Viwr LEECVERKOOP G. van üboven Niet meer geld naar kleinere gemeenten 4 ZEELAND Nieuwe bezuinigingen liggen op de loer Uw keuken en badkamer specialist! 2015 was voor het Zeeuws Museum een goed jaar. Toch blijft de toekomst onzeker, zegt directeur Marjan Ruiter. Mede daarom gaat de entreeprijs in 2017 omhoog. „We hebben een fantastisch jaar gedraaid", vat Marjan Ruiter het net afgeronde jaarverslag 2015 van het Zeeuws Museum samen. Voor het vijfde jaar op rij stegen de bezoekcijfers - voor het eerst tot boven de 50.000 - en de boek houding is zelfs met een finan cieel plusje afgesloten: een posi tief saldo van bijna een ton. En dat is allerminst vanzelfspre kend. „Cultuur is een sluitpost ge worden. Er wordt nog steeds op bezuinigd", zegt Ruiter, die in middels zeven jaar directeur van het museum is. „Toch gaat het fi nancieel goed, dankzij het feit dat we veel bijdragen weten binnen te halen van landelijke fondsen en een aanzienlijk bedrag ontvan gen van de BankGiro Loterij." Dat het Zeeuws Museum in 2015 opnieuw elf procent meer be zoekers ontving dan het jaar er voor, schrijft Ruiter onder meer toe aan de nominatie voor de lan delijke Museumprijs. Uiteindelijk greep het museum net naast de hoofdprijs. „Maar de publiciteit rond de prijs heeft ons heel veel gebracht", aldus Ruiter. De entreegelden zijn maar een bescheiden deel van de inkom sten. Bezoekers brachten vorig jaar 176.000 euro binnen, terwijl het museum ruim drie miljoen aan subsidies en andere bijdragen ontving. Als die deels wegvallen, heeft dat drastische gevolgen. „We zijn onderscheidend, het publiek weet ons te vinden en de financiële situatie is goed, maar we kunnen niet achteroverleu nen", zegt Ruiter dan ook. „We weten dat de gemeente Middel burg nog verder gaat bezuinigen en ook de bijdrage van de provin cie is heel onzeker." Bovendien staan de bijdragen van de fond sen en sponsoring vanuit de zake lijke steeds verder onder druk. Het museum probeert daarom andere inkomstenbronnen aan te boren. Ook verhoogt het, onder het motto 'alle beetjes helpen', in april 2017 voor het eerst sinds ja ren de toegangsprijs. Een regulier kaartje gaat dan van 8,50 naar 9,50 euro. Voor kinderen, jonge ren en pashouders blijft de en tree gratis. De prijsverhoging valt samen met de heropening van de vaste presentatie (de verdieping met de wandtapijten). „Die wordt hele maal vernieuwd. Daar word ik héél erg blij van. We gaan ook een grote campagne opzetten, zo dat we weer in the picture zijn." Zonne-energie Via het Gemeentefonds ver deelt de minister van Binnen landse Zaken en Koninkrijks relaties geld over de gemeen ten. Dat gaat aan de hand van tal van criteria. Twee jaar geleden werd de huidige verdeling van dit geld onder de loep genomen, omdat deze vooral ongunstig bleek te zijn voor kleinere plattelandsge meenten. Dankzij een nieuwe verdeelsleutel zouden elf van de dertien Zeeuwse gemeenten er vanaf dit jaar op vooruit gaan, met bedragen tussen de 300.000 en 1,1 miljoen euro. Middelburg en Vlissingen zou den ongeveer een ton moeten inleveren. Minister Blok besloot echter de herverdeling van het geld maar gedeeltelijk door te voe ren. Hij vond dat de grote ge meenten er te sterk op achter uit zouden gaan. De minister blijft voorlopig bij bij dit standpunt. Wel laat hij een 'fundamentele verken ning' uitvoeren omdat het eer der onderzoek volgens hem 'open einden' heeft achtergela ten. Elf van de dertien gemeenten zouden er op vooruit gaan 112 NIEUWS Motorrijder tuimelt over rennende haas Dronken man rijdt f ietsster aan Brand in Saranzijnstraat vrijdag 9 september 2016 Museum moet alert blijven Marjan Ruiter: „We zijn onderscheidend, het publiek weet ons te vinden en de financiële situatie is goed, maar we kunnen niet achteroverleunen." foto ruben oreel Rolf Bosboom Middelburg Omdat duurzaam onze passie is Duurzame technieken Walhout www.dt-walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 5: 4481DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 tn -r— 1 De Tuin-Kamer, UlH Uw Groene Vakwinkel /y Weihoek14 Kul7)&r 4416 PX Kruiningen T 0113-572406 UwGroeneVakwinkel www.detuin-kamer.nl TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 's avonds afspraak mogelijk Minister Stef Blok is voorlo pig niet van plan om kleinere gemeenten meer geld te ge ven ten koste van de grote. Hij antwoordt dit op vragen van de CDA-Kamerleden Mus tafa Amhaouch en Erik Ron- nes. Theo Giele Den Haag WILHELMINADORP Bij eenzijdig ongeval op de Langeweg in de buurt van Wil- helminadorp is woensdag avond een motorrijder ge wond geraakt. De motorrijder kwam rond 21.25 uur ten val. De oorzaak van het ongeval zou een plot seling overstekende haas zijn, aldus HV Zeeland. Het slachtoffer werd per am bulance naar het ziekenhuis gebracht. Na het ongeval werd het ver keer enige tijd over één rij baan geleid, maar dat leidde verder niet tot problemen. TERNEUZEN Een 54-jarige man is woens dag opgepakt voor het aanrij den van een fietsster op de Axelsestraat in Terneuzen. Het slachtoffer, een 52-jarige vrouw, is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De man reed om 15.30 uur vanuit het centrum over de Axelsest raat. Bij het passeren van de fietsster ging het mis. Hij raak te haar en een geparkeerde auto. De vrouw viel daardoor op de grond. De politie liet de man een blaastest doen. Daar uit bleek dat hij dronken was. Ook had hij geen geldig rijbe wijs. De man moest daarop mee naar het politiebureau, 's Avonds is hij vrijgelaten. VLISSINGEN In een woning aan de Saran zijnstraat in Vlissingen is eind donderdagochtend brand uit gebroken. De brand woedde op de begane grond en eer ste verdieping. Om 11.48 uur kwam de melding bij de hulp diensten binnen. In de keuken waren de vlammen twintig mi nuten later onder controle. Een zolderraam is geforceerd om de tweede verdieping te kunnen blussen. De brand weer onderzocht de woning op eventuele andere brand haarden. De naastgelegen panden zijn uit voorzorg door de politie ontruimd. Om 13.00 uur waren alle vlammen ge doofd. 800 m2 pure inspiratie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37