissingseweg plaat sen. De meeste bewoners wil den dat niet, omdat zij nu uit kijken op een groene geluids wal. Een scherm zou die wal kunnen beschadigen en dan zouden zij hun groene uitzicht verliezen. De voorkeur van be woners ging daarom uit naar al ternatieven zoals gevelisolatie. Als de gemeenteraad het geld beschikbaar stelt, kan een aan nemer samen met de betreffen de bewoners de concrete maat regelen bespreken en uitvoe ren. Het gaat bijvoorbeeld om dubbel glas, dakisolatie en het afdichten van kieren. MIJN DORP, MIJN STAD Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 17 september tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. BIGPOP vrijdag 9 september 2016 In Middelburg is een flink tekort aan vrijwilligers voor hulp aan mensen die zorg nodig hebben. Meerdere vrijwilligersorganisa ties kampen met een gebrek aan mensen. Maurits Sep Middelburg WESTKAPELLE Mosselrit Choppermotorclub Luctor et Emergo houdt zaterdag hun tiende mosselrit. De start, tussenstop en het eindpunt wor den weer gehouden op de Markt in West- kapelle. Na afloop is er livemuziek, Show Your Bike en een be ker voor de groep met de meeste deel nemers. Deze suc cesformule wordt dit jaar voor de vier de keer voortgezet. De rit wordt gere den over vooral Wal cheren. Tijdens de rit wordt aandacht besteed aan de mooiste plekjes van Zeeland, zoals de Boulevard in Vlissin- gen en Neeltje Jans. Choppermotorclub Luctor et Emergo hoopt ook deze edi tie weer honderden deelnemers te ver welkomen. De rit is circa 120 km lang en wordt gereden onder begeleiding van de politie en het Motorbegeleidings team Zeeland. De colonne motorrij ders zal ongeveer drie km lang zijn. Om 11.00 uur is de ri de out. Inschrijven kan op www.mosselrit.nl of op de dag zelf bij de inschrijftafel vanaf 8.30 uur. VLISSINGEN Foto-expositie Alex Faasse In Bibliotheek Vlis- singen is t/m 7 no vember een exposi tie te zien van foto graaf Alex Faasse. Hij bewerkt zijn fo to's graag in Photos hop om er behalve beeldverbetering ook een gevoel in te accentueren. De fo toselectie die geëx poseerd wordt, is zeer divers en be staat onder meer uit bijzondere portret ten van vrouwen en concertfoto's. BIGGEKERKE Op het veld aan de Oostweg bij de molen in Biggekerke vindt morgen de vierde editie van het muziekfes tival Bigpop plaats. Vanaf 14.00 uur begint het programma met Podium Z, bestaande uit bandjes uit de omringende ge meentes. In de avond is het de beurt aan coverband Copy cat, dj Jan Smit en feestduo Helemaal Hollands. Entree: vijf euro. Verkoop toegangskaarten aan de deur. Op de foto optreden van de Podium Z-bands in 2015. ARCHIEFFOTO IZAAK VERKESTE ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur- Soos voor senioren met o.a. biljarten, koersballen en ge zelschapspelletjes DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur - Zomertentoonstel- ling met als thema 'Het Zeeuwse land schap' KOUDEKERKE Sint Anthonishoek, Vlissingsestraat 3, 19.30 uur-Concert Harmonie Voor waarts in het kader van Koudekerke uit de Kunst MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Grand Café Willem, 14.00-16.00 uur - Bijeenkomst over oogaandoe ning Macula-dege- neratie OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvliet- weg 6,14.00-16.00 uur - 'knutseluur voor kinderen met materialen uit de na tuur' bij Terra Maris; Diverse locaties, overdag - Start 5e editie Mossel 10-daagse OOST-SOUBURG Karolingenburcht, vanaf 19.00 uur- Folklorefestival Wal cheren met optre dens van diverse dans- en muziek groepen uit binnen- en buitenland VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur-Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Oude Markt, 10.00-16.00 uur - Boeken- en cu- riosamarkt; CineCi- ty, Spuikomweg 1, 18.30 uur-Ope ningsgala Film by the Sea; 't Vooron der, 21.30 uur-Stu dentenfeest 'We lo ve College VII' WESTKAPELLE Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00- 10.00 uur-Volks dansen en Linedan- ce ZOUTELANDE Willibrordusplein, 11.00-15.00 uur-Ca- tharinakerk open voor bezichtiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39