c* Ouderen naar grote hoogten ■I .wW-" Koningin op bezoek Vroeger Bouw appartementen en vermaakcentrum Houtmarkt Hulst gaat door Na tien jaar soebatten beginnen de voorbereidingen voor de bouw van Stadresidentie Houtmarkt in Hulst definitief aan het einde van dit jaar. De aanhouder wint. Ik hoop eind 2017 op de rode loper de cinema te heropenen IAXEL Piet Maas (88), Albert de Waal (90), Piet Ras (95, foto) en Marie Mulder (93) hadden een bijzondere wens; de bewoners van zorgcentrum Antonius in Kloosterzande wilden graag eens varen in een luchtballon. En zo geschiedde. Piloot Koen Auden- aert had nimmer zo'n vlucht gemaakt. „Het was fantastisch de passagiers zo te zien genieten." De wind voerde de ballon met m de hoogbejaarde passagiers en hun familie over het kanaal van 1 Gent naar Terneuzen en na ruim een uur varen, werd veilig geland in een wei bij I Jzendijke. Meneer De Waal had het fantastisch gevonden. Vooral al die vrouwen in die mand... Maxima brengt morgen een werkbezoek aan Colijnsplaat en Zierikzee. Steven Heinsius wilde vroeger ca baretier worden. Met de aankoop van het pand van de voormalige bioscoop De Ko ning van Engeland geeft project ontwikkelaar Karei Rietbergen aan te willen en kunnen starten met de bouw van Stadsresidentie Houtmarkt; twaalf koop- en der tien huurappartementen, een stadswoning en een vermaakcen trum met vier bioscoopzalen en vij f bowlingbanen. Tien jaar zijn inmiddels voorbijge gaan tussen de eerste presentatie van de plannen tot het definitie ve, diverse keren gewijzigde, plan nu. Hulst werd in de loop der jaren lekker gemaakt met berichten over de komst van een danscafé, een kookstudio, kinderopvang, vergaderzalen, een grand café en een bibliotheek naar de Hout markt. Telkens ging er een streep door de plannen. De crisis op de woningmarkt speelde Rietbergen parten, zijn firma Rietbergen Con cept Vastgoed werd in 2011 failliet verklaard en de Rabobank liet het daarna ook nog eens afweten als mogelijke financier. Politiek en burgers kregen er in de loop der ja ren steeds meer een hard hoofd in of de herontwikkeling van het oos telijk deel van de binnenstad wel van de grond zou komen. Behalve wethouder Diana van Damme. Zij hield altijd vol dat het uiteindelijk echt goed zou ko men en bevestigde woensdag dan ook met veel plezier dat aan het einde van dit jaar een begin gaat worden gemaakt met de gedeelte lijke sloop van de panden aan de Houtmarkt. „En dan hoop ik eind volgend jaar op de rode loper de bioscoop te heropenen. Grote pro jecten duren vaak nu eenmaal lang, maar ook hier geldt dat de aanhouder wint." Woonstichting Hulst is een belangrijke partner in het project. Van de dertien huur appartementen, gaat de corporatie er elf verhuren. De overige twee gaan in de vrije huursector. Ook komt er een stadswoning. Het vermaakcentrum gaat vier bioscoopzalen tellen, waarvan een tje (de voormalige zaal zes) een podium krijgt waardoor de zaal ook te gebruiken is als theaterzaal. Ook zijn er vijf bowlingbanen ge pland. Volgens Rietbergen door het design uniek in hun soort. Voor de exploitatie van het ver maakcentrum is Rietbergen in ge sprek met diverse (lokale) par tijen. Onder hen is ook René van Steen, de man die destijds bio scoop De Koning van Engeland overnam van de familie Cattoir. Hij verdween in eerste instantie uit beeld nadat de Hulster bios door tegenvallende bezoekerscij- fers de deuren sloot. Rietbergen verwacht aan het einde van het jaar met de sloop te beginnen en in oktober 2017 op te kunnen leveren. It donderdag 8 september 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND 12 ZEELAND 8 'Volgend jaar heropening Hulster cinemacentrum' Sheila van Doorsselaer Hulst Diana van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78