O. Op zoek naar een nieuwe pupil Marokkaanse middenvelder is klaar om het 28 Alle ogen zijn dit weekeinde gericht op Hakim Ziyech, de man die Ajax beter moet maken. Maar denk niet dat de van FC Twente overgekomen sterspeler ervan in de war raakt. Alles in mij had deze stap nodig. De drive om me ook bij Ajax te bewijzen Kort Lochte geschorst na rel Ryan Lochte is door de Amerikaanse zwem- bond voor tien maanden geschorst. Bij de laatste Olympische Spelen kwam de meer voudige olympisch en wereldkampioen in opspraak, nadat hij samen drie teamgeno ten een gewapende overval bij een benzine station in Rio had verzonnen. Zijn collega's zijn voor vier maanden geschorst. Ook Teunissen naar Giant Wielrenner Mike Teunissen verruilt Lotto- Jumbo voor Giant-Alpecin. De 24-jarige Limburger heeft een tweejarig contract getekend bij de ploeg die volgend jaar met hoofdsponsor Sunweb in het peloton actief is. Teunissen is na Wilco Kelderman de tweede renner die dit najaar de overstap maakt van Lotto-Jumbo naar Giant. Rentree Robben dichterbij Aanvaller Arjen Robben hervat zondag bij Bayern München de groepstraining. De 32-jarige aanvoerder van het Nederlands elf tal raakte medio juli opnieuw geblesseerd. De Duitse kampioen speelt vanavond uit te gen het Schalke 04 van Klaas-Jan Huntelaar. Het is de eerste wedstrijd in een serie van zeven duels in twintig dagen. UITSLAGEN Haase Bauer Hakim Ziyech zit ontspannen in de kantine van trainingscom plex De Toe komst. Sieraden om pols en vin gers. Een beige broek en trui om zijn tengere lijf. Daar zit hij dan. De man die populistisch genoeg de tot voor kort gemiste schakel wordt genoemd die Ajax er boven op moet helpen. Je zou het stem pel maar mee krijgen: de redder van 's lands grootste club die voor lopig zwalkend het voetbalsei zoen begon. Wat is er veel gezegd over zijn komst, geschreven ook. Elf mil joen euro hangt er om zijn nek. Al leen Miralem Sulejmani was ooit duurder. Die Ziyech dus staat voor zijn debuut bij Ajax, zondag is het zo ver tegen Vitesse. Beluis ter Ziyech en hij kijkt er vooral naar uit. Een last op zijn schou ders? Nee joh, het is wel het laat ste dat hij nu uitstraalt. Harnas „Ik kan wel aardig met druk om gaan hoor", zegt de 23-jarige inter national van Marokko. „Eigenlijk heb ik dat altijd wel gehad. Zit in mijn karakter. Ben vroeger ook hard geworden. Heb een harnas om me heen gekregen. Toen ik tien jaar was, overleed mijn vader. Dat heeft zoveel impact om mij ge had. Dan raak je daarna niet zo snel meer van de wijs. Het heeft me sterk gemaakt. Ik trek me daar om niet zoveel aan van wat de bui tenwereld verwacht. Ik kan die druk heel goed naast me neerleg gen." Ziyech leeft vanuit de koffer in een hotel, op huizenjacht nog in en rond Amsterdam. Toch heeft hij inmiddels rust in zijn hoofd. De afgelopen maanden waren hec tisch. Want altijd wist hij dat hij FC Twente zou verlaten, maar het gebeurde dus pas enkele dagen voor het sluiten van de transfer markt. En die onzekerheid was las tig, erkent Ziyech. „Het is moeilijk geweest dat het zo lang duurde. Bij Twente is het zo'n bizarre tijd geweest. Ik snakte echt naar iets nieuws, maar zat lang nog ge woon bij Twente. Dat heeft ook in vloed op je motivatie. Zo eerlijk moet je gewoon zijn. Dat is vol gens mij best