Isabelle Huppert bewijst weer haar grote klasse Genieten van slechte smaak in heerlijk animatieavontuur 7 Een veilige landing voor Tom Hanks Chris Kyle (Bradley Cooper) die steeds meer in de knoop raakte door zijn daden in Irak waar hij naar schat ting 160 tegenstanders elimineerde. Een recensent vatte de film samen als een 'misselijkmakende cowboyfilm'. Dergelijke felle reacties zal East- woord vermoedelijk niet oproepen met Sully. Ook omdat hij Tom Elanks, die zijn haar voor de vertolking grijs moest verven, koos voor de titelrol. Hanks is een acteur die vrijwel nooit controverse oproept. De tweevoudig Oscarwinnaar grossiert in het vertol ken van normale mensen die soms in abnormale situaties belanden, zoals in films als Captain Phillips (kapitein van een schip dat door piraten wordt gekaapt) en Cast Away (waarin hij een koerier speelt die na een vlieg tuigcrash op een onbewoond eiland belandt). Bij het horen van degenen die zijn leven gingen verfilmen reageerde Sullenberger verrukt. Hij had dan ook geen enkele moeite om de rech ten van zijn boek Highest Duty: My Search For What Really Matters aan Warner Bros, te verkopen. „Het is een dreamteam", jubelde de gezagvoer der bij het horen van de tandem Eastwood-Hanks. Onderscheiding Zelf kreeg Sullenberger, evenals zijn bemanning, de Master's Medal of the Guild of Air Pilots and Navigators, een onderscheiding die zelden wordt uitgereikt. Hij vult zijn dagen tegen woordig vooral met het geven van lezingen over het vergroten van de veiligheid in de luchtvaart. Maar met de benaming 'held' heeft hij nog steeds veel moeite. SULLY L'Avenir Laat het maar aan Isabelle Hup pert over om van een onverstoor baar lijkend personage toch een mens van vlees en bloed te maken. De actrice, onlangs de hoofdrolspeelster in Elle van Paul Verhoeven, speelt in L'Avenir een filosofieprofessor die een reeks tegenslagen te verwerken krijgt, maar daar ogenschijnlijk behoor lijk stoïcijns onder blijft. Als haar man haar verlaat, haar moeder dementeert en overlijdt en haar werk ook niet meer zo soepel gaat lijkt deze vrouw rijp voor een mentale instorting. Maar regisseur Mia Hansen-Love kiest een andere koers: haar hoofdper soon slaat zich er manmoedig doorheen, maar ervaart dat haar boekenwijsheid niet bestand is tegen de harde werkelijkheid. Huppert draagt de film van a tot z. Haar blikken tonen haar lijden en veerkracht. Er wordt veel ge praat en beredeneerd, maar dank- zij de beste filmactrice van Europa komt het allemaal heel authentiek over. Sausage Party Supermarktwaar in een existen tiële crisis? Het bestaat in dit malle animatieavontuur. Blikken soep, potjes honingmosterd en kroppen sla ontdekken dat de winkelende mens geen god is en diens leefwereld buiten de super markt geen walhalla. De mens blijkt een moordlustige duivel! Een ietwat schunnig liefdesavon tuur tussen knakworst Frank en broodje Brenda wordt verweven met een helse overlevingstocht tussen de schappen. Het scenario is krankzinnig en zit vol schuine grappen en poli tiek incorrecte dialogen. Sausage Party is fris als een lentebries en psychedelisch als een lsd-trip. Bovendien mixen de makers ronduit kinderachtige en onsma kelijke grollen met hilarische en opmerkelijk gelaagde grappen. En weer terug. Slechte smaak was zelden zo lekker. donderdag 8 september 2016 BIOGRAFISCH DRAMA Regie: Clint Eastwood. Hoofd rollen: Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney. De 155 inzittenden van de US Airlines-vlucht 1549 hadden op 15 januari 2009 onwaar schijnlijk veel geluk dat Chesley 'Sully' Sullen berger hun piloot was. Omdat de vliegtuigmo toren het begaven na een aanvaring met een zwerm vogels, moes ten Sully (Hanks) en zijn copiloot Jeffrey Skiles (Eckhart) alle zeilen bijzetten om een crash te voorkomen. Ze landden de kist daarom niet op eind bestemming Charlotte, maar op de rivier de Hudson. Pal naast Manhattan. Alle passa giers konden het na vertellen en Sully werd prompt een Ameri kaanse volksheld. Maar reden voor een feestje was er niet, er werd direct een onder zoek naar Sully's han delen ingesteld. Had deze ervaren piloot werkelijk juist gehan deld in deze situatie? Dit nieuwste drama van Clint Eastwood (Million Dollar Baby, American Sniper) is, zoals verwacht, een oerdegelijke film. De filmveteraan werkte voor het eerst met Hanks en de twee oudgedienden vormen een gesmeerd ogende combinatie. Het op ware gebeur tenissen gestoelde drama - een ingetogen betoog voor menselijk heid - wint echter pas werkelijk aan kracht naarmate de film ver gevorderd is. - Marieke Nieuwdorp M Tom Hanks (r) en Aaron Eckhart spelen 'Sully' en zijn copiloot tijdens de spectacu laire noodlanding op de Hudson Rivier. FOTO AP DRAMA Regie: Mia Hansen-Love. Hoofdrollen: Isabelle Huppert en André Marcon. Isabelle Hupperts personage slaat zich manmoedig door alle tegenslagen heen. fotohomescreen -A.Z. ANIMATIEKOMEDIE Regie: Greg Tiernan, Conrad Vernon. Stemmen: Seth Rogen, Kristen Wiig, Jonah Hill. -M.N.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59