Stappen voor het goede doel Tweede leven voor dijkhuisje Word bezorger! \A/eMJELDlMGË 6 BEVELANDEN EN THOLEN Titanic, de musical in Goes Lekker oif uw regio, sf reekpr«<fucf en van Agriwjarkf Werken in de buitenlucht? IN DE REGIO Het was het kantoortje van de dijkbaas van de Vlietepolder. Rijkswaterstaat zette er ooit een pijlschrijver neer. Met dit apparaat werd het tij geregistreerd. Een klok draaide een grote rol papier rond waartegen een pennetje rus te die dan met het getij mee een streep op het papier trok. Het ap paraat was met het getij verbon den door een buis in de Ooster- schelde. Zo kon je precies zien hoe hoog het water kwam, ook tij dens stormen. De pijlschrijver is er niet meer, maar het huisje doet nog steeds dienst als uitvalsbasis voor dijk- wachters tijdens een storm. En het krijgt een tweede leven als in formatiepunt en uitvalsbasis voor activiteiten van het Nationaal Park Oosterschelde. Zowel binnen als buiten is informatie te vinden over de omgeving. „We hebben binnen een grote tafel staan met daarop een kaart waarop de gids dingen kan aanwijzen", vertelt Wilco Jacobusse, voorlichter van het Nationaal Park Oosterschelde. „En er staat een grote kast met al lerlei voorwerpen die in de omge ving van het huisje gevonden zijn." Aan de buitenkant is ook een informatiepaneel op de luiken voor de ramen geschroefd. Het huisje is het tweede stenen ge bouwtje dat het Nationaal Park Oosterschelde gebruikt als infor matiepunt. Bij de Heerenkeet in Moriaanshoofd is er een in het voormalige weeghuisje ingericht. De wandeltocht is zaterdag. Hij wordt voor de derde keer gehou den, maar draagt voor het eerst de naam 'Vrienden van Siem Loop'. „De eerste keer noem den we het een herdenkings tocht", zegt Leo Vroegop. „Maar die naam was iets te zwaar. Ie dereen mag meedoen, niet al leen mensen die een dierbare hebben verloren." Desondanks is er na afloop in de Woonboulevard Poortvliet - waar ook de start is - een soort herdenkingsceremonie met on der meer muziek, sprekers en gedichten. „Dat wordt een bij eenkomst met een lach en een traan", stelt Vroegop. „Zo zijn er ook mensen die de strijd te gen kanker hebben gewonnen, want dat gebeurt ook." Kinde ren kunnen zich tijdens de bij eenkomst vermaken in onder meer de ballenbak. Deelname aan de Vrienden van Siem Loop kost tien euro. Kinderen onder de twaalf beta len de helft. De tocht begint om r8.30 uur. Inschrijven kan ter plaatse of vooraf via de mail: info@vriendenvansiem.nl. Dankzij het geld van de Vrienden van Siem zijn al in di verse ziekenhuizen voorzienin gen gerealiseerd. Op dit mo ment sparen de voetbalvrien den van de in 2006 overleden Siem Vroegop voor een ont vangstruimte en een binnen tuin in het Prinses Maxima Cen trum voor kinder-oncologie. Tijdens het culturele evene ment Goes C op zaterdag ro september zal Muziektheater Zeeland een miniconcert van ongeveer twintig minuten met als thema de Titanic ge ven. 'Titanic, de musical' is de nieuwe productie die door Mu ziektheater Zeeland vanaf maart 2017 in de grote Zeeuw se theaters op de planken zal worden gebracht. Titanic is een theaterstuk met koor werk. De hoofdrol in dit stuk is het schip. Het miniconcert zal plaatsvinden op zaterdag 10 september om 19.30 uur in theater De Mythe in Goes. MIJN DORP MIJN STAD Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl lOBEAT SMWEE Dijkgraaf Poppelaars opende het huisje gisteren, mechteld jansen donderdag 8 september 2016 GOES Auke Kok te gast in boekhandel De Koperen Tuin Boekhandel De Ko peren Tuin in Goes nodigt vrijdagmid dag Auke Kok uit om te praten over zijn boek "1936, wij