Online aangifte kind kan bijna in Goes Zeeland als filmdecor Met rolstoel natuur in en de kering op 2 ZEELAND BUITENZWEMBADEN NASEIZOEN Congres Een aantal buitenzwembaden stelt het einde van het seizoen nog even uit. Fijn voor verhitte dorpsbewoners en voor de zwembaden zelf: dit maakt het slechte voorseizoen goed. Dansen is goed voor lijf en geheugen Vragenuurtje over de zorg GOES Aanstaande ouders van bui ten Goes zitten er waarschijnlijk al om te springen, maar het is bijna zover: vanaf 14 september kan in het ziekenhuis in Goes digi taal geboorteaangifte worden ge daan. Het was de bedoeling dat dat al vanaf half juli mogelijk zou zijn, maar door een ontbrekende licentie heeft de invoering twee maanden vertraging opgelopen. Kersverse Walcherse en Schou- wen-Duivelandse ouders van wie de baby in het Goese ziekenhuis wordt geboren, moeten nu nog een keer terug naar Goes om hun kind op het gemeentehuis aan te geven. In het ziekenhuis kan via een app met een digitale pen een krabbel worden gezet op een iPad. Commentaar Filmproducenten weten Zeeland de laatste jaren goed te vin den. Niet alleen voor het jaarlijkse hapje verse zeevruchten met een glaasje bubbels tijdens Film by the Sea, maar ook om de camera's te laten draaien. Kabouter Plop liep al eens over de kaaien van Veere, Linda de Mol zat in een huis in de Domburgse duinen en binnenkort beginnen de opnamen van Weg van jou in Zeeuws-Vlaanderen. De afgelopen vijfjaar werden tien speelfilms, waaronder twee Duitse, deels in onze provincie opgenomen. Dat is een goede zaak voor Zeeland. Locaties van succesvolle films staan letterlijk in de kijker van het grote publiek en dat maakt nieuwsgierig. In een provincie waar toerisme een belangrij ke bron van inkomsten is, is elke vorm van promotie welkom. Filmproducenten komen niet vanzelf. De platste manier om ze te lokken is zwaaien met een zak geld. Maar dat is een weinig duur zame manier om Zeeland als filmlocatie te promoten. Filmproducenten kunnen elke euro maar één keer uitgeven. Zij willen efficiënt werken, geen gezeur als ergens een dagje langer ge draaid moet worden, vrijwilligers die het leuk vinden om als figu rant op te draven en niet verrast worden door boze omwonenden die op hun (zondags)rust gesteld zijn. Ze willen risico op over schrijding van hun budget zo klein mogelijk houden. De provincie heeft het idee opgevat om een loket in te richten waar producenten kunnen aankloppen als ze in Zeeland willen fil men. Dat is een prima initiatief. Het kloppend hart van de Neder landse filmindustrie zit in Amsterdam. Zeeland is voor veel produ cers onbekend terrein. Het Zeeuwse filmloket kan hen de weg wij zen naar de vele potentiële locaties en hen langs hindernissen loodsen. Service werkt op de lange termijn beter dan subsidie. UDe platste manier om filmproducenten te lokken is zwaaien met een zak geld Almanak Er belanden regelmatig opval lende persberichten op de re dactie van een regionaal dag blad. Neem de tijding van RUPS, het Regionaal Uitstap- programma voor Prostituees. De afdeling Zeeland/West-Bra bant meldt volgende maand in Bergen op Zoom een congres te houden over de toekomst van de organisatie, die prostituees helpt uit het vak te stappen en een nieuw leven op te bouwen. Zeker niets om je vrolijk over te maken, al is de locatie opmer kelijk: Theater De Maagd. Omoda start experience Het seizoen voor openluchtzwem- men is voor veel zwembaden ei genlijk al voorbij. Toch kiest een aantal zwembaden ervoor om hun deuren deze warme week nog een of meerdere dagen open te stellen. Logisch: de bezoekersaantallen waren door het koude weer in het voorseizoen teleurstellend, deze warme dagen zijn een kans om nog wat toegangskaartjes te verko pen. „Het voorseizoen was heel slecht", vertelt