Voor Giant dreigt nu de nul Ik ben nu met zilve 31 Toch geen transfers in Madrid Sprintster sluit seizoen af in Brussel tegen rivale Thompson Nog één clash voor Dafne Schippers. Vanavond sluit de sprintster in Brussel haar olympische seizoen af. „Bijzonder dat ze hier in België zon groot stadion vol krijgen bij een atletiekwedstrijd." In Brussel kan ik geen revanche nemen. Dit staat los van Rio Of zeg in plaats van drie kan sen maar één kans. In de tijdrit van vandaag en de bergrit van morgen heeft men zonder wa pens als Tom Dumoulin en de afgestapte Warren Barguil wei nig te zoeken. „Eigenlijk heb ben we zondag alleen nog die sprint in Madrid", beseft ploeg leider Arthur van Dongen. De kans bestaat dat de Bra bander bij zijn grote ronde-de- buut meteen tekent voor de eer ste grand tour van Giant zon der dagsucces sinds de Giro van 2015. Destijds al een unicum, na zeven succesrondes op rij. „Nikias kwam nu gewoon te laat op gang", doelt Van Don gen op sprinter Nikias Arndt, die gisteren als tweede eindig de. „Maar hij wordt wel steeds beter. Van de week al derde, nu weer tweede. In de afgelopen Giro reed hij ook een paar keer kort, om vervolgens in Turijn de slotrit te winnen. Dus daar houden we ons maar aan vast." In een angstaanjagend zware Vuelta waar alle topsprinters voor pasten, werd gisteren toch al voor de vijfde keer gesprint. „Wij hebben Nikias écht be wust voor die sprints meegeno men. En ik denk dat deze Vuel ta voor een paar ploegen zon der sprinter ook best wel een gemiste kans is", aldus Van Dongen. MADRID Real Madrid en Atlético Madrid moeten het komende jaar alsnog rekening houden met een transferverbod. De Spaan se topclubs hebben de re gels overtreden bij het aantrekken van jonge spe lers en de beroepscommis sie van wereldvoetbalbond FIFA heeft hun beroep te gen de voorgenomen straf gisteren afgewezen. Real en Atlético kondig den direct aan naar het in ternationaal sporttribu- naal CAS te stappen. In 2015 kreeg FC Barcelona een soortgelijke straf. In de lobby van het Sheraton Ho tel in hartje Brussel hangt daags voor de Memorial van Damme een grote verzameling topatleten rond. De blikvangers zijn een voudig te herkennen. Elaine Thomp son is er. De twee gouden plakken die Dafne Schippers graag had willen heb ben, heeft ze veilig weggeborgen. IAAF-voorzitter Sebastian Coe is druk in de weer met zijn mobieltje. En Schippers. Ze loopt relaxed het pers zaaltje binnen. Op 18 augustus smeet ze haar spikes uit pure frustratie op de baan, na de olympische finale van de 200 meter. Die beelden liggen nog vers in het ge heugen. Maar de tijd heeft haar won den iets geheeld. „Ik kijk er nu toch iets anders tegenaan", vertelt Schip pers in aanloop naar de laatste Dia mond League-wedstrijd. „Ik kwam natuurlijk voor goud, maar ik ben best wel blij met die zilve ren medaille. Het gaat om details. De sprint is centimeterwerk. Vorig jaar op de WK was het net wel, nu net niet. Als je mij twee jaar geleden had gezegd dat ik goud zou halen op de WK en zilver op de Spelen dan had ik je voor gek verklaard." Lijstje Vanavond eindigt haar seizoen met een 100 meter in een vol Koning Bou- dewijn Stadion. Daarna gaat ze drieën halve week op vakantie. Met coach Bart Bennema zal ze daarna het sei zoen evalueren. Hoog op het lijstje zal haar plotselinge liesblessure tijdens de belangrijkste week van het jaar staan. Maar eerst volgt er dus nog één clash. Met hoe kan het ook anders: Elaine Thompson. De vrouw waar Schippers hoogstwaarschijnlijk haar gehele carrière gevechten mee zal moeten uitvechten op de atletiekbaan. De twee concurrentes zijn leeftijds genoten, beiden 24 jaar. Ze schelen haast niets. Thompson is 13 dagen jon ger. „We respecteren elkaar, maar ik kan niet zeggen dat we elkaar goed kennen. We groeten elkaar vriendelijk en dat is het wel zo'n beetje", zegt de Jamaicaanse, die zich een nieuw kort kapsel heeft laten aanmeten. Schippers versloeg haar vorig jaar bij haar doorbraak op de WK in Pe king, toen ze goud op de 200 meter pakte. In Rio deed Thompson wat Schippers voor ogen had. De Jamai caanse pakte tweemaal goud, op de 100 en de 200 meter. „Ik kan hier in Brussel ook geen revanche ne men", zegt Schippers. „Natuurlijk wil ik hier graag winnen, maar deze wedstrijd staat los van de Spelen." Vorig jaar won Schippers in Brus sel. Er reizen zo'n 1500 Nederlandse fans speciaal naar de Belgische hoofd stad af om haar te zien lopen. „Dat is natuurlijk heel erg leuk. En ik vind het ook bijzonder dat ze hier in Bel gië zo'n groot stadion vol krijgen bij een atletiekwedstrijd." Het seizoen is lang geweest, zwaar ook. Op 6 februari begon Schippers met een 60 meter in Karlsruhe. Con tinu voelde ze naar eigen zeggen 'de druk in Nederland' na haar wereldti tel een jaar eerder. „Ze zetten je op een lijstje met goudenmedaillewin naars en het enige dat je dan nog moet doen, is die gouden medaille even gaan oppikken. Zo eenvoudig is het natuurlijk niet." Hopen De strijd met Thompson vanavond is niet alleen voor de eer. Voor de winnaar van het eindklassement van de Diamond League-serie ligt 40.000 dollar en een diamant klaar. De achterstand van Schippers op Thompson bedraagt acht punten. Haar opdracht: winnen, en dan ho pen dat haar rivale niet als tweede eindigt. Oaaega vrijdag 9 september 2016 Ze winnen altijd. Ze winnen overal. In deze Vuelta a Espana dreigt Giant-Alpecin echter met lege handen ach ter te blijven. Nog drie kansen op dagsucces heeft de wit-zwarte formatie. Arjan Schouten Gandia Pim Bijl Brussel Dafne Schippers 5russeU a,rPOrt brusseLs airport Dafne Schippers kijkt inmiddels met een trots gevoel terug op haar zilveren plak in Rio. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32