13 Gillette Gillette werkstelligen. Maar hij kon me niks ge ven." „Dat kwam na de revolutie, toen de ge vangenen werden vrijgelaten, onder wie mijn ooms en neven. Dat mijn va der niet meer leefde, was onontkoom baar. Ook de mensen in Libië verwacht ten niet meer dat hij gevonden zou wor den. Als ze over hem spraken, zeiden ze erachteraan: moge hij rusten in vre de. Uiteindelijk wordt de drang om de waarheid te vinden belangrijker dan het verlangen om hoop te houden." „Ik vond het te zwaar om de plek te zien waar mijn vader werd vastgehou den. We kregen in totaal drie gesmok kelde brieven van hem uit de gevange nis. De laatste was van oktober 1995. Hij vertelde tot in detail over zijn situa tie. Het was moeilijk om te lezen. Ik wilde de sfeer niet voelen, omdat ik wist wat hij daar had doorgemaakt. „Ik wilde ook genieten van de schoonheid van Libië. Het licht, de zee, de mensen, het eten. Dat is het land waar mijn vader zoveel van hield en waarvoor hij alles wilde opofferen." „Ik ben er niet meer zo door geobse deerd. Het heden en de toekomst wor den niet meer gegijzeld door iets wat ie mand me kan vertellen over wat er met mijn vader is gebeurd. „Ik wil vooruit kijken, zonder hem te vergeten. Ik heb geen zekerheid. Het lijkt me duidelijk dat hij dood is. We weten alleen nog steeds niet hoe, wan neer en waar het gebeurd is." Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay (^Kl „Zijn afwezigheid maakt hem meer aanwezig, op een manier die moei lijk te verdragen is. Ik was geobse deerd door de drang om hem te vin den. Ik droomde veel over hem. Elke dag dacht ik: waar is hij, wat moet hij doorstaan?" „Dat ik zelfmoord wilde plegen, heb ik nooit iemand eerder verteld. Zelfs niet mijn eigen vrouw. Ik vind het moeilijk om erover te praten. Het zegt iets over mijn wanhoop." „Daar was ik zeker bang voor. Het bracht ook mijn leven en dat van an deren in gevaar. Maar ik kon niet blij ven zwijgen. Vijfjaar kon ik mijn fa milie in Egypte niet bezoeken omdat het te gevaarlijk was. Zelfs mensen in Londen durfden geen contact met me op te nemen. Zo werkt angst." „Dat was absoluut het moeilijkste wat ik moest doen. Zitten tegenover iemand wiens vader mijn vader heeft laten verdwijnen, en mensen de opdracht gaf hem te martelen en waarschijnlijk te doden. „Het was het toch waard. Al was er maar 10 procent kans dat ik zou kun nen uitvinden of mijn vader nog leef de, of dat ik zijn vrijlating kon be- 46UHHI É^KOOPJEDEAL NLÏ DAGAANBIEDINGEN —J VAN 9 SEPTEMBER Nu slechts €19,95 Nu slechts 34,95 Nu slechts 24,95 Nu slechts 29,95 Nu slechts €18,95 Nu slechts 13,95 vrijdag 9 september 2016 BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Was dat het moment dat u definitief de hoop verloor uw vader terug te vin den? Waarom heeft u de Abu Salim-gevan- genis niet bezocht? Kunt u nu leven met het feit dat zijn lot ongewis blijft? I) NIET TEVREDEN? GELO TERUG! Uw vader is het grootste deel van uw leven afwezig geweest. Wat deed dat met u? U wilde in Parijs zelfs van een brug springen, omdat u de dood zag als enige verlichting voor de pijn van het gemis. U voerde vanuit Londen jarenlang campagne voor uw vader. Bracht u daarmee zijn leven juist niet méér in gevaar? Uiteindelijk had u zelfs een ontmoe ting met Seif al-lslam, de zoon van Khadaffi. De beruchte Abu Sa- lim-gevangenis in Tri poli, waar de vader van Haram Matar in 'verdween' en van waar hij zijn laatste brieven naar buiten smokkelde. FOTO SERGEY PONOMAREV/AP De terugkeer van Hisham Matar is deze week verschenen bij uitgeverij Meulenhoff. korting korting korting korting Stijlvolle Italiaanse Overhemden - 18 kleuren modellen! Gemaakt van 100% hoogwaardig katoen Optimaal draagcomfort en blijven lang mooi Verfijnde afwerking, Italiaans vakmanschap in optima forma Met dubbele kraag en stijlvol motief f VO Adviesprijs 59,95 f\kortingi Korting 67% U bespaart: 40,- Set van 8 Solar Deco LED Buitenlampen Gaan automatisch aan als het donker is Eenvoudig te plaatsen; geen kabels en schakelaars nodig Perfect ter inbraakpreventie Werkt goed met weinig zonlicht; dus ook perfect voor de herfst winter! Adviesprijs 149,95 Korting 77% U bespaart: €115,- 10 kilo vaatwastabletten van uitstekende kwaliteit (+/- 500 stuks) Uitstekende driedubbele werking: schoonmaak, glans en anti-kalk Genoeg voor 1 a 2 jaar gebruik; voorlo pig niet meer sjouwen Nog geen 5 cent per tablet, veel goed koper dan in de supermarkt! Adviesprijs 79,95 Korting 69% U bespaart: 55,- Comfortabele living room badjassen Verkrijgbaar in 2 modellen en vele leuke kleuren Gemaakt van heerlijk zacht en absor berend microvezel Voorzien van comfortabele kraag, 2 opsteekzakken en tailleband Adviesprijs 79,95 Korting 63% U bespaart: 50,- Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 37,95 Korting 50% U bespaart: €19,- Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 25,95 Korting 46% U bespaart: €12,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13