gaan naar Berlijn." Het boek waarover hij zal praten tijdens de bijeenkomst gaat over die historische Olympische Spelen die zich in 1936 af speelden in Berlijn. Na de oorlog wer den de Spelen van GOES 1936 beschouwd als een gigantische propagandastunt waarmee Hitier en Goebbels de wereld zand in de ogen had den gestrooid. Wat betekende dat voor onze atleten? Had den zij thuis moeten blijven, zoals onder anderen de bokser Ben Bril? Tachtig jaar na dato beschrijft Auke Kok het fascinerende verhaal van de Ne derlanders die naar Berlijn gingen. Kok is non-fictieschrij ver, journalist en co lumnist. Hij schreef bestsellers als '1974. Wij waren de besten.', '1988. Wij hielden van Oranje.' en 'Holleeder. De jonge jaren.' De middag begint om 15.00 uur en is gratis toegankelijk. Melita Lanting Wissenkerke Met een wandeltocht van vijf kilometer proberen de Vrien den van Siem uit Sint-Anna- land hun kas weer wat te spekken. De afgelopen jaren zamelden ze met allerlei activi teiten al meer dan een ton in voor goede doelen op het ge bied van kanker. Rob Paardekam Poortvliet Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de PZC. 's Morgens voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. BIEZELINGE Biezelingseweg 6, 10.00-11.30 uur-In- loopochtend Tref punt COLIJNSPLAAT Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur- Cultuurhistorische rondleiding door Co- lijnsplaat en omge ving GOES Bibliotheek, 14.00-16.00 uur- Start Cursus 'wer ken met de iPad'; Erasmuspark, 14.00 uur - Start wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Manhuis- tuin, Singelstraat, 19.30-20.30 uur - Laatste zomera vondconcert met dit keer Carilloncon cert door leerlingen van de Koninklijke Beiaardschool Jef Denijn in Mechelen; Atletiekbaan Goes, 20.00 uur-Star- tersgroep hardlo pen o.l.v. deskundi ge begeleding 'S-GRAVENPOL- DER Bibliotheek, 09.30-11.30 uur- Start cursus over 'Windows 10' HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur-Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur-Week markt; Hoefblad straat 1,11.00-12.00 uur - Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie; Galerie 'T Kunstuus', Dorps straat 43,13.00- 18.00 uur - Kunstex positie negen kun stenaars; Woonzorg complex Fontetne, 13.30 uur-Start toertocht voor scootmobiel en elek trische rolstoel KAPELLE De Vroone, 13.30 uur-Bingo WEMELDINGE Hotel Wemeldinge, 13.30-16.30 uur - Workshop Zeewie ren koken YERSEKE MFC Tehare, 09.00 -09.50 uur-Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 10.00- 11.00 uur-Allevo lessen 'Bewegen voor 50+' aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar. Legitimatie verplicht. STREEKPRODUCT 'Prei geteeld op water, voor een gezond zandvrij product en een schone bodem' Deze malse prei is door Robert Sandee in samenwerking met de universiteit van Wageningen op water geteeld. Dot is uniek in Nederland! Deze teelt is duurzaam en schoon, voor een gezond product en een schone bodem. De prei is zo goed ais zandvrij wat voordelen oplevert bij het schoonmaken. Door de maximale dikte van 3 cm is de prei vol van smook. Bij de teelt wordt zoveel mogelijk geprobeerd de natuur hoor gong te loten gaan. Tip von Robert: probeer eens prei met wat olijfolie, balsamico azijn, peper en zout van OQrilTlOrKt fS de barbecue, heerlijk! 4% fQcebook.com/AgrimQrktNL www.Qgrimorkt.nl Streekproducten zijn bij Agrimarkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaalt u niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Robert Sandee levert aan Agrimarkt prei geteeld op water. jjf @agrimarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76