Iris Oomkens, be drijfsleider van buitenzwembad De Goudvijver in Serooskerke (Walcheren). „Maar het hoogsei zoen heeft heel veel goedge maakt." De topdagen voor de bui tenzwembaden waren begin juli - de dagen voor de zomervakantie - en eind augustus, toen het tro pisch heet was. Op zo'n dag (warm, weinig wind) krijgt Zwem bad Stelleplas in Heinkenszand 1.500 tot 2.000 bezoekers. Stelle plas sloot het zwemseizoen afgelo pen zaterdag al af, maar besloot vanwege het mooie weer om dorpsbewoners gisteren nog een extra zwemmiddag te bieden. Ook buitenzwembad Den Inkel in Kruiningen is deze week tegen de voorafgemaakte planning in nog geopend. Medewerker Ellen de Kraker: „Zo houden we de klan ten tevreden. Dit is wel echt de laatste week dat het buitenbad open is. Volgende week hebben we geen personeel meer, die ge ven vanaf dan weer allemaal zwemles." Het tekort aan personeel voor de buitenbaden is ook voor de zwembaden in Axel, Koewacht, Sas van Gent en Zaamslag de re den dat zij deze week zijn geslo ten, vertelt bedrijfsleider Frans Tanghe. De vijf zwembaden in de gemeente Terneuzen verdelen hun personeel namelijk over de zwembaden. Tanghe: „Maandag zijn de zwemlessen weer begon nen. We hebben de medewerkers binnen nodig. In Terneuzen heb ben we genoeg personeel, daar is het buitenbad afhankelijk van het weer en de bezoekersaantallen nog een tijdje open." NEELTJE JANS Vijftig jaar gele den stond er al een man op de maan. Maar iemand met een fysie ke beperking het strand op krij gen? Da's anno 2016 nog altijd een hele opgave. „Krom", vindt Mar- tijn Koppejan van Off Road Solu tions uit Oostkapelle. Natuurorga nisaties IVN Zeeland, Nationaal Park Oosterschelde, het Zeeuws Landschap, Natuurmonumenten en de Zonnebloem laten twee da gen lang op Neeltje Jans zien dat het anders kan. Mensen met rolla- tor, rolstoel of scootmobiel gaan daar, eventueel op stoere terrein rolstoel, op excursie. De natuur in en de kering op. Kweker naar Sint-Annaland donderdag 8 september 2016 WEMELDINGE In Wemeldinge danst al veer tig jaar wekelijks een gezel schap 50-plussers. Elke woensdagmiddag komt een enthousiaste groep van vijf tien vrouwen en één man bij elkaar in hotel Wemeldinge. De jongste deelnemer is net boven de vijftig, de oudste is inmiddels 85 lentes jong. KRUININGEN Tip? redactie@pzc.nl Spetterend Inwoners van Reimerswaal die suggesties hebben over de zorg of vastgelopen zijn met een hulpvraag, kunnen vanaf nu terecht bij een we kelijks vragenuurtje. Mede werkers van de gemeente bieden een luisterend oor en geven advies of probe ren een oplossing te vinden. Wie hier gebruik van wil ma ken, kan via 140113 telefo nisch een afspraak maken met Ingrid Brilleman, Jan Martens of Jobien Vermuë. ZIERIKZEE Omoda zet vanaf vrijdag 26 van haar allergrootste fans vier maanden lang in het zonnetje met de Omoda-ex- perience. Met onder meer een luxe overnachting aan de Zeeuwse kust, stijlad vies van een bekende Ne derlander, een tour op het hoofdkantoor van Omoda en luxe VIP-treatments wor den fans in de watten ge legd. Te volgen via Snapchat en Instastories. Joanne Karkdijk en Marieke Kesteloo Vlissingen Gijs Uytdewilligen, Bloeme Overdulve, Roos Meulenberg en Jurre Kreft genieten van de zonnige nazomermiddag. Rob en begeleider Tanja de Rijder op het strand, foto dirk-jan gjeltema SINT-ANNALAND Kwekerij Kaljouw BV mag van de gemeente Tholen aan de Oostweg in Sint-An naland een glastuinbouwbe drijf beginnen voor de kweek van komkommers. Een bestaande kas van zo'n tienduizend vierkante meter wordt gesloopt. Een meer dan twee keer zo grote komt er voor in de plaats. De gemeente wil het be stemmingsplan wijzigen om de komst van het bedrijf mo gelijk te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75