Nabil doet de deur op slot in Hoek Zeeland niet meer braafste jongetje 'Mijn ex heeft porno erop gezet' Wielrenner rijdt jongen van 12 aan 3 Nabil El Marji, woonde het allerlangst in het tijdelijke asielzoekerscentrum in Hoek. Hij was de zevende die op 2 december de bus uitkwam op Ma rina Beach en een handje kreeg van burgemeester Lonink van Ter- neuzen. „En ik ben de allerlaatste die weggaat. Er zijn nu nog vier man- Mijn ex moet de kinderporno op mijn oude computer gezet heb ben om mij een hak te zetten, ver moedt een inwoner van Tholen. De 32-jarige S. van W. moest don derdag voor de Middelburgse rechtbank verschijnen omdat de politie kinderporno op zijn com puter had aangetroffen. Zijn ex was, na de scheiding, op zoek ge gaan naar foto's van de geboorte van hun kindje en trof toen de kinderporno aan waarna ze de computer afleverde bij de politie. Tijdens de zitting vertelde de man dat hij onschuldig is en dat hij nooit die kinderporno op zijn nen over. Ik ga maandag weg. Ik doe hier de deur weer op slot." El Marji komt uit de Syrische hoofdstad Damascus en heeft in middels een verblijfsvergunning. Dit was een van de beste kam pen, zegt hij. „Ik ben in twaalf kampen geweest en hier waren de mensen zo behulpzaam. Hier had je tenminste nog privacy en hoef de je niet de douche met twintig man te delen. Veel mensen waren hier ook bedroefd dat ze weer weg oude computer gezet kan heb ben. De computer was na de scheiding bij zijn ex achtergeble ven, verklaarde hij. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk stelde dat het zeer aannemelijk is dat de man wel die kinderporno gedownload heeft. Uit onderzoek door het Ne derlands Forensisch Instituut (NFI) blijkt dat het downloaden gebeurde toen de twee nog sa menwoonden. „Zij was toen in verwachting. Waarom zou ze toen al die kinderporno hebben gedownload. Er was toen nog geen sprake van een scheiding. De relatie was nog goed." Volgens de officier kan het echt niet anders dan dat Van W. diege- lk ben in twaalf kampen geweest, dit was een van de beste moesten omdat ze het hier zo goed hadden. Je hebt echt geluk ne is die de kinderporno gedown load heeft. Hij wees de rechtbank ook naar de zoektermen die ge bruikt zijn om kinderporno te Officier eist celstraf van één dag, werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijk vinden. „Die laten aan duidelijk heid niets te wensen over." Hij vindt het bovendien zorgelijk dat gehad als je hier heen kon. Ik weet hoe het is in Griekenland en Ita lië; een zootje." Nabil El Marji hoeft hierna niet meer naar een noodopvang of azc, hij gaat in Katwijk wonen. Hij is er heel tevreden mee. „Ik ben telecommunicatieinge- nieur en in Katwijk zit ik wel dicht bij Amsterdam en Rotter dam maar niet in de grote stad zelf. In de grote stad zou ik niet willen wonen." de inwoner van Tholen blijft ont kennen. „Dat houdt in dat het risi co blijft bestaan dat hij in herha ling valt." Hij eiste een celstraf van één dag, een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. „Die ene dag eis ik omdat dat nu een maal wettelijk moet." Raadsman Paul Bakkum pleitte voor vrijspraak. Volgens hem is het wel heel toevallig dat de vrouw op zoek naar de foto's ook gekeken heeft in de map met ver wijderde bestanden. Tevens stel de hij dat er op een tijdstip meer dere bestanden op de computer zijn geplaatst. „Dat kan niet als het via downloaden is gebeurd." Uitspraak 22 september. VLISSINGEN Bij het huisvesten van vluchtelingen met een ver blijfsvergunning (statushouders) loopt Zeeland wat achter op sche ma. Stond de provincie vorig jaar steevast in de top van het klasse ment, nu is Zeeland afgezakt naar de onderste regionen. De Zeeuwse gemeenten hebben de taak voor eind dit jaar 631 sta tushouders onderdak te verschaf fen. Op 1 september stond de tel ler op 117 ofwel 18,5 procent van de taakstelling. Alleen de provin cie Groningen doet het slechter (14 procent). Terneuzen is binnen Zeeland koploper. Die gemeenten heeft voor 31 mensen woningen gevon den. Ruim eenderde van de taak is daarmee volbracht. Veere heeft pas 6 procent. Deze gemeente heeft in het verleden haar taakstel ling niet volbracht. Die achter stand moet nog worden ingelo pen. Veere is niet de enige Er zijn ook gemeenten die meer deden dan gevraagd en bouwden daar mee krediet op. Voorbeeld daar van is Kapelle, dat dit halfjaar maar voor 9 mensen een plaats hoeft te vinden. SAS VAN GENT De politie is op zoek naar een wielrenner die woensdagochtend een 12-jarige jongen heeft aangereden op het fietspad aan de Westkade in Sas van Gent. De renner ging er na de aanrijding vandoor. De jongen reed tussen 7.15 uur en 7.30 uur op het fietspad toen hij vanachter werd aangereden. Hij viel op de grond en raakte lichtgewond, zijn fiets raakte beschadigd. Doorrij den na een aanrijding is volgens de politie een misdrijf en een strafbaar feit. De politie vraagt mensen met meer informatie zich te melden. vrijdag 9 september 2016 De laatste asielzoekers zijn vertrokken uit Marina Beach in Hoek. foto ronald den dekker Guido van der Heijden Hoek Emile Calon Middelburg —Nabil El Marji Stand van zaken per 1 septem- ber, tussen haakjes de taakstel- ling tot eind 2016. Terneuzen 31 (86) 36% Goes 13 (56) 23% Vlissingen 17 (62) 22% Noord-Beveland 2 (9) 22% S-Duiveland 12 (59) 20% Reimerswaal 6 (30) 20% Sluis 7 (39) 18% Hulst 8 (50) 16% Middelburg 11 (94) 12% Borsele 3 (26) 12% Tholen 4 (40) 10% Veere 3 (54) 6% Kapelle 0 (9) 0%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36