Noodsteun weer ter discussie Er komt geen eind aan de daling van hypotheekrente 19 TIPS len snel op. Bij vrouwen verloopt de carrière vaker horizontaal: ze hebben opeenvolgende banen op hetzelfde niveau, met ongeveer hetzelfde salaris. Mannen krijgen vaker hogere functies, met bijbe horend loon." Uit het Brits-Amerikaanse on derzoek blijkt dat vrouwen even vaak als mannen om een promo tie vragen. Zou de manier waaróp ze ergens om vragen wellicht tot minder resultaat kunnen leiden? „Ik heb nooit bewijs gezien dat vrouwen slechtere onderhande laars zijn", zegt Oswald. „Maar in dit onderzoek hebben we dat niet kunnen meten." Pouwels sluit niet uit dat de ma nier waarop vrouwen onderhande len een rol speelt. „Maar het lijkt er ook zeker op dat stereotypering en onbewuste aannames van werkgevers hierin een rol spelen." Daar komt bij: in hoeverre kiezen vrouwen er écht zelf voor om min der te gaan werken of die promo tie niet na te jagen? We zeggen wel erg makkelijk dat vrouwen hun salarisachterstand aan zich zelf te wijten hebben door partti me te gaan werken zodra er kinde ren komen, stelt Pouwels. „Zorg taken komen nog altijd groten deels op de schouders van vrou wen terecht. Om die met hun werk te kunnen combineren, kie zen ze wellicht vaker een baan in een softere sector zoals de zorg of bij de overheid. Is dat dan een vrije keus? Er zit blijkbaar ook iets in de samenleving dat voor die on gelijke verdeling zorgt. De over heid en het bedrijfsleven zijn zich daar onvoldoende bewust van." AMSTERDAM Aan de aanhou dende daling van de hypotheek rente lijkt vooralsnog geen einde te komen. Gisteren verlaagde ING diver se tarieven verder. Daarbij zakte de rente op een lening voor één jaar onder bepaalde voorwaar den voor het eerst zelfs tot lager dan t procent. ING verlaagde het tarief voor een lening met Nationale Hypo theekgarantie (NHG) met 35 ba sispunten naar 0,99 procent. Daarnaast ging het tarief voor een vergelijkbare lening met een rente die voor tien jaar is vastge zet naar 1,59 procent. Een woord voerder van de hypotheekver strekker sprakvan de laagste ta rieven ooit. De verlaging bij ING past in het beeld van de de al maar dalende rentes van de afge lopen jaren. Die zijn het gevolg van het stimuleringsbeleid van de Europese Centrale Bank en de scherpe concurrentie tussen geldverstrekkers. De keerzijde van de lage hypo theekrente wordt gevormd door de lage tarieven op spaarrekenin gen. Momenteel biedt geen enke le instelling in Nederland meer dan 1 procent rente op vrij op neembare spaartegoeden. Geld voor vijf jaar wegzetten levert nog geen 1,5 procent rente per jaar op. V En als de voortekenen niet bedrie gen, zouden de gemoederen wei eens hoog kunnen oplopen. In weerwil van alle fraaie beloften lijkt 'Athene' afgelopen zomer nauwelijks te zijn opgeschoten met de beloofde hervormingen van de economie en de privatise ringen van de staatsbedrijven. Daarmee zet het Zuid-Europese land de voor september voorziene uitbetaling van 2,8 miljard euro noodsteun op het spel. De Grieken zouden maar twee van de vijftien beoogde maatrege len hebben uitgevoerd. De baas van het Europese noodsteunfonds ESM, de grootste geldschieter, Klaus Regling, trok daarover deze week al aan de bel. Vooral in de bank- en energie sector moet nog veel gebeuren. Daarnaast willen eurogroepvoor zitter Jeroen Dijsselbloem en zijn collega's opheldering van de Griek se minister Euklides Tsakalotos over het agentschap dat de ver koop van staatseigendommen, zo als havens en vliegvelden, in goe de banen moet leiden. Dat loopt nog steeds niet en er is ruzie over de samenstelling van de raad van toezicht. Privatiseringen zouden in totaal 50 miljard euro in het laa tje moeten brengen. vrijdag 9 september 2016 6 Je hoeft niet direct ak koord te gaan. Zeg dat je op het voor stel terugkomt om een goede beslissing te kunnen nemen. BRON: WOMEN INC Bereid je onderhande ling goed voor. Verdiep je in de salarissen in je branche en vraag gerust aan collega's wat zij verdienen. 2 Bij 'nee' begint je onderhandeling pas. Laat je niet uit het veld slaan. 3 Bedenk verschillende scenario's. Zit een hoger salaris er niet in, probeer dan bijvoor beeld een opleiding of volgen de carrièrestap af te dwingen. 4 Verdiep je in de wette lijke verlofregelingen. zodat je weet waar je recht op hebt wanneer je over weegt vanwege de kinderen minder te gaan werken, 5 Overweeg een andere baan te zoeken. Een nieuw contract is hét moment om een grotere sprong in salaris te maken dan de gebruikelijke jaarlijkse stap- @RLOppenheimei Eurogroepvoorzitter Jeroen Dijsselbloem. fotoanp BRATISLAVA De Grieken kun nen vandaag hun borst natma ken. De ministers van Financiën uit de eurozone buigen zich in Bratislava wederom over de Griekse begrotingsdiscipline.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19