Tips voor jong en oud 4 Forever Amy Vlissingen heeft dinsdag de primeur van een bijzonder eerbetoon aan Amy Winehouse. Haar oorspronkelijke band begint met zangeres Alba Plano in CCXL, onder de titel 'Forever Amy', zijn Nederlandse tour. Nieuw Amsterdams Peil in Grote Kerk Veere B-Brave geeft vroeg concert in Vlissingen nis trouwens heel goed verborgen te houden. Ik kwam er veel te laat ach ter. Als we in de tourbus zaten, moet ze vaak haar eten weer hebben uitge kotst. Maar ik heb dat nooit gemerkt. Als we uit eten gingen, at ze alles op. Ze koos trouwens altijd voor gezond. Na het uitkomen van Back To Black kwam haar leven in een stroomver snelling en heb ik haar vanaf die tijd niet echt meer zien eten. Reken maar dat ze het de laatste jaren van haar le ven moeilijk heeft gehad. Ze stond verschrikkelijk onder druk. Ze zag er onder invloed misschien anders uit, maar ook als ze dronken was of sto ned, gedroeg ze zich niet anders te gen mij. Amy was trouwens niet be paald labiel. Ze zette altijd haar wil door. Als zij iets wilde, dan gebeurde het ook. Als dat niet zo was geweest, had ze ook niet kunnen uitgroeien tot de muzikant die ze uiteindelijk werd. Ze was een groot artiest, laten we dat voorop stellen. Maar mensen zijn complex en dat gold ook voor vond haar een geweldig mens. Ze was een van de weinigen die inte resse voor een ander kon opbrengen. De dag voordat ze stierf, hadden we nog een gesprek over familiebanden. Zoals ze die avond was en zoals ze praatte, zo wil ik me haar altijd her inneren." Talent „Toen ik in haar band kwam spelen, had ik meteen door dat ik te maken had met een speciaal talent", vervolgt Davis. „Ik heb haar doorbraak van na bij meegemaakt. Ze was zo open. Ook toen ze werd belaagd door de roddelpers, had ze niet de aandrang om te vluchten en meer privacy te zoeken. Muziek beheerste haar leven. En zeker na het succes van het album Back To Black. Als we niets te doen hadden tussen concerten door, gin gen we een partijtje biljarten. En als ze zelf niet bezig was met muziek, zat ze er wel naar te luisteren." „Ze was best aanspreekbaar over haar drank- en drugsgebruik. Ze was zich er zeker wel van bewust wat dat spul met haar lichaam deed. Maar meer nog dan haar drugsgebruik was bou- limia een probleem voor haar. De laatste vijf of zes jaar van haar leven worstelde ze daarmee. Ik denk dat die eetstoornis een belangrijke doods oorzaak is geweest. Meer nog dan de drank en drugs. Als je niet eet, tast dat het hele functioneringssysteem van je lichaam aan. Ze wist die stoor- e band bestaat uit bassist Dale Davis, i keyboardspeler I Xantone Blacq, gita- r rist Hawie Gondwe, drummer Nathan Allen en saxofonist en fluitist Jim Hunt. We spraken met Davis. Hij heeft Amy het beste gekend en was zelfs nog bij haar op bezoek op de vooravond van haar dood. „Ik heb acht jaar in haar band gespeeld, dus ik heb haar aardig leren kennen", glim lacht Davis. Doodsoorzaak Even een paar feiten op een rijtje: op zaterdag 23 juli 2011 werd Winehouse op 27-jarige leeftijd door haar lijfwacht dood aangetroffen in de slaapkamer van haar appartement in Noord-Londen. De autopsie die op 25 juli op haar lichaam werd verricht, wees op dat moment geen duidelijke doodsoorzaak aan. Aanvullend toxicologisch onderzoek nam nog enkele weken in beslag, maar leverde evenmin een duidelijke doodsoorzaak op. Ze werd op 26 juli gecremeerd. Uiteindelijk, op 26 oktober 2011, werd officieel bekendgemaakt dat Winehouse was overleden aan een alcoholvergiftiging. Davis: „Ik heb nog steeds de be hoefte om over Amy te praten. Ik Ik heb nog steeds de behoefte om over Amy te praten 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Klassiek Pop donderdag 8 september 2016 Amy Winehouse herleeft Harry de Jong 44 Dale Davis, bassist Komend weekend is er weer veel te beleven. Zo kan de jeugd zaterdag terecht bij B-Brave in Vlissingen. Voor de ouderen zijn er concerten in de Grote Kerk in Veere en de hervormde kerk in Yerseke. De grote aanrader deze week: het rockabilly-festival in Middelburg. Voor veel muziekensembles is het in deze cultuuronvriende- lijke tijd moeilijk om het hoofd boven water te houden. Ze kunnen overleven door zich te onderscheiden van anderen met kwaliteit en een speciaal repertoire. Dat doet Nieuw Am sterdams Peil, een hedendaags kamermuziekensemble onder leiding van pianist Gerard Bouwhuis en violiste Heieen Hulst. Zondag komen ze met een spectaculair Russisch pro gramma in de reeks van Muziek Podium Zeeland naar de Grote Kerk in Veere. De vocale gast, de Vlaamse sopraan Katrien Baerts (foto), zingt aparte wer ken van Russische componis ten. Baerts staat bekend om haar ongedwongen voordracht en wijze waarop zij het publiek bekoort. Zij vertolkt het aangrij pende Kaddish van Alexander Raskatov en Seven Romances van Sjostakovitsj op tekst van Alexander Blok; persoonlijke overpeinzingen over liefde, vriendschap, kunst en angst. Als instrumentale werken wor den gespeeld het pianokwintet van Sjostakovitsj en het Grand Duet voor cello en piano van Oestvolskaja. Aanvang 15.30 uur. De populaire Nederlandse boy band B-Brave komt naar Vlissin gen. De vijf jongens treden zaterdag op in het Arsenaaltheater. Vanwege het veelal jonge publiek dat B-Brave trekt, wordt het concert in de voor avond gegeven. Aanvang 18.00 uur. De groep haalde in 2013 de derde plaats in het ta- lentenjacht-tv- programma X-Factor. In 2014 verscheen hun debuutalbum 'De eerste date'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56