O 14 ZEELAND Wie wint Stadsloop Goes nu weer? Groene Ster-duo bij Jong Oranje T rio driebanders gaat ronde verder De hoge temperaturen spelen de IJzendijkenaar, die aan het einde van zijn voetbalcarrière weer ging meedoen aan triatlons, parten in de wedstrijd tussen Sluis en Knokke. ZWINTRIATHLON DWIGHT VAN HULLE A De Wea Stadsloop in Goes biedt een geva rieerde lijst van winnaars. In de afgelopen vijftien jaar is de loop, die vrijdagavond voor de 21e keer wordt gehouden, door der tien verschillende atleten gewonnen bij de mannen. Van Simon Vroemen tot Joost de Klerk, van Rutger Veerman tot Tommy Staal. Alleen Tim Pleijte is meervoudig win naar; hij won de wedstrijd in 2009,2011 en 2012. Vorig jaar was Erwin Harmes de snel ste, bij de vrouwen won Anjolie Engels. De start in de Singelstraat (waar ook de fi nish ligt) is om 19.15 uur. De lopers krijgen vier ronden van 2 kilometer door de Goese binnenstad woor de kiezen. Behalve een in dividuele wedstrijd wordt er ook in (bedrij- ven)teams gelopen. Die teams bestaan uit vier lopers. De zaalvoetballers Hicham El Kaddouri en Mike van den Nieuwenhuijzen van Groene Ster Vlissingen zijn geselecteerd voor Jong Oranje. Hicham El Kaddouri maakte vorig seizoen zijn debuut bij de Zeeuwse eredivi- sionist, doelman Van den Nieuwenhuijzen is deze zomer overgekomen van ZW Eind hoven. De selectie van Jong Oranje bestaat uit vijftien spelers en zal zijn trainingen af werken in Zeist. Met El Kaddouri en Van den Nieuwenhuij zen kan Groene Ster nu pronken met vijf Oranje-klanten. Khalid El Hattach en de broers Saïd (nu spelend in Antwerpen) en Hoessein Bouzambou hebben voor het gro te Oranje gespeeld. In de derde Grand Prix driebanden van het kalenderjaar in Oosterhout handhaafden drie Zeeuwse biljarters zich in het toernooi. Richard de Bruin uit Wemeldinge won zijn beide partijen zonder top te zijn. Dat was Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde wel. Ook hij bleef ongeslagen met royale over winningen van 20-4 en 20-8. Wim de Kok won en verloor een partij, maar zijn moyen ne was goed genoeg voor een plaats in de volgende ronde. Ten Napel City Trail Het was dit jaar anders dan an ders voor Dwight van Hulle. Hij hoef de nu eens niet zijn voorberei ding op de Zwintriathlon te com bineren met de aanloop naar het voetbalseizoen. „Vooraf dacht ik dat dat wel zou schelen", zei de 35-jarige IJzendijkenaar, die vlak voor de zomer afzwaaide bij de club uit zijn woonplaats. En dat ge voel klopte ook wel. Maar de warmte speelde hem gisteren nog al parten. „Vooral tijdens het lo pen had ik daar heel veel last van", zei hij na de finish in Knok ke. „Dat zie je ook wel aan mijn tijd: ik ben maar tien seconden sneller dan vorig jaar." Van Hulle heeft al lange tijd een voorliefde voor de triatlon. Als kind deed hij al mee aan wedstrij den in de regio. Hij ging op zater dag of zondag fietsen met onder anderen zijn vader. Zwemmen en hardlopen kon hij ook. „Maar dat was zo'n 25 jaar geleden. Toen het voetballen serieus werd en hij al op zijn vijftiende doorschoof naar het eerste team van Aardenburg, verdween de triatlon naar de achtergrond. „Ik heb toen zo'n vijftien jaar niet meer op de racefiets gezeten", ver telde hij. „Maar ik ben de sport wel altijd blijven volgen, hoor. Op televisie werd bijvoorbeeld elk jaar de Holland Triatlon in Alme- re uitgezonden. Ik vond het mooi om die reportages te zien." In 2012 pakte Van Hulle de draad weer op. Hij schreef zich aan het begin van dat jaar in voor de Zwintriathlon en had ongeveer zes maanden om zich klaar te sto men voor de wedstrijd van 1 kilo meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. „Vooral het zwemmen was aan het begin weer moeilijk. Ik moest helemaal op nul beginnen. Soms lag ik halverwege een training op m'n rug naar adem te happen. Fiet sen pik je veel sneller weer op. Dat is ook makkelijk, het is ge woon een kwestie van op de weg blijven. En lopen kon ik ook altijd wel redelijk. Bij het voetbal stond ik op het middenveld. Dan leg je vaak toch de grootste afstand af tij dens een wedstrijd." Winst Toch heeft Van Hulle juist bij het fietsen en het lopen de afgelopen jaren de meeste winst geboekt, onder meer tijdens de Zwintriath lon. „Maar dat is logisch", verklaar- donderdag 8 september 2016 ATLETIEK ZAALVOETBAL BILJARTEN De driebanders van Jacobs Mannenmo de wonnen in de vierde divisie met 6-3 van 's Lands Welvaren 2. Een sterk spelende Martin Sturm werd met 0.789 man of the match. John Heskes en Giel Menheere bleven voor de thuisploeg ook aan de winnende hand, al was het nipt. Peter Smulder redde de eer voor de bezoekers. De driebanders van Jacobs Mannenmo de 2 waren kansloos tegen De Distel Bil jarts 6. De Bevelandse formatie ging in de vierde divisie met 8-0 ten onder in Roosen daal. Johan de Punder, Piet Bom, Jurgen Bruggeman en Iman Wesdorp verloren allen met groot verschil. Voetbalvereni ging HVV'24 heeft FOX Sports-commen tator Evert ten Napel gestrikt om te komen ver tellen over zijn ervaringen in het betaald voetbal. Ten Napel is ook bekend van het computerspel FI FA Football, waarin hij samen met Youri Mul der al jarenlang het commentaar verzorgt. Om 20.00 uur begint de avond in de kantine van HVV'24. Hitte is grootste 4 'A >4. I De tweede edi tie van de City Trail Middelburg wordt morgena vond gelopen. Honderden hard lopers en wande laars lopen ruim 9 kilometer door Middelburg en la ten zich verras sen door optre dens en activitei ten langs de rou te. De start is om 18.30 uur in de sporthal aan de Nassaulaan. Alle 1750 startbe wijzen zijn uitge deeld. Roeland van Vliet Knokke Van de 911 starters in Sluis haalden er gisteren uiteindelijk 878 de finish in Knokke. Dwight van Hulle werd 117de. De nummer laatst had 4.19.49 uur nodig om de drie onderdelen te voltooien. a (Plankie' voor 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68