V Amerikaanse aanpak moet Formule 1 groter maken r 30 Feyenoorder Kuyt raakt 'm niet goed ê- '%v Een wespenbeet zorgde er voor dat het KLM Open van zijn groot ste blikvanger werd beroofd. De Belg Thijs Pieters werd maandag middag tijdens het pretrondje met Joost Luiten in een duim ge stoken. Het leek vrij onschuldig, een medewerker smeerde er ter plekke een zalfje op, maar er volg de een allergische reactie met griepverschijnselen. Gistermor gen in alle vroegte meldde Pieters zich bij de organisatie in Spijk ziek af voor het toernooi. Luiten stond in te spelen toen hij het nieuws van de afzegging hoorde. Hij zou samen met Pie ters en de Oostenrijker Wiesber ger zijn eerste rondje lopen. „Mij maakt het niet uit met wie ik speel, Pietje of Klaasje, maar voor de organisatie en het publiek is dit doodzonde", aldus Luiten, am bassadeur van het toernooi. Concurrent Het betekende voor de Nederlan der wel een concurrent minder, maar er bleven er nog genoeg over, zo bleek tijdens de eerste dag. Met twee slagen onder par, het baangemiddelde, staat Luiten slechts gedeeld 32ste. Hij is daar mee ook niet de beste Nederlan der. Dat is verrassend Rowin Ca ron, een 23-jarige amateur. Hij deelt met zijn sterke -5 met zeven anderen de tweede plaats, één slag achter koploper Ben Evans (65 slagen, -6). Caron, afkomstig uit Ooster- VLIEGTICKETS Heb niet boven mijn kunnen gespeeld. Ik zou deze score zo weer kunnen halen hout, komt zeker niet uit het niets. Hij staat te boek als een groot talent en deed al vijf keer eerder mee aan het KLM Open, waarbij hij eenmaal de 'cut', de kwalificatie voor de laatste twee dagen, haalde en 63ste werd. Ca ron studeerde en golfde vier jaar in de Verenigde Staten en het is de bedoeling dat hij binnenkort prof wordt. Nuchter sprak Caron gisteravond na de eerste dag over 'een solide ronde', waarin hij niet één bogey (één slag meer), maar wel vijf keer een birdie (één slag minder) sloeg. Optimistisch Luiten was ook niet ontevreden met zijn -2. „Alles onder par op zo'n eerste dag is prima",' zei hij. „Want als je hier even niet oplet, sta je er zo twee of drie slagen bo ven." Luiten is optimistisch voor het vervolg van het toernooi. „Ik begin mijn swing weer te vertrou wen", vertelde hij. The Dutch, voor het eerst gastheer voor de KLM Open, is zijn thuisbaan en hij weet als geen ander dat het er kan spoken. „Vooral als er wind staat, is het een van de moeilijkste banen van het circuit. Dan kun nen er gekke dingen gebeuren." In de middag stak de beruchte wind inderdaad op, maar Caron liet zich er niet door uit zijn spel brengen. „Ik had er eigenlijk niet zo veel last van. Ik raakte de bal len gewoon goed. Op een gegeven moment zat ik in een flow." Hij was zelf niet verrast door zijn goe de prestatie. „Ik heb niet boven mijn kunnen gespeeld. Ik zou de ze score morgen (vandaag, red.) weer kunnen halen." Het stemde Luiten tevreden dat er al op de eerste dag in Spijk veel publiek was komen opdagen. Hij wist dat er veel bekenden van hem waren. Dat vergt, stelde hij, ook veel concentratie. Oogkleppen „Ik moet me op mijn spel blijven focussen en sta dan ook met oog kleppen voor te spelen. Daarom loop ik tussen het publiek door met mijn hoofd naar beneden. Dat is niet lullig bedoeld." En Pieters? Zijn vele fans kregen hun geld niet terug - gelukkig de den er nog drie Belgen mee. De golfer zelf zal ongetwijfeld weer fit zijn als hij aan het einde van de maand in de Verenigde Staten met het team van Europa om de Ryder Cup moet spelen. „Ik ben het verschuldigd om volgend jaar terug te komen en mijn titel (van 2015, red.) te verdedigen", liet Pie ters vanaf thuis weten. v - - 1 -sv*. Ja, de markante 85-jarige grote kleine man, gaat niet weg. Liber ty Media houdt hem er (voorlo pig) graag bij. Wel krijgt Ecclesto ne met de Amerikaan Chase Ca rey een bestuursvoorzitter boven zich die vermoedelijk behoorlijk hands-on zal zijn. Vooral rond of na het eerste kwartaal van 2017. Carey staat in de Verenigde Sta ten bekend als de man die FOX groot maakte met nieuws en de NFL. Hij is aangesteld om de For mule 1 meer als merk neer te zet ten, de teams de kans geven in de sport te investeren, de racekalen der te laten groeien, meer com merciële deals te sluiten en meer media content te brengen, vooral digitaal. Carey noemt de Formule 1 niet voor niets een key player in de groeimarkt voor live sport. Dat is afwachten. Het lijkt erop dat de sport in ieder geval een gro tere aanwezigheid krijgt op social media en grands prix meer als evenemente gaan worden neergezet. Denk bijvoorbeeld aan het streamen van clips, maar ook meer concerten zoals ze nu al na sommige races wor den gehouden of andere evene menten als het Formule 1- circus in de stad is. De opzet van raceweekends is verder al jaren een discussiepunt en zal wellicht ook onder de loep genomen worden. Die krijgen dus de kans een be lang in de sport te nemen. Een mooie manier om wat extra's te verdienen en ogenschijnlijk ook om teams binnenboord te hou- ÉF want de deals met de topteams lopen voor zover bekend eind 2020 af. Regeltechnisch gezien is het verder afwachten. Voor 2017 zijn al nieuwe techni sche regels opgesteld die voor meer spectaculaire, mediagenieke actie moeten zorgen, dus dat valt mooi samen. vrijdag 9 september 2016 Amateur Caron blijft Luiten op eerste dag KLM Open voor Na het terugtrekken van favo riet en titelhouder Thijs Pieters kon het KLM Open wel een flin ke opsteker gebruiken. Die kwam op de eerste dag niet van Joost Luiten, maar van de Neder landse amateur Rowin Caron. Hans Klippus Spijk Joost Luiten tijdens de eerste dag van de KLM Open. fotoanp Rowan Caron, amateur SPIJK Feyenoorder Dirk Kuyt was een van de 50 amateurgol fers die het op de eerste dag van het KLM Open tegen de profs mochten opnemen. Op hole 14 kregen ze de gelegen heid om hun afslag dichter bij het putje te slaan dan de drie topspelers van betreffende rondje. Kuyt raakte met een 'ijzer-7' de bal niet goed en was kansloos. Een Belgische amateur (handicap 5.9) was wel succesvol, onder anderen tegen de winnaar van 2003, Maarten Lafeber, en kreeg twee vliegtickets cadeau. 7 miljard euro: de waarde van de transactie die de Amerikaan se mediagigant Liberty Media de nieuwe Formule 1-exploitant maakt. Wat betekent dat voor de sport? Daan de Geus Rotterdam Blijft Bernie Ecclestone de baas? Wat willen Liberty Media en Ca rey? Zal de Formule 1 veranderen? Wat verandert er voor de teams? Red Bulls Max Verstappen. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31