menselijk." Toch was zijn afscheid waardig. Zijn laatste groet aan de Grolsch Veste was er één tegen Sparta, compleet met twee doelpunten. „Ik wist toen al dat het mijn laat ste wedstrijd was. Dan wil je echt nog een keer aanzetten. Mooi dat het toen gelukt is." NA WAWRINKA vrijdag 9 september 2016 ZWEMMEN WIELRENNEN VOETBAL Ryan Babel (29) is per direct weg bij Al Ain uit de Verenigde Arabische Emiraten. De aan valler van onder meer Ajax en Liverpool heeft zijn contract laten ontbinden en is transfervrij. PEC Zwolle heeft Danny Holla opgepikt. De middenvelder tekent voor één jaar. Holla (28) verliet ADO Den Haag in 2014 voor het Engelse Brighton Hove Albion, waar hij afge lopen zomer zijn contract liet ontbinden. TENNIS New York (VSt). US Open. Mannen, kwartfinales: Nishikori (Jap/6) - Murray (GBr/2) 1-6 6-4 4-6 6-1 7-5, Wawrinka (Zwi/3) - Del Potro (Arg) 7-6 (5) 4-6 6-3 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Halep (Roe/5) 6-2 4-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Spanje. UCI WorldTour. Achttiende etappe, Requena - Gandfa: 1 Nielsen (Den) 200,5 km in 4.54.31, 2. Arndt (Dui), 3. Drucker (Lux), 4. Bennati (Ita), 5. Van Genechten (Bel), 6. Reijnen (VSt), 31. De Kort, 76. Terpstra op 0.15, 83. Gesink, 86. Tankink, 126. Bouwman, 2.40, 131. Keizer 3.24,157. Stamsnijder 5.32. Algemeen klassement: 1. Quintana (Col) 74.30.03, 2. Froome (GBr) 3.37, 3. Chaves (Col) 3.57, 4. Contador (Spa) 4.02, 5. Yates (GBr) 6.03, 6. Talansky (VSt) 7.34, 51. Gesink 1.33.40, 99. De Kort 2.56.06,106. Tankink 3.06.44,124. Bouwman 3.31.36, 133. Stamsnijder 3.46.23, 138. Keizer 3.55.17,141. Terpstra 4.02.23. u Tennisser Robin Haase heeft gis teren de kwartfi nales bereikt van de challen ger in Alphen aan den Rijn. In anderhalf uur won hij van Ger main Gigounon uit België. Van daag wacht de Fransman Con stant Lestienne. I Marianne Vos (foto) heeft de tweede etappe in de Ronde van België gewon nen. In het alge meen klasse ment nam ze de leiding over van Lucinda Brand. Voor Vos was het al haar zes de internationale zege dit seizoen. 5 De Australische wielrenner Jack Bauer heeft gis teren de vijfde etappe van de Ronde van Brit- tannië gewon nen. Dylan Groe- newegen kwam als vijfde over de streep. De Belg Julien Vermote blijft drager van de leiderstrui. ■E o 'Ik kan wel met Daniël Dwarswaard Amsterdam Hakim Ziyech ROTTERDAM Richard Krajicek werkte het afge lopen grasseizoen kort samen met Stan Wawrin ka. Dat beviel hem goed. Hij zoekt dan ook een nieuwe pupil, praat veel met spelers en hun coaches. Vorige week dacht hij rond te zijn met iemand, maar woensdag werd Krajicek wakker met het bericht op zijn te lefoon dat het toch niet doorging. Hij zegt niet om wie het gaat. „Het is Richard Krajicek: „Ik ben eerst toernooidirecteur, dan coach." foto pim ras al eens eerder gebeurd. Ook een keer vanuit mijn kant, omdat die speler, uit de top tien overigens, maar acht weken samen wilde reizen. Dat vind ik eigenlijk te weinig. Je hebt pas impact als je vijftien of twintig weken per jaar meegaat. Maar misschien moet ik dat heroverwegen en is met acht weken beginnen he lemaal niet verkeerd. In alle gesprekken die ik voer, zeg ik heel duidelijk dat ik eerst toernooidi recteur